10 įdomiausių LKL lietuvių, kurie vasarą gali pakeisti komandas (56) su galimais uždarbiais

Balandžio 28 d., 14:55
Ar E.Ulanovas paliks Kauną? (BNS nuotr.)
Ar E.Ulanovas paliks Kauną? (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Po Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) sezono nutraukimo prabėgo pusantro mėnesio. Kalendorius skaičiuoja paskutines balandžio dienas ir netrukus prasidės paskutinis pavasario mėnuo, o tada – vasaros žaidėjų turgus.

Prieš jam prasidedant portalas Krepsinis.net išrinko 10 įdomiausių LKL rungtyniavusių lietuvių, kurie gali pakeisti savo komandas šiame tarpsezonyje. Įtraukėme ir tuos krepšininkus, kurie turi kontraktus, bet dėl tam tikrų aplinkybių jie gali būti išpirkti arba nutraukti. Krepsinis.net sužinojo ir išpirkas, kurių prašo klubai už tam tikrus žaidėjus bei, pasitarę su rinką išmanančiais agentais, nustatė apytiksles žaidėjų kainas artėjančiam perėjimų turgui.

Edgaras Ulanovas (28 metų 199 cm ūgio puolėjas). Statistika LKL: 18 min., 9,6 tšk., 3,3 atk. kam., 1,7 rez. perd., 12,4 naud. bal. Eurolygoje: 26 min., 8,3 tšk., 3,3 atk. kam., 2 rez. perd., 9,7 naud. bal.

REKLAMA

Statusas: laisvasis agentas

Alga 2019–2020 m. sezone: apie 530 tūkst. eurų.

Dabartinė rinkos vertė: apie 550–600 tūkst. eurų.

Sezono pradžioje daug sirgalių kalbėjo, kad puolėjas uždirba per daug ir derėtų leisti jam išvykti pasibaigus sezonui. Tačiau, kai tik „Žalgiris“ įsibėgėjo ir E.Ulanovo žaidimas labai prie to prisidėjo, giesmė pasikeitė – E.Ulanovas tapo vertingu žaidėju, kuris privalo likti. Dabartinė situacija yra vėl kitokia – puolėjas galbūt „Žalgiriui“ jau yra per brangus žaidėjas, kadangi dėl koronaviruso krizės klubas mažins biudžetą ir toks lietuvio kontraktas gali būti pernelyg didelė prabanga. Jeigu E.Ulanovas dar dvejojo, ar palikti Kauną, tai dabar yra geras metas – „Žalgiris“ jam tokios algos turbūt pasiūlyti negalės, o susidomėjimą juo rodo Milano „AX Armani“ klubas, kuris turi konkretų vaidmenį ir storą piniginę, kurią pravėrus tikrai atsiras bent jau 600 tūkst. eurų šiam žaidėjui. Didelė tikimybė, kad E.Ulanovas paliks „Žalgirį“.

Lekavičius Lekavičius

REKLAMA

Lukas Lekavičius (26 metų 180 cm ūgio įžaidėjas). Statistika LKL: 17 min., 6,4 tšk., 1,3 atk. kam., 3,8 rez. perd., 7 naud. bal. Eurolygoje: 20 min., 10,5 tšk., 1,3 atk. kam., 2,8 rez. perd., 10,2 naud. bal.

Statusas: turi sutartį su Kauno „Žalgiriu“, bet joje yra numatyta 30 tūkst. eurų išpirka

Alga 2019–2020 m. sezone: apie 340 tūkst. eurų

Dabartinė rinkos vertė: apie 450 tūkst. eurų.

„Mažas ir aštrus“ įžaidėjas, kuris sugrįžo į „Žalgirį“ po dvejų metų, praleistų Atėnų „Panathinaikos“ sudėtyje. L.Lekavičius pasirašė sutartį pagal formulę „1 plius 1“, taip pasilikdamas šansą palikti ekipą už pakankamai nedidelę išpirką. Turint omenyje, kaip Eurolygoje stinga gerų gynėjų, tokia suma tikrai neatbaidys komandų, kurios susidomėjusios L.Lekavičiaus paslaugomis. Krepsinis.net šaltiniai teigia, kad L.Lekavičius dar iki koronaviruso krizės domino Vitorijos „Baskonia“ ekipą. Labai realu, kad vasarą pasikartos scenarijus, kai savo vertę padidinęs L.Lekavičius išvyks į kitą Eurolygos klubą.

Butkevičius Butkevičius

REKLAMA

Arnas Butkevičius (27 metų 197 cm ūgio puolėjas). Statistika LKL: 24 min., 8 tšk., 4,3 atk. kam., 2,8 rez. perd., 12,7 naud. bal. Europos taurėje: 27 min., 8,1 tšk., 4,8 atk. kam., 2,7 rez. perd., 14 naud. bal.

Statusas: turi sutartį su Vilniaus „Rytu“, bet yra numatyta išpirka, kuri siekia apie 100 tūkst. eurų.

Alga 2019–2020 m. sezone: apie 220 tūkst. eurų.

Dabartinė rinkos vertė: apie 300 tūkst. eurų.

Puolėjas dabar yra nežinioje bei dar ilgai nežinos, kur tęs karjerą, nors ir turi kontraktą su „Rytu“. Šis žaidėjas komandai gali tapti pernelyg brangus, kadangi kitame sezone jo atlyginimas sieks apie 250 tūkst. eurų. Išpirka yra didelė, bet A.Butkevičius gali sudominti Eurolygos klubus. Tiesa, tikrai ne grandus, kuriems išpirkos suma nebūtų kliūtis, o tas ekipas, kurių biudžetas gerokai mažesnis. Gali būti, kad abi pusės susitars dėl skyrybų, kai išpirkos terminas artės prie pabaigos – taip „Rytas“ skaudančia širdimi paleis per brangų žaidėją, o šis galės be jokios išpirkos keltis į kitą komandą. Negalima atmesti ir to, kad A.Butkevičius sutiks susimažinti algą ir prasitęsti bendradarbiavimą ilgesniam laikui, paliekant išpirkos galimybę kitiems metams.

REKLAMA

Bendžius Bendžius

Eimantas Bendžius (30 metų 203 cm ūgio puolėjas). Statistika LKL: 24 min., 10,7 tšk., 4,3 atk. kam., 1,5 rez. perd., 11,5 naud. bal. Europos taurėje: 25 min., 12 tšk., 4,1 atk. kam., 11,5 naud. bal.

Statusas: turi sutartį su Vilniaus „Rytu“,

Alga 2019–2020 m. sezone: apie 230 tūkst. eurų, bet turi išpirką, kuri siekia 50 tūkst. eurų.

Dabartinė rinkos vertė: apie 300 tūkst. eurų.

Panaši situacija kaip ir su A.Butkevičiumi, bet „Ryto“ kapitono išpirka yra perpus mažesnė. Tiesa, puolėjas ir gerokai vyresnis žaidėjas – jam praėjusią savaitę sukako 30 metų, o tai reiškia, kad karjeros pikas jau tikrai pasiektas. E.Bendžius taip pat brangus žaidėjas, bet Vilniaus klubui gali tekti gyventi su jo sutartimi, nes mažai šansų, kad kažkas paklos tokią apvalią sumą už šį žaidėją. Gali būti, kad „Rytas“ bandys tartis dėl algos susimažinimo ir kontrakto pratęsimo, kas E.Bendžiui užtikrintų dar 2–3 sezonus stabiliai neblogą atlygį ir galimybę tapti visišku „Ryto“ veidu. Akivaizdu, kad „Rytui“ reikia išlaikyti E.Bendžių arba A.Butkevičių, kurie yra ryškiausios figūros vietinių žaidėjų tarpe.

REKLAMA

Echodas Echodas

Martynas Echodas (22 metų 206 cm ūgio centras). Statistika LKL: 18 min., 9,7 tšk., 4,9 atk. kam., 12,6 naud. bal. Europos taurėje: 19 min., 9,4 tšk., 5,5 atk. kam., 12,4 naud. bal.

Statusas: laisvasis agentas

Alga 2019–2020 m. sezone: apie 130 tūkst. eurų.

Dabartinė rinkos vertė: apie 250 tūkst. eurų

Tris sezonus „Ryte“ praleidęs aukštaūgis tapo sutarties nevaržomu laisvuoju agentu ir greičiausiai paliks sostinę. Tam priežasčių yra kelios: pirmoji – centras taps per brangiu klubui, o antroji – jis pats greičiausiai nori išbandyti jėgas kitur. M.Echodu jau sezono metu susidomėjimą rodė Ispanijos komanda Badalonos „Joventut“. Turint omenyje, kad M.Echodas yra vis dar jaunas žaidėjas, todėl su juo ekipos galėtų susieti savo ateitį ir dar sulaukti svarios pagalbos vos tik įsigiję, kadangi lietuvis yra sukaupęs nemažai patirties ir Europos taurės varžybose, o tai dar labiau padidina jo rinkos vertę.

REKLAMA

Dimša Dimša

Tomas Dimša (26 metų 195 cm ūgio gynėjas). Statistika LKL: 27 min., 14,1 tšk., 2,7 atk. kam., 3,6 rez. perd., 13,9 naud. bal. FIBA Čempionų lygoje: 27 min., 13,2 tšk., 3,3 atk. kam., 2,4 rez. perd., 10,7 naud. bal.

Statusas: turi sutartį su Panevėžio „Lietkabeliu“, bet yra išpirka, kuri siekia apie 15 tūkst. eurų

Alga 2019–2020 m. sezone: apie 60 tūkst. eurų

Dabartinė rinkos vertė: apie 120 tūkst. eurų

Šio žaidėjo atvejis yra išskirtinis tuo, kad jeigu „Lietkabelis“ gerokai pavėluotų su mokėjimais, T.Dimša gali tapti laisvuoju agentu ir jokiam klubui netektų mokėti net minimalios išpirkos už jį. Gynėjas parodė įstabų žaidimą ir dėjo kelis žingsnius į priekį, kurie iškart gerokai pakėlė jo rinkos vertę. Nenuostabu, kad T.Dimša domina tiek „Rytą“, tiek „Žalgirį“. Pastarajame T.Dimša galėtų gauti šansą kaip tas žaidėjas, kuris nekainuotų labai brangiai ir galbūt sutiktų mainais už šansą Eurolygoje net rungtyniauti už pigiau nei, tarkime, tik vietiniame čempionate rungtyniaujančioje ekipoje. Juolab, kad T.Dimša yra „Žalgirio“ sistemos žmogus. Jeigu LKL čempionai nuspręs įsigyti T.Dimšą, galima neabejoti, kad būtent jie ir taps favoritais lenktynėse dėl šio žaidėjo parašo. Šansų, kad T.Dima liks „Lietkabelyje“, praktiškai nėra.

REKLAMA

Milaknis Milaknis

Artūras Milaknis (33 metų 195 cm ūgio gynėjas/puolėjas). Statistika LKL: 19 min., 7,6 tšk., 1,3 atk. kam., 6,6 naud. bal. Eurolygoje: 22 min., 7,4 tšk., 1,5 atk. kam., 5,7 naud. bal.

Statusas: laisvasis agentas

Alga 2019–2020 m. sezone: 260 tūkst. eurų

Dabartinė rinkos vertė: apie 200 tūkst. eurų

Veterano kontraktas su „Žalgiriu“ baigiasi, todėl tam ruošdamasis A.Milaknis pasisamdė ir naują agentūrą – jam dabar atstovaus „Octagon“ vyrai. Snaiperio rinkos vertė tikrai turėjo smuktelėti, kadangi žaidimas buvo labai banguotas, o ir įrašas pase rodo, kad birželio 16-ąją sukaks 34-eri, kas tikrai reiškia veterano statusą. „Žalgiris“ turės priimti sprendimą, ar pasilikti šį žaidėją, kuris svarbus rūbinėje, dar vienam sezonui, kuris gali būti paskutinis jo tokiame lygyje. Galvos skausmas gali būti didelis, kadangi K.C.Riversas užsirekomendavo klube ir šie žaidėjai netiesiogiai konkuruoja dėl vietos sudėtyje. Amerikietis tikrai atrodė solidžiau ir gali pasiūlyti daugiau komandai nei lietuvis, bet jis bent jau 100 tūkst. eurų yra brangesnis už Milą. Jeigu reikėtų spėti, prognozuotume, kad A.Milaknis liks Kaune, kadangi turi Š.Jasikevičiaus pasitikėjimą ir jo alga yra tinkama.

REKLAMA

Masiulis Masiulis

Gytis Masiulis (22 metų 207 cm ūgio puolėjas). Statistika LKL: 23 min., 10,3 tšk., 4,1 atk. kam., 1 rez. perd., 14 naud. bal. FIBA Čempionų lyga: 23 min., 11,1 tšk., 5,2 atk. kam., 1 rez. perd., 11,1 naud. bal.

Statusas: laisvasis agentas

Alga 2019–2020 m. sezone: 85 tūkst. eurų.

Dabartinė rinkos vertė: apie 110 tūkst. eurų

Ilgalaikę sutartį su „Žalgiriu“ turėjęs aukštaūgis taip pagrindinėje komandoje kol kas ir ne sužibėjo. Sakome „kol kas“, kadangi dar tikrai negalime nurašyti šio žaidėjo. Taip, šiame sezone Klaipėdos „Neptūne“ iš G.Masiulio tikėjomės daugiau, kadangi gerus mačus keitė blankūs pasirodymai, o blykstelėjimus – duobės. Krepsinis.net žiniomis, vis dėlto „Žalgiris“ dar mato šviesią G.Masiulio ateitį bei galvoja su juo pratęsti sutartį. Jeigu G.Masiulis ir pratęs kontraktą su šia ekipa, jį derėtų skolinti tarptautiniame turnyre žaidžiančiai užsienio komandai, kur aukštaūgis paragautų legionieriaus duonos ir pakeistų aplinką. Tas pats galioja ir tam atvejui, jeigu G.Masiulis nepasirašys naujos sutarties su „Žalgiriu“ – jam laikas ieškoti kitos aplinkos.

REKLAMA

Birutis Birutis

Laurynas Birutis (22 metų 213 cm ūgio centras). Statistika LKL: 26 min., 15,2 tšk., 7 atk. kam., 1,4 rez. perd., 20,4 naud. Bal.

Statusas: laisvasis agentas

Alga 2019–2020 m. sezone: 110 tūkst. eurų.

Dabartinė rinkos vertė: apie 130 tūkst. eurų

Dar vienas žalgirietis, kuris pagrindinėje komandoje dar nesužibėjo. Pernai L.Birutis klausėsi Š.Jasikevičiaus nurodymų, bet jo galimybes pasirodyti sugadino kelio trauma, dėl kurios jis nerungtyniavo iki šių metų pradžios. Prienų „CBet“ sudėtyje L.Birutis atrodė tikrai galingai ir vėl buvo naudingiausais LKL žaidėjas, todėl jam tikrai laikas kelti sparnus į kitą ekipą. Krepsinis.net žiniomis, „Žalgiris“ dar tiki L.Biručiu ir galvoja su juo pratęsti sutartį, kas būtų tikrai logiškas ėjimas, nes taip lengvai paleisti 22-ejų žaidėją dar yra per anksti. Logiškiausia būtų, jeigu L.Birutis būtų paskolintas komandai, kuri žaistų FIBA Čempionų lygoje arba, idealiu atveju, Europos taurėje. L.Birutis įrodė, kad 5-ose LKL ekipose, kokios buvo „Šiauliai“ ar „CBet“, jis žaisti moka, bet „Lietkabelis“ ar „Neptūnas“ jam būtų jau rimtesnis išbandymas. Tiesa, „Žalgiris“ greičiausiai ieškos ekipos, kuri padengtų visą šio žaidėjo algą, o Klaipėdos ir Panevėžio ekipoms per 100 tūkst. siekianti suma bus neįkandama.

REKLAMA

Radzevičius Radzevičius

Gytis Radzevičius (24 metų 198 cm ūgio puolėjas). Statistika LKL: 28 min., 15,3 tšk., 5,5 atk. kam., 2 rez. perd., 11,7 naud. bal.

Statusas: turi sutartį su Utenos „Juventus“, o išpirka siekia 20 tūkst. eurų

Alga 2019–2020 m. sezone: 25 tūkst. eurų

Dabartinė rinkos vertė: apie 60 tūkst. eurų

Iš NKL į LKL persikėlęs puolėjas praėjusiame sezone turėjo nemažai sunkumų, bet šiame sužibėjo gražiausiomis savo spalvomis. Išvykus Arvydui Šikšniui „Juventus“ manė, kad būtent Ignas Vaitkus taps tuo startinio penketuko vedliu, bet G.Radzevičius pranoko savo kolegą ir šiam teko pasislinkti į antraplanį vaidmenį. G.Radzevičius dar turi sutartį su „Juventus“ ekipa, tad susidomėję šiuo žaidėju klubai turės susimokėti išpirką. Ji neatrodė labai didelė, bet kai klubus paveiks koronaviruso krizė, šie ims skaičiuoti kiekvieną tūkstantį ir išpirkos galbūt nenorės mokėti. „Juventus“ tikrai apsidžiaugs, jeigu G.Radzevičius liks dar vienam sezonui, nes už tokią kainą tikrai neras nieko geriau, ypatingai lietuvių tarpe.  

„Ilgoji pertrauka“: LKL klubų mėnuo – Cvirkos ateitis Pasvalyje, lyderį galinti prarasti „CBet“, bergždžios „Gargždų“ ir „Wolves“ paieškos bei „Šiaulių“ noras pakeisti legionierių


56 komentarai
Naujausi komentarai (56)
Geriausiai ivertinti (56)
PRO komentarai (8)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti