10 perspektyvių lietuvių, kurie turėtų „iššauti“ ateinančiame sezone (9)

Rugpjūčio 13 d., 07:00
M.Rubštavičius bandys išsikovoti minučių „Žalgiryje“ (FIBA nuotr.)
M.Rubštavičius bandys išsikovoti minučių „Žalgiryje“ (FIBA nuotr.)
Tautvydas Kubilius

2021–2022 metų sezonas nenumaldomai artėja, o geriausi šalies krepšininkai po truputį deda parašus ant sutarčių ir ruošiasi naujam startui tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Portalas Krepsinis.net pristato 10 jaunųjų šalies krepšininkų, kurie artimiausiame sezone turi puikias galimybes sužaisti proveržio sezoną. Dažnu atveju tai žaidėjai, bandysiantys įsitvirtinti aukštesniame lygyje nei žaidė iki šiol.

Straipsnyje atrinkti nebūtinai patys perspektyviausi ar aukščiausiame lygyje rungtyniaujantys talentai, bet tie, iš kurių galima tikėtis didžiausio progreso bei didelio postūmio jų karjerose. Taip pat į šį reitingą patenka tik jaunuoliai, kuriems šiuo metu yra 21 metai arba mažiau.

Kiudulas Kiudulas

REKLAMA

Augustinas Kiudulas (18 metų 200 cm ūgio, Vilniaus „Perlas“)

Vilniaus komandos sistemoje atsiranda dar vienas žaidėjas, į kurį tikrai verta atkreipti dėmesį. Regionų krepšinio lygoje (RKL) A.Kiudulas atstovavo ir Vilniaus „Rivilės“ ekipai ir pasižymėjo išties universaliu žaidimu. Savo potencialą jaunuolis parodė neseniai vykusiame “FIBA Challenger“ turnyre, kur buvo vienas iš aštuoniolikmečių lyderių. Būdamas dviejų metrų ūgio šis talentas gali sėkmingai kurti žaidimą ir gintis prieš kelių pozicijų žaidėjus. Kol kas jam stinga geresnio pataikymo, tačiau išties gerus duomenis turintis žaidėjas turėtų gana greitai įsitvirtinti „Perlo“ rotacijoje ir jau po ateinančio sezono bus galima tiksliau įvertinti, kur yra šio jaunuolio lubos.

Stenionis Stenionis

REKLAMA

Dominykas Stenionis (19 metų 178 cm ūgio, Kauno „Žalgiris-2“)

Praėjęs klubinis sezonas jaunajam gynėjui nebuvo toks sėkmingas, kokio buvo galima tikėtis. Jo skaičiai NKL ne tik nešoktelėjo į viršų, bet netgi šiek tiek smuko. Įžaidėjas rinko po 6 taškus ir 6,1 naudingumo balo. Vis tik jo pasirodymas Pasaulio jaunimo iki 19 metų čempionate privertė dar kartą įdėmiau pažvelgti į šio jaunuolio perspektyvas. D.Stenionis išsiskiria kovotojo charakteriu, drąsiai imasi iniciatyvos ir pasižymi geru sprendimu priėmimu. Puolime jis gali draskyti varžovų gynybą aštriu žaidimu bei sėkmingai atakuoti krepšį po driblingo iš toli. Faktas, kad visos karjeros metu jo silpnybe bus duomenų trūkumas ir tai kiš koją gynyboje, tačiau sėkmingų tokio tipo žaidėjų pavyzdžių turime nemažai. Sunku tikėtis D.Stenionio dominavimo NKL, tačiau šio sezono metu jis jau turėtų tapti vienu komandos lyderių, o vėliau kelti sparnus į aukštesnį lygį.

Sidarevičius Sidarevičius

REKLAMA

Adomas Sidarevičius (20 metų 188 cm, Klaipėdos „Neptūnas“)

Krepsinis.net duomenimis, A.Sidarevičiui turėtų būti patikėta vieta pagrindinėje komandoje ir NKL jo žaidžiančio su dviguba licencija nebematysime. Kol kas įsitvirtinti „Neptūne“ gynėjui sekėsi gana sunkiai, tačiau jau ateinančiame sezone jis gali tapti tvirtu rotacijos žaidėju. A.Sidarevičius yra pagerinęs metimą iš distancijos bei dar labiau išryškinęs savo žaidimo „1 prieš 1“ gebėjimus. Gynėjas turi greitas ir ilgas rankas bei puikiai laiko koordinaciją, tačiau stokoja tvirtesnio kūno, o tai dažnai varžovams leidžia jį išmušti iš vėžių. Sutvirtėjęs fiziškai kaunietis turėtų tapti tvirtu LKL lygio žaidėju jau artimiausiu metu. 

Vilys Vilys

Domantas Vilys (21 metai 188 cm, Kėdainių „Nevėžis“)

REKLAMA

Jau debiutiniame savo sezone LKL gynėjas sugebėjo daugelį nustebinti ir turėjo išties puikių rungtynių Kėdainių komandoje. Vis tik žaidėjui labai stipriai stigo stabilumo, o tai galima sieti ir su trenerių kaita Kėdainiuose. Ateinančiame sezone komandai vadovaus Gediminas Petrauskas, kuris savo žaidėjams puolime suteikia gana daug laisvės. Problema D.Viliui gali tapti nemenka konkurencija gynėjų grandyje. Dėl minučių aikštėje jis tiesiogiai turės konkuruoti su labiau patyrusiu Vyteniu Čižausku ir problema yra ta, jog šių dviejų žaidėjų stiprybės yra gana panašios. Nepaisant to, D.Vilys jau yra apšilęs kojas LKL ir tai turėtų padėti išvengti tokių didelių pakilimų ir nuopuolių kaip praėjusiame sezone. Galbūt šis krepšininkas parodys, jog sėkmingai gali žaisti ir „antruoju numeriu“, tačiau tam reiktų dar šiek tiek gerinti metimą.

Bergaudas Bergaudas

Giedrius Bergaudas (20 metų 212 cm)

REKLAMA

Kol kas G.Bergaudas dar nepadėjo parašo ant sutarties su jokiu klubu, tačiau šiuo žaidėju intensyviai domisi Prienų „Prienai“ ir jį bandys jį pasirengimo metu. Panašu, kad aukštaūgiui atėjo metas keltis į LKL ir įrodinėti savo vertę jau šiame lygyje. Per pastaruosius metus vidurio puolėjas sustiprėjo fiziškai, o tai leido pagerinti ir koordinaciją bei būti gerokai universalesniu gynyboje. Jis nebėra taip lengvai atakuojamas „2 prieš 2“ situacijose, o pats gali sėkmingai žaisti tiek „pikenrolus“, tiek „pikenpopus“, kadangi pasižymi geru metimu iš vidutinės distancijos. Nors aukštiems žaidėjams pereiti iš NKL į LKL būna gana nelengva, tačiau būtent Prienuose šis žaidėjas turėtų visas galimybes atsiskleisti ir  sėkmingai išlaikyti adaptacijos periodą.

Rubinas Rubinas

Jokūbas Rubinas (19 metų 186 cm, Vilniaus „Perlas“)

REKLAMA

Jau praėjusio sezono metu norėjosi išvysti šį jaunuolį ir pagrindinėje „Ryto“ komandoje, tačiau toks šansas jam suteiktas nebuvo. Dublerių gretose J.Rubinas buvo ryškus puolimo lyderis, kuris nestokojo pasitikėjimo savo jėgomis. Kairiarankis turi gerą metimą iš trijų taškų zonos, o prasiveržęs gali sėkmingai ataką užbaigti abiem rankom. Jaunimo rinktinėje G.Petrauskas šį krepšininkai naudojo „antrojo numerio“ pozicijoje, tačiau nors J.Rubino žaidime kartais galima pasigesti geresnio sprendimų priėmimo, tačiau geriausiai jis jaučiasi vis tik turėdamas kamuolį savo rankose. Realu, kad J.Rubinas jau šiame sezone galėtų varžytis ir LKL lygiu, o ten tobulėtų sparčiau, tad didelis klausimas, kokį sprendimą dėl šio gynėjo priims Vilniaus klubo vadovai. Jeigu jis žaistų tik „Perle“, tai gali lėtinti jo progresą, nes šiame lygyje J.Rubinas jau yra įrodęs savo vertę.

Murauskas Murauskas

REKLAMA

Paulius Murauskas (17 metų 204 cm, Kėdainių „Nevėžis“)

„Žalgirio“ sistemai priklausantis puolėjas buvo paskolintas Kėdainių klubui su mintimi, kad galės kaupti patirtį žaisdamas šiame lygyje. Praėjęs sezonas nebuvo sėkmingas vienam talentingiausių savo kartos krepšininkų – traumos sutrukdė jam užbaigti sezoną NKL, o galiausiai puolėjas negalėjo padėti ir Lietuvos jaunimo rinktinei pasaulio pirmenybėse. Praėjęs sezonas turėjo grąžinti P.Murauską į realybę, kad norint pasiekti aukščiausią lygį, reikia įdėti begalę pastangų ir niekas neateina savaime. Žaidimas LKL tą realybės pojūtį turėtų tik dar labiau sustiprinti. Vis tik universalumu pasižymintis žaidėjas turi nuostabius duomenis tapti aukščiausio lygio žaidėju, o vis tvirtėjantis kūnas turėtų leisti jau ateinančiame sezone rodyti savo potencialą ir kovojant su vyrais. P.Murauskas turėjo labai daug laisvės „Žalgirio“ gretose, tad Kėdainiuose jos tiek tikrai nebus. Mažesnis ir aiškesnis vaidmuo šiam puolėjui gali netgi išeiti į naudą.

Rubštavičius Rubštavičius

REKLAMA

Mantas Rubštavičius (19 metų 198 cm, Kauno „Žalgiris“)

Martinas Schilleris yra davęs suprasti, kad šis krepšininkas turės vietą pagrindinėje Kauno komandoje. M.Rubštavičius yra vienas sparčiausiai tobulėjančių jaunųjų krepšininkų ir per pastaruosius metus pagerino didžiąją dalį žaidimo komponentų. Puikus kūno valdymas, solidus pataikymas ir vis gerėjančios fizinės savybės leidžia tikėtis šio jaunuolio progreso ir toliau. M.Rubštavičius yra beveik 2 metrų ūgio žaidėjas, turintis ilgas bei greitas rankas, kurios leidžia jam gerai darbuotis ir gynyboje. Žvelgiant į M.Rubštavičių, akivaizdu, kad tai yra labai vėlyvo brendimo krepšininkas ir artimiausiu metu jis turėtų žengti milžiniškus žingsnius į priekį. Svarbu, kad jaunuoliui pavyktų užsitarnauti trenerio pasitikėjimą ir gauti realaus žaidimo minučių LKL. „Žalgiris“ privalo bandyti įtraukti jaunimą į komandos planus, kitu atveju ilgai kurta piramidė praras prasmę. 

Krivas Krivas

REKLAMA

Motiejus Krivas (16 metų 213 cm, Kauno „Žalgiris-2“)

Po pasaulio jaunimo iki 19 metų čempionato Latvijoje Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Gediminas Petrauskas portalui Krepsinis.net teigė, kad M.Krivui vieta startiniame penkete buvo patikėta be jokio avanso ir jis tiesiog buvo geriausias šios pozicijos žaidėjas. Pasitikėjimą M.Krivas pateisino su kaupu ir su daug vyresniais varžovais žaidė išties solidžiai. Jaunuolis pademonstravo, kad gali puikiai žaisti ne tik arčiau krepšio, bet nestokoja ir mobilumo gynyboje. Jau dabar M.Krivas turi žaidimo „2 prieš 2“ įgūdžius ir pasižymi neblogu metimu iš toliau. Tai bus jo pirmasis sezonas NKL ir faktas, kad stumdytis su vyrais po krepšiu lengva nebus, bet šio krepšininko žaidimas dublerių gretose turėtų kelti didelį susidomėjimą, nes jau artimiausiu metu M.Krivas belsis ir į aukščiausio lygio krepšinio duris.

Dovydas Giedraitis Dovydas Giedraitis

REKLAMA

Dovydas Giedraitis (20 metų 193, Panevėžio „Lietkabelis“)

Solidžiai Ispanijoje atrodžiusio D.Giedraičio sezoną užbaigė peties trauma, dėl kurios jaunuolis namo grįžo anksčiau laiko. Vis tik reabilitacijai gynėjas turėjo pakankamai laiko, o Panevėžyje jo laukia labai svarbus vaidmuo. Puolime gynėjas yra gana universalus ir gali pasiūlyti tiek gerą žaidimą „1 prieš 1“, tiek „2 prieš 2“, o jo tolimi metimai „Lietkabeliui“, turinčiam pirmoje pozicijoje Nikola Radičevičių, bus būtini. Labai smagu, kad šio lietuvio progresą galėsime stebėti LKL ir Europos taurėje. Puiki terpė atsiskleisti vienam iš perspektyviausių gynėjų Lietuvoje ir parodyti save ne tik mūsų šalies klubams, bet ir pasirodyti tarptautinėje arenoje. 

„Ilgoji pertrauka“: Tubelio šansai žaisti NBA, užkulisiniai lygos reikalai, klubų skautų darbas, lietuvio agento perlas ir įdomiausi talentai iš Eurolygos bei Europos


9 komentarai
Naujausi komentarai (9)
Geriausiai ivertinti (9)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
NBA