10 perspektyviausių Lietuvos krepšininkų pasirodymas šiame sezone (24)

Kovo 20 d., 07:00
M.Blaževičius vienas iš rezultatyviausių sezono rungtynių sužaidė prieš „Žalgirį“ (BNS nuotr.)
M.Blaževičius vienas iš rezultatyviausių sezono rungtynių sužaidė prieš „Žalgirį“ (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Kiek anksčiau nei tikėtasi pasibaigus klubinio krepšinio sezonams Lietuvoje galima pažvelgti į individualius krepšininkų pasirodymus.

Portalas Krepsinis.net išrinko perspektyviausiais laikomus šalies krepšininkus iki 20 metų ir apžvelgė jų pasirodymus šiame sezone.

Marekas Blaževičius, Vilniaus „Rytas“ (18 metų, LKL: 12 min., 7 tšk., 3,3 atk. kam., 7,7 naud. bal.).

„Aš labai mėgstu naglus žaidėjus kaip Marekas“, – po mačo apie šį krepšininką kalbėjo Žygimantas Skučas. Ir iš tiesų M.Blaževičiaus kovingumas buvo pavyzdinis. Autoritetų nepaisantis „Ryto“ talentas įrodė, kad jau gali duoti realios naudos vyrų krepšinyje. Panašu, kad nugaros trauma, kurią aukštaūgis turėjo praėjusį sezoną, jau liko praeityje ir jo progresas vyksta labai sparčiai. Iškritus iš rikiuotės Martynui Echodui tuo šansu M.Blaževičius naudojosi puikiai. Geru žaidimo supratimu pasižymintis aukštaūgis net 2 kartus šį sezoną rinko po 18 taškų (vienas iš tų mačų buvo prieš „Žalgirį“). Natūralu, kad aštuoniolikmečiui dar sunku atlaikyti kontaktines kovas arčiau krepšinio ir jėgos dar šiek tiek stinga, tačiau su laiku šios problemos turėtų nelikti, o pats „Ryto“ talentas gali tapti aukščiausio lygio vidurio puolėju.

REKLAMA

Griciūnas, Venskus Griciūnas, Venskus

Erikas Venskus, Kauno „Žalgiris“ (19 metų, LKL: 11 min., 4,5 tšk., 2,8 atk. kam., 6 naud. bal., NKL: 24 min., 15,1 tšk., 6,2 atk. kam., 19 naud. bal.).

Jaunasis „Žalgirio“ vidurio puolėjas šį sezoną savojo šanso sulaukė 4 LKL rungtynėse. Jose savomis progomis E.Venskus pasinaudojo gana neblogai, o labiausiai sublizgėjo mače su Utenos „Juventus“, kuomet pelnė 12 taškų ir atkovojo 6 kamuolius. Dublerių komandoje aukštaūgis buvo vienas iš lyderių ir parodė, kad NKL lygį jau yra išaugęs. Kol kas pagrindinis klausimas yra kokioje pozicijoje ateityje galėtų žaisti šis krepšininkas. Didžiausias jo privalumas yra geras žaidimas nugara į krepšį, tačiau naudotis juo aukštesniame lygyje prieš kitus centrus – sudėtinga dėl centimetrų trūkumo. Akivaizdu, kad šis „Žalgirio“ sistemos narys kitą sezoną turėtų papildyti vieną iš LKL klubų ir ten įrodinėti savo vertę.

REKLAMA

Jokubaitis Jokubaitis

Rokas Jokubaitis, Kauno „Žalgiris“ (19 metų., LKL: 17 min., 7,4 tšk., 2,1 atk. kam., 2,6 rez. per., 8,8 naud. bal.).

R.Jokubaičio sezoną kiek temdė traumos. Iš pradžių jaunasis įžaidėjas iš rikiuotės buvo išritęs dėl sužeisto nykščio, vėliau – čiurnos. Kai jau atrodė, kad šis „Žalgirio“ talentas įsibėgėja – sezonas baigėsi. Eurolygoje svaresnio žodžio R.Jokubaitis taip ir netarė, tačiau LKL pirmenybėse vyriausiasis komandos treneris laiko jam surasdavo gana nemažai. Ypatingai daug to laiko įžaidėjas gavo prieš pat netikėtą sezono pabaigą – mače su „Juventus“ R.Jokubaitis žaidė net 32 minutes ir pelnęs 19 taškų pagerino savo rezultatyvumo rekordą. Į pasitikėjimo savo jėgomis nestokojantį įžaidėją jau dabar žiūrima, kaip į potencialią pamainą Mantui Kalniečiui Lietuvos rinktinėje. Tiesa, klausimas ar kitą sezoną jis jau gali duoti „Žalgiriui“ apčiuopiamos naudos Eurolygoje vis dar išlieka atviras, o žaidimo vien LKL čempionate šiam krepšininkui jau gali ir neužtekti. Vieneri metai komandoje, kurioje jis galėtų būti pagrindiniu įžaidėju, galėtų stipriai pasitarnauti šiam mažeikiškiui.

REKLAMA

Murauskas Murauskas

Paulius Murauskas, Kauno „Žalgiris-2“ (16 metų., NKL: 20 min., 6,7 tšk., 4,1 atk. kam., 6 naud. bal.).

P.Murauskas tapo bene įdomiausiu šio sezono „Žalgirio“ dublerių naujoku. Būdamas vos 15 jis jau debiutavo NKL pirmenybėse ir turėjo svarbų vaidmenį Arvydo Gronskio vadovaujamoje komandoje. Įdomu tai, kad dažnai šį, jau dabar iki 200 cm ištįsusi jaunuolį, galėjome matyti žaidžiant ir „trečiuoju numeriu“. Nors šioje pozicijoje jam trūksta greičio ir geresnio pataikymo, tačiau tokia patirtis jam turėtų būti naudinga. Puikius duomenis turintis P.Murauskas ateityje turėtų rungtyniauti, kaip priekinės linijos žaidėjas, tačiau gebėjimas praplėsti puolimą gali tapti dar viena jo stiprybe. Šiuo metu tai vienas iš perspektyviausių „Žalgirio“ sistemos žaidėjų, kuris kitą sezoną jau turėtų tapti ir vienu iš dublerių komandos lyderių, o ateityje galbūt pasibelsti ir į pagrindinės komandos duris.

REKLAMA

Sirvydis Sirvydis

Deividas Sirvydis, Vilniaus „Rytas“ (19 metų, LKL: 17 min., 5,7 tšk., 2,5 atk. kam., 1,1 rez. per., 4,2 naud. bal.).

D.Sirvydžio sezonas buvo gana nuviliantis. Gynėjo skaičiai LKL praktiškai niekuo nepakito nuo praėjusių metų, o vis dėlto daugelis tikėjosi, jog jis jau dabar bus vienas iš svarbesnių „Ryto“ žaidėjų. Į akis krinta šio talento universalumo trūkumas. Didžiąją dalį taškų D.Sirvydis renkasi tolimais metimais, tačiau ir jų realizacija nėra įspūdinga – 33 proc. Blogiausia, kad nesimatė krepšininko tobulėjimo jau sezono eigoje. Per paskutiniąsias 5 rungtynes krepšininkas rinko vos po 4 taškus ir po mažiau nei 3 naudingumo balus. Vasarą šis krepšininkas turi paskirti kūno tvirtinimui ir galbūt pagalvoti apie prisijungimą prie ekipos, kurioje jis būtų starto penketo žaidėjas ir gautų daugiau žaidybinės praktikos.

REKLAMA

Tubelis Tubelis

Ąžuolas Tubelis, Vilniaus „Rytas“ (17 metų, LKL: 7 min., 3,2 tšk., 1,2 atk. kam., 2,2 naud. bal., NKL: 28 min., 16,7 tšk., 6,2 atk. kam., 15,4 naud. bal.).

Praretėjus „Ryto“ priekinei linijai Ą.Tubelis sužaidė net 6 rungtynes ir LKL čempionate, o į „Šiaulių“ krepšį vidurio puolėjas įmetė net 11 taškų. NKL pirmenybėse aukštaūgio skaičiai tikrai įspūdingi, tačiau savybės, leidžiančios dominuoti tame lygyje, kol kas vargu ar atvers galimybes aukštesniame. Didžiąją dalį taškų Ą.Tubelis renkasi baudos aikštelėje, tačiau būdamas 206 cm ūgio vargu ar galės tuo taip sėkmingai naudotis ateityje. Kaip ir E.Venskaus kol kas jo problema – aiškios pozicijos neturėjimas. Nors kalbama, kad jis gali žaisti „ketvirtuoju numeriu“ ir pataikyti tiek iš toli, tiek iš vidutinio nuotolio, tačiau kol kas tai lieka tik kalbomis. Tritaškius NKL Ą.Tubelis metė vos 18 proc. tikslumu, o baudas realizavo 56 proc. pataikymu. Būtent ties šiomis savybėmis aukštaūgiui ir reikėtų padirbėti daugiausiai.

REKLAMA

Marčiulionis Marčiulionis

Augustas Marčiulionis, Vilniaus „Perlas“ (17 metų, NKL: 30 min., 15,3 tšk., 3,6 atk. kam., 5,8 rez. per., 16,6 naud. bal.).

A.Marčiulionis pasižymi kiek vėlyvesniu brendimu ir jo kūnas vis dar tebesiformuoja, tačiau 192 cm ūgio įžaidėjas pademonstravo seniai Lietuvos krepšinyje nematytą universalumą – mače su Tauragės krepšinio klubu jis pelnė 27 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų, taip užfiksuodamas trigubą dublį. Pagrindine jo problema iki šio sezono buvo prastas pataikymas iš toli ir dažnai varžovai akivaizdžiai rizikuodavo ties juo perimetre. Nors snaiperiu A.Marčiulionis vis dar netapo, bet tritaškius jis metė jau kur kas padoresniu 32 proc. tikslumu. Gaila, kad Dainiaus Adomaičio kvietimo prisijungti prie pagrindinės Vilniaus komandos sulaukęs Ą.Marčiulionis taip LKL pirmenybėse sužaisti ir nespėjo. Vasarą šiam krepšininkui teks priimti itin svarbų sprendimą: ar vykti studijuoti ir tuo pačiu rungtyniauti į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), ar likti „Ryto“ sistemoje, o galbūt laimės ieškoti kituose klubuose.

REKLAMA

Velička Velička

Arnas Velička, Prienų „CBet“ (20 metų, LKL: 27 min., 12,2 tšk., 3,2 atk. kam., 4,7 rez. per., 13,9 naud. bal.).

Neoficialiai kalbama, kad Šarūnas Jasikevičius yra pasakęs, jog jam nėra svarbu, kiek taškų rinks A.Velička – jis nori solidaus jo vadovavimo komandai. Praėjusį sezoną Estijoje šis gynėjas buvo tiesiog fantastiškas pagal renkamus taškus, tačiau jo galimybės žaisti įžaidėju vis dar kėlė daug klausimų. Prienuose dažnai A.Velička ir toliau mieliau atakas užbaiginėjo pats, nors ir atlikdavo po beveik 5 rezultatyvius perdavimus. Prisijungus prie klubo D.Sabeckiui A.Veličkos žaidimo kreivė buvo staiga kritusi žemyn, tačiau po to gana greitai vėl atsigavo, o savo piką krepšininkas buvo pasiekęs prieš pat sezono nutraukimą. A.Veličkos skaičiai atrodo išties puikiai, tad galimybė kilti į aukštesnį lygį jau kitais metais išlieka didelė.

REKLAMA

Uleckas Uleckas

Lukas Uleckas, Prienų „CBet“ (20 metų, LKL: 27 min., 9,7 tšk., 4 atk. kam., 2 rez. per., 8,9 naud. bal.).

Prieš sezoną L.Uleckas beldėsi ir į „Žalgirį“, tačiau ši vieta atiteko Karoliui Lukošiūnui. Prisijungęs prie maloniai „Žalgirio“ jaunimą priglaudusios Prienų komandos L.Uleckas turėjo gana neblogą sezoną. Nors daug kalbama apie šio krepšininko snaiperiškas savybes, tačiau geru pataikymu gynėjas pasigirti negalėjo. Vidutiniškai per mačą mesdamas po daugiau nei 5 tritaškius L.Uleckas juos realizavo 28,5 proc. tikslumu. Kol kas jam kiek trūksta ir universalumo, o pagrindinė to priežastis – fiziškumo stoka. Pagerinęs fizines savybes L.Uleckas artimiausiu metu gali pretenduoti ir Europiniuose turnyruose besikaunančius klubus.

Metrikis Metrikis

REKLAMA

Klaidas Metrikis, Klaipėdos „Neptūnas“ (20 metų, LKL: 1 min., 4 tšk., 4 naud. bal., NKL: 26 min., 13,8 tšk., 4,1 atk. kam., 1,2 rez. per., 12,3 naud. bal.).

K.Metrikis yra vienas iš jaunų krepšininkų, kuriam sezono sustabdymas turėjo būti labai apmaudus. Pagaliau sulaukęs savojo šanso prisijungti prie pagrindinės „Neptūno“ sudėties K.Metrikis mače su „Šiauliais“ pasižymėjo 4 taškais per kiek daugiau nei minutę. Iki tol jo žaidimas „Neptūno-Akvaservis“ gretose didelių klaustukų nekėlė – ten jis buvo akivaizdus lyderis, o pats Klaipėdos klubas buvo tarp NKL lyderių. „Neptūnui“ pastaruoju metu sunkiai sekėsi integruoti savo sistemos žaidėjus į pagrindinę komandą, tad K.Metrikio prisijungimas turėtų tapti grynesnio oro gūsiu miesto krepšiniui. Nors kiekvienais metais antroji miesto komanda demonstruoja gerus rezultatus NKL, tačiau migracija tarp šių klubų vyksta gana sunkiai. Kitą sezoną K.Metrikis jau turėtų pradėti, kaip pagrindinės komandos narys ir turėti gana apčiuopiamą vaidmenį joje. Svarbu tai, kad šis krepšininkas yra gana universalus ir gali varžovams grasinti tiek tolimais metimais, tiek žaidimu arčiau krepšio.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


24 komentarai
Naujausi komentarai (24)
Geriausiai ivertinti (24)
PRO komentarai (6)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti