10 užsienyje rungtyniavusių lietuvių, kurie kitą sezoną gali grįžti į LKL (24)

Birželio 17 d., 08:31
M.Kalnietis šį sezoną buvo išrinktas naudingiausiu Vieningosios lygos žaidėju (Euroleague.net nuotr.)
M.Kalnietis šį sezoną buvo išrinktas naudingiausiu Vieningosios lygos žaidėju (Euroleague.net nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Nuo kito sezono Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) vietoje 10 komandų varžysis 11 ekipų, tad natūralu, kad konkurencija dėl vietinių žaidėjų išaugs Klubai turėtų žvalgytis į mūsų šalies krepšininkus, kurie pastaruoju metu rungtyniavo užsienyje, bet tiek savo lygiu, tiek kaina galėtų atitikti LKL komandų lūkesčius.

Portalas Krepsinis.net nusprendė pažvelgti į 10 potencialių lietuvių, šį sezoną žaidusių užsienyje, kurie galėtų patraukti LKL klubų dėmesį.

Arnas Beručka (24 metų 195 cm ūgio, Bratislavos „Inter“). Slovakijos lyga: 36 min., 17,9 tšk., 4,3 atk. kam., 3,6 rez. per., 16,7 naud. bal.).

Kaip duodamas interviu portalui Krepsinis.net teigė pats krepšininkas, po tūnojimo ant atsarginių žaidėjų suolelio Utenos „Juventus“ ekipoje jis norėjo kuo didesnio minučių skaičiaus aikštėje. Būtent todėl ir persikėlė į Slovakiją, kur pirmenybių lygis nėra pats aukščiausias, bet pats gynėjas sulaukė visiško vyriausiojo trenerio Olego Melesčenkos pasitikėjimo – lietuvis aikštėje vidutiniškai praleido po 36 minutes, per kurias atlikdavo po 15 metimų „iš žaidimo“. Toks šio žaidėjo pasirodymas turėtų vėl sudominti ir antros turnyrinės lentelės pusės LKL klubus, kurie galėtų A.Beručkai pasiūlyti rotacijos žaidėjo vietą. 

REKLAMA

Mikalauskas Mikalauskas

Arūnas Mikalauskas (23 metų 204 cm ūgio, Roterdamo „Feyenord“). Nyderlandų lyga: 34 min., 19 tšk.,6,9 atk. kam., 4,2 rez. per., 19,6 naud. bal.).

Net 4 sezonus Klaipėdos „Neptūno“ sistemoje praleidęs puolėjas taip su mėlynai baltais marškinėliais ir nesužaidė nė vieno bent kiek solidesnio sezono. LKL čempionate jo pelnomų taškų vidurkis vos viršijo 2, o nuvykęs į Nyderlandus klaipėdietis atsiskleidė kitomis spalvomis. Su 19 pelnomų taškų per rungtynes vidurkiu jis buvo antras pagal rezultatyvumą čempionato žaidėjas, o sykį jam pritrūko tik 1 atkovoto kamuolio iki trigubo dublio – mače su Groningeno „Donar“ jis pelnė 20 taškų, sugriebė 9 kamuolius ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų. Jau dabar A.Mikalauskas yra atsidūręs Kėdainių „Nevėžio“ radare, tad galimybės sugrįžti į LKL yra tikrai gana nemažos.

REKLAMA

Tauras Jogėla (28 metų 202 cm ūgio, Šoprono KC). Vengrijos lyga: 26 min., 13,4 tšk., 5,3 atk. kam., 1,8 rez. per., 15,6 naud. bal.

Tai buvo jau antrasis T.Jogėlos sezonas Vengrijoje, tačiau pirmojo metu Šoprono mieste jis užsibuvo labai trumpai – vos tik prisijungus prie klubo, sezonas buvo nutrauktas dėl pandemijos. Antrajame sezone lietuvis jau išbuvo nuo pirmųjų iki pat paskutiniųjų sezono rungtynių ir buvo vienas iš ekipos lyderių. Prieš 2 metus po sėkmingo sezono Šcesino „King Wilki Morskie“ ekipoje T.Jogėla turėjo pasiūlymų iš Lietuvos komandų, tačiau tuomet užsilaukė ir darbą susirado tik lapkričio pabaigoje. Puolėjas šiuo metu turėtų būti savo karjeros pike ir nemažoje dalyje LKL klubų galėtų užimti startinio „ketvirto numerio“ poziciją. Savo karjeroje T.Jogėla yra vilkėjęs  „Nevėžio“, Prienų–Birštono „Vytauto“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ marškinėlius ir visose ekipose buvo vienas kertinių žaidėjų. 

Donatas Sabeckis (28 metų 197 cm ūgio, Ženevos „Lions“) Šveicarijos lyga: 25 min., 8,9 tšk., 4,3 atk. kam., 5,1 rez. per., 14 naud. bal.).

Po sėkmingų sezonų „Šiauliuose“ ir trumpos atkarpos Kauno „Žalgirio“ gretose D.Sabeckio karjera buvo išties vingiuota: tarpsniai Liudvigsburgo „MHP Riesen“, Zagrebo „Cibona“, Prienų „CBet“ ekipose, o praėjusį sezoną įžaidėjas nusėdo „Lions“ ekipoje Ženevoje. Šveicarijos pirmenybėse D.Sabeckis vėl pasižymėjo universalumu, dėl kurio ir buvo vertinamas savo pakilimo metu. Geriausiai gynėjas atrodė Antano Sireikos treniruotoje „Šiaulių“ ekipoje, kur ir atsiskleidė jo gebėjimas kurti. Apie pakilimą svajojančiam „Šiaulių“ klubui D.Sabeckio sugrįžimas būtų tikra šventė, o ir kitos LKL komandos gali apsvarstyti jo kandidatūrą komandoje.

REKLAMA

Valeika Valeika

Artūras Valeika (35 metų 207 cm ūgio, Oradijos CSM). Rumunijos lyga: 21 min., 5,6 tšk., 4,7 atk. kam., 2,2 rez. per., 9,6 naud. bal.

Patyręs aukštaūgis šiuo metu su klubu dar kovoja dėl Rumunijos čempionų titulo ir serijoje iki 3 pergalių prieš Donato Tarolio atstovaujamą Klužo Napokos „U-Banca Transilvania“ ekipą atsilieka 1:2, o ketvirtosios rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadienį. A.Valeika pastaruosius 4 sezonus ir praleido Rumunijoje, o į ten atvyko iš Virginijaus Šeškaus treniruoto „Vytauto“. Tuo metu LKL A.Valeika fiksavo 10,8 taško ir 13 naudingumo balų vidurkį. Į aukščiausią šalies lygą Jonavos „CBet“ vesiantis V.Šeškus savo gretose turėtų norėti kuo daugiau užgrūdintų pažįstamų veidų, tad skambučio A.Valeika gali sulaukti. Karjerą užbaigti pas puikiai pažįstamą trenerį, kurio treniruotės nepasižymi alinančiais krūviais, veteraną gali suvilioti.

REKLAMA

Osvaldas Olisevičius (28 metų 200 cm ūgio, Bairoito „Medi“). Vokietijos lyga: 25 min., 13,9 tšk., 3,4 atk. kam., 2,1 rez. per., 12 naud. bal.

Iš „Neptūno“ į aukščiausią Vokietijos lygą persikėlęs puolėjas sužaidė tikrą proveržio sezoną. Nors Vokietijoje jam teko persistumti į „trečiojo numerio“ poziciją, tačiau tai problema O.Olisevičiui netapo ir lietuvis viso sezono metu buvo vienas iš komandos lyderių. Praėjusią vasarą „Rytas“ jau domėjosi galimybe įsigyti šį žaidėją, tačiau tuomet į jo poziciją pasikvietė Saulių Kulvietį, kuris taip ir nesužaidė nė vienerių rungtynių su Vilniaus komandos apranga. Vilniečiams ir vėl reikia stiprintis šioje pozicijoje ir O.Olisevičiaus kandidatūra turėtų iškilti klubo vadovams prieš akis. Tiesa, puolėjo rinkos kaina per šį sezoną turėjo šiek tiek šoktelėti į viršų, tad „Rytui“ gali tekti paploninti piniginę daugiau nei būtų reikėję praėjusią vasarą.

Saulius Kulvietis (30 metų 206 cm ūgio, Andoros „MoraBanc“). Ispanijos lyga: 16 min., 3,9 tšk., 2,6 atk. kam., 3,3 naud. bal.

Per vienerius metus S.Kulvietis turėjo kontraktus su 3 skirtingais klubais, tačiau trauma sutrukdė startuoti „Ryto“ gretose, o su Rygos VEF  buvo pasirašytas tik laikinas kontraktas, tad sezoną puolėjas užbaigė „MoraBanc“ gretose. Ispanijoje kalnų lietuvis nenuvertė, tačiau svarbiausia, jog įrodė, kad yra pasiruošęs rungtyniauti. Vargu, ar „Rytas“ trečią kartą galėtų bandyti sieti ateitį su šiuo puolėju, tačiau S.Kulviečio kaina turėtų būti nukritusi tiek, kad jis gali būti įperkamas ir kitoms LKL komandos. „Lietkabelio“ gretose dar prieš porą sezonų jis buvo viena ryškiausių figūrų, tad tiek panevėžiečiai, tiek kiti LKL klubai pasistiprinti šiuo universaliu puolėju tikrai neatsisakytų.

REKLAMA

Giedraitis Giedraitis

Dovydas Giedraitis (20 metų 193 cm ūgio, Madrido „Estudiantes“). Ispanijos lyga: 18 min., 6,4 tšk., 1,1 atk. kam., 2,8 naud. bal.

Gynėjo sezonas dėl peties traumos ir atliktos operacijos baigėsi dar vasario mėnesį, tad stebėti, kaip jo komanda iškrito į antrą pagal stiprumą šalies lygą, D.Giedraičiui teko iš šalies. Būtent tai, kad Madrido klubas kitą sezoną nežais aukščiausioje Ispanijos lygoje gali atverti duris gynėjui atgal į Lietuvą. „Rytas“ šį tarpsezonį atsisveikina su Augustu Marčiulioniu, o „Žalgirį“ palieka Rokas Jokubaitis, tad tiek vieni, tiek kiti gali ieškoti talentingos lietuviškos pamainos ir čia gali iškilti D.Giedraičio kandidatūra. Gynėjas Ispanijoje sulaukė vyriausiojo trenerio pasitikėjimo ir būdamas vos 20 metų aikštėje praleisdavo po 18 minučių. Žaidimas antroje Ispanijos lygoje neturėtų tenkinti ambicingo jaunuolio, o sugrįžimas į tėvynę atrodytų išties logiškas.

REKLAMA

Donatas Tarolis (27 metų 203 cm ūgio, Klužo Napokos „U-Banca Transilvania“). Rumunijos lyga: 24 min., 13,7 tšk., 4,8 atk. kam., 2,1 rez. per., 18,3 naud. bal.

Jau ketvirtadienį D.Tarolis gali džiaugtis Rumunijos čempionų titulu, tačiau tai ir yra vienintelis trofėjus, dėl kurio jis realiai gali kovoti būdamas šioje šalyje. FIBA Čempionų lygos atrankoje jo klubas iškrito pirmajame etape, tad lietuviui teko tenkintis žaidimu tik vietiniame čempionate. Aukštaūgis šiuo metu yra pasiekęs arba bent jau yra arti savo karjeros piko, tad ambicijų žaisti aukštesniame lygyje, o galbūt ir tarptautiniame turnyre tikrai turėtų būti. Vienintelė reali vieta Lietuvoje, kur gali pakrypti šio puolėjo karjera, yra Vilnius. „Žalgirio“ jo kandidatūra neturėtų dominti, kiti LKL klubai, vargu, ar gali pasiūlyti jį tenkinantį kontraktą, todėl „Rytas“ atrodo kaip realiausia opcija.

Mantas Kalnietis (34 metai 196 cm ūgio, Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“). Vieningoji lyga: 31 min., 9,6 tšk., 3,4 atk. kam., 9,8 rez. per., 17,4 naud. bal.

Sąjunga tarp naudingiausio Vieningosios lygos žaidėjo ir „Žalgirio“ šiuo metu atrodo daugiau negu logiška. M.Kalniečio žaidimas šį sezoną buvo tiesiog puikus, o įspūdingiausiai atrodo 9,8 rezultatyvaus perdavimo vidurkis. Krasnodaro klubo viltys sugrįžti į Eurolygą subliuško Europos taurės ketvirtfinalyje, o karjeros pabaigoje sugrįžti į pajėgiausią Europos turnyrą įžaidėjas viltis dar tikrai turėtų puoselėti. Kauną M.Kalnietis paliko 2015–2016 metų sezono eigoje, kai persikėlė į Milano „AX Armani“ ekipą, o šį tarpsezonį vėl atsirado reali galimybė jį išvysti su žaliai baltais marškinėliais. Martino Schillerio susitikimas su šiuo krepšininku tą tikėjimą tik dar labiau sustiprina, o išretėjusi „Žalgirio“ gynėjų grandis palieka joje vietos ir M.Kalniečiui. Su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine įžaidėjo laukia karšta vasara, kurios metu dar teks priimti ir sprendimą dėl savo tolesnės karjeros stotelės.

„Ilgoji pertrauka“ apie „Savivaldybių lygą“: brangiausi kiekvienos komandos žaidėjai, klubų biudžetai, savivaldybių indėlis ir geriausiai/blogiausiai išnaudojami pinigai


24 komentarai
Naujausi komentarai (24)
Geriausiai ivertinti (24)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti