Ispanijos rinktinė
IV kėlinys, 9 min.
87
:
86
Atsinaujins po sek
Slovėnijos rinktinė

10 FIBA Čempionų lygos žaidėjų, kurie turi potencialo žaisti Eurolygoje (33)

Balandžio 8 d., 14:39
K.Wiltjeras turi bene didžiausias galimybes žaisti Eurolygoje (FIBA nuotr.)
K.Wiltjeras turi bene didžiausias galimybes žaisti Eurolygoje (FIBA nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Šis FIBA Čempionų lygos sezonas yra baigtas. Na, beveik baigtas – finalinis aštuonetas bus sužaistas rugsėjo pabaigoje–spalio pradžioje, bet tada komandos jau varžysis kitokiomis sudėtimis.

Portalas Krepsinis.net nusprendė pasidairyti po trečiąjį pagal pajėgumą klubinį turnyrą Europoje ir išrinko 10 žaidėjų, turinčių potencialą debiutuoti Eurolygoje arba ten gauti antrąjį šansą. Kas žino, galbūt vienas arba keli krepšininkai atsidurs ir Kauno „Žalgirio“ sudėtyje.

Kyle’as Wiltjeras (27 metų 208 cm ūgio, sunkusis krašto puolėjas), Ankaros „Turk Telekom“. Statistika: 28 min., 17,9 tšk., 6,5 atk. kam., 1,5 rez. perd., 18,1 naud. bal.

Geras Domanto Sabonio bičiulis turėjo šansą parodyti savo sugebėjimus Eurolygoje, bet 2017–2018 m. sezone Pirėjo „Olympiacos“ klube gavo tik epizodinį vaidmenį – rungtyniavo vos po 9 minutes ir per jas pelnydavo 3,3 taško. Tai buvo pirmieji kanadiečio metai Europoje ir Eurolygoje, tad adaptacinis laikotarpis buvo neišvengiamas ir tai galimai sutrukdė parodyti savo talentą. K.Wiltjeras yra tas „ketvirtas numeris“, kokio norėtų nemažai komandų – turi puikų metimą (42,9 proc. tritaškių pataikymas) ir labai gerą krepšinio supratimą. Didžiausias jo trūkumas – gynyba. K.Wiltjeras prieš fiziškai stipresnius sunkiuosius kraštus turi daug labai problemų gynyboje.

REKLAMA

TaShawnas Thomasas TaShawnas Thomasas

TaShawnas Thomasas (27 metų 203 cm ūgio, sunkusis kraštas/centras), Jeruzalės „Hapoel“. Statistika: 28 min., 15,6 tšk., 6 atk. kam., 2,1 rez. perd., 1,3 blk., 21,3 naud. bal.

Šis amerikietis niekada nėra rungtyniavęs nei Eurolygoje, nei Europos taurėje, bet tikrai turėtų būti šių turnyro komandų radaruose. Labai atletiškas žaidėjas, galintis rungtyniauti dvejose pozicijose – sunkaus krašto ir centro. Tiesa, daug abejonių kelia jo potencialas Eurolygoje parodyti save „ketvirtojo numerio“ pozicijoje, kadangi metimas iš tolimesnių distancijų yra prastas. Štai FIBA Čempionų lygoje metė vos 11 tritaškių per visą sezoną (pataikė 4), o labiau tinka rungtyniauti sunkiuoju kraštu sistemose, kur remiamasi dviem baudos aikštelėje mėgstančiais rungtyniauti aukštaūgiais. Vidurio puolėju T.Thomasas galėtų būti įdomus variantas dėl savo universalumo gynyboje ir atletiškumo.

REKLAMA

Stone‘as Stone‘as

Tyleris Stone‘as (28 metų 203 cm ūgio, sunkusis krašto puolėjas/lengvasis kraštas), Brindizio „Happy Casa“. Statistika: 30 min., 17,2 tšk., 7,4 atk. kam., 2,8 rez. perd., 1,4 per. kam., 19,4 naud. bal.

Dar vienas žaidėjas, kuris nėra žaidęs Eurolygoje ar kitoje aukščiausio lygo komandoje. Kol kas T.Stone‘o solidžiausios ekipos buvo Vieningosios lygos vidutiniokė Krasnojarsko „Jenisej“ ir Italijos lygos autsaiderė iš Kantu miesto. Šiame sezone šis krepšininkas atsiskleidė laisvą žaidimą propagavusiame „Happy Casa“ klube, kur buvo tikras lyderis, ką rodo ir atliekamų metimų vidurkis – po 13,8 per mačą. T.Stone‘as yra universalus žaidėjas, kuris moka ir pataikyti, ir veržtis arčiau krepšio, o gynyboje yra labai naudingas, kadangi gali gintis prieš 3 pozicijų krepšininkus. Tritaškius jis pataikė 36 proc. tikslumu (vid. 2,2/6,1), bet būtent metimas yra jo silpnoji vieta. Kartais T.Stone'o žaidime matomas pastangų trūkumas, kai žaidėjas neatsiduoda 100 proc. gynyboje. Norint kilti į aukštesnį lygį, reikėtų pagerinti metimą.

REKLAMA

Fosteris Fosteris

Marcusas Fosteris (24 metų 190 cm ūgio, atakuojantis gynėjas), Holono UNET. Statistika: 30 min., 17,8 tšk., 2,9 atk. kam., 3,8 rez. perd., 16,3 naud. bal.

Šis amerikietis tik šiame sezone pasirodė platesnei auditorijai, kadangi iki tol rungtyniavo Pietų Korėjos ir Libano komandose, kur krepšinio lygis yra žemas, bet galima užsidirbti solidžią pinigų sumą. UNET komandoje M.Fosteris parodė save iš gražiosios pusės ir atsiskleidė kaip puikus taškų rinkėjas. M.Fosteris mėgsta agresyviai veržtis krepšio link, turi gerą metimą. Holono ekipoje jis per mačą atlikdavo po 14 metimų ir pataikydavo 7,2, kas yra kiek daugiau nei 50 proc. Nors rezultatyvių perdavimų vidurkis yra geras, tačiau gebėjimas kurti komandos draugams nėra aukščiausio lygio ir Eurolygoje to galėtų pristigti, kadangi „antri numeriai“ šiame turnyre moka ne tik patys rinkti taškus, bet ir sukuria situacijas kitiems.

REKLAMA

J‘Covanas Brownas J‘Covanas Brownas

J‘Covanas Brownas (30 metų 188 cm ūgio, atakuojantis gynėjas/įžaidėjas), Jeruzalės „Hapoel“. Statistika: 27 min., 14,3 tšk., 3,8 atk. kam., 4,9 rez. perd., 16,3 naud. bal.

Vyriausias žaidėjas iš šio sąrašo, bet taip pat neragavęs nei Eurolygos, nei Europos taurės kovų, nors turėjo gerų sezonų FIBA Europos taurėje, kur rinkdavo po 17 taškų, bei žibėjo FIBA Čempionų lygoje 2016–2017 m. sezone, kai su Izmiro „Pinar Karšiyaka“ marškinėliais pasižymėdavo 15,5 taško vidurkiu. Iki šiol J.Brownas negavo savo galimybės parodyti sugebėjimus aukščiausiame lygyje, bet dar tikrai nėra „nurašytas“ žaidėjas. Gynėjas turi gerą metimą iš įvairių distancijų, geba gerai kurti progas komandos draugams, moka išnaudoti savo patirtį. Didžiausia jo problema yra darbas gynyboje, kur Eurolygoje galėtų turėti problemų ir dėl savo ūgio, jeigu žaistų „antroje pozicijoje“. Taip pat J.Browno žaidime pasigendama ir agresyvumo puolime – kartais jis būna pernelyg pasyvus ir laukia, kaip situacijas išspręs komandos draugai.

REKLAMA

Hankinsas Hankinsas

Zachas Hankinsas (23 metų 211 cm ūgio, vidurio puolėjas), Nimburko ERA. Statistika: 23 min., 11,1 tšk., 6,8 atk. kam., 2,3 blk., 16 naud. bal.

Jauniausias žaidėjas šiame sąraše, kuriam tai buvo pirmasis sezonas po studijų „Xavier“ universitete. Amerikietis itin svarbiai prisidėjo prie to, kad Čekijos klubas savo grupėje užimtų pirmąją vietą ir lengvai peržengtų aštuntfinalio barjerą. Z.Hankinsas sirgaliams buvo rečiau matomas ar girdimas žaidėjas, bet yra Eurolygos klubų radaruose būtent dėl savo turimo potencialo. Z.Hankinsas yra atletiškas žaidėjas, turintis labai ilgas rankas, kurios jam padėdavo puikiai blokuoti varžovų metimus. Europoje apskritai likę mažai vidurio puolėjų, kurie gebėtų tinkamai „saugoti lanką“, o šis jaunuolis tai darė puikiai. Taip pat jis yra žaidėjas, kuris dažnai savo atakas baigdavo dėjimais, kai pagaudavo kamuolį ore. Tobulėti Z.Hankinsui tikrai yra kur, kadangi jam dar stinga įgūdžių puolime, neturi gero metimo ir prieš stipresnius varžovus trūksta fiziškumo. Varžovai dar gali prasiženginėti prieš šį žaidėją, kadangi baudas pataikė vos 60 proc. tikslumu. Z.Hankinsas yra talentingas žaidėjas, kuris tikrai turėtų atsidurti Eurolygoje.

REKLAMA

Vasturia Vasturia

Steve‘as Vasturia (24 metų 196 cm ūgio, atakuojantis gynėjas), Vechtos RASTA. Statistika: 30 min., 11,8 tšk., 3,9 atk. kam., 5,4 rez. perd., 13,2 naud. bal.

Šis gynėjas Lietuvos krepšinio sirgaliams šiek tiek pažįstamas, nes dar pernai buvo pasirodę pranešimų, kad jis domino „Žalgirį“. Iš Ispanijos antros lygos į RASTA klubą persikėlęs gynėjas čia rungtyniavo antrą sezoną ir tai tiek atletui, tiek pačiai komandai buvo debiutas FIBA Čempionų lygos kovose. Europiniame turnyre S.Vasturia niekaip nesisekė pataikyti iš toli – tikslą pasiekė vos 27,1 proc. tritaškių, kurių per mačą išmesdavo vidutiniškai po 4,5. Tokiu blogu metiku šio žaidėjo negalima tikrai vadinti, nes štai Vokietijos lygoje iš perimetro atakavo jau 36 proc. Pagrindiniai S.Vasturios privalumai yra gebėjimas puikiai kurti progas komandos draugams ir jo kūrėjo gyslelė yra labai gero lygio. Prie to prisideda ir puikus krepšinio supratimas. Eurolygoje S.Vasturia turėtų problemų gynyboje ir jam stinga fiziškumo. Ūgio „antro numerio“ pozicijai jam tikrai užtektų ir pajėgiausiame Senojo žemyno turnyre.

REKLAMA

Simpsonas Simpsonas

Trevisas Simpsonas (28 metų 193 cm ūgio, atakuojantys gynėjas/lengvasis kraštas), Vechtos RASTA. Statistika: 29 min., 14,6 tšk., 2,4 atk. kam., 1,1 rez. perd., 11,8 naud. bal.

Antrasis žaidėjas iš RASTA komandos, kuri geba surasti gerus žaidėjus už žemą kainą. T.Simpsonas – dar vienas to pavyzdys, kadangi amerikietis iki šiol nėra žaidęs jokioje pajėgioje komandoje, o praėjusį sezoną praleido antroje Italijos lygoje. Vechtos ekipoje T.Simpsonas turėjo aiškią užduotį – mėtyti iš toli – per rungtynes jis išmesdavo vidutiniškai 8,1 tritaškio ir pataikydavo po 2,9, kas yra 36,3 proc. Snaiperiškas savybes šis žaidėjas turi ir dar gali pasiūlyti gerą atletiškumą. Akivaizdu, kad T.Simpsonas Eurolygos klubus galėtų dominti kaip metikas, ką puikiai išpildė Sankt Peterburgo „Zenit“ komandoje žaidęs Austinas Hollinsas, kuris, beje, taip pat atvyko iš RASTA sudėties. T.Simpsono trūkumai yra žaidimas su kamuoliu ir gebėjimas kurti progas komandos draugams.

REKLAMA

Pierre'as Pierre'as

Dyshawnas Pierre‘as (26 metų 198 cm ūgio, lengvasis krašto puolėjas/sunkusis kraštas), Sasario „Dinamo“. Statistika: 31 min., 12,6 tšk., 8,4 atk. kam., 2,4 rez. perd., 16,3 naud. bal.

Šis kanadietis ryškiai spindėjo turnyre, o įspūdingiausiai atrodo jo pasiekimas, kai prieš Torunės ekipą sugriebė net 19 kamuolių. Net tris mačus puolėjas surinko 30 ir daugiau naudingumo balų. D.Pierre‘as Europoje yra žaidęs tik dvejose komandose – Vokietijos Braunšveigo klube ir tada trejus metus praleido būtent „Dinamo“ sudėtyje. D.Pierre‘as puikiai moka žaisti nugara, yra atletiškas, žaidžia fiziškai ir nebijo kontakto su varžovu. Atletas mėgsta atakuoti tiek iš toli, tiek iš arti – pataikydavo 32,9 proc. tritaškių, o per rungtynes atlikdavo po 10,8 metimo iš įvairių distancijų. D.Pierre‘as turėtų tobulinti savo kamuolio varymą ir labiau laikytis disciplinos, nes neretai jis „pamesdavo galvą“ ir skubėdavo su sprendimais, kurie lemdavo sunkius bei neparuoštus metimus arba jie būdavo atliekami pernelyg ankstyvoje atakos stadijoje.

REKLAMA

Dimša Dimša

Tomas Dimša (26 metų 195 cm ūgio, atakuojantis gynėjas), Panevėžio „Lietkabelis“. Statistika: 27 min., 13,2 tšk., 1,8 atk. kam., 3,3 atk. kam., 10,7 naud. bal.

Proveržio sezoną sužaidęs gynėjas galėtų praverti ir Eurolygos duris, o tam yra puiki vieta – „Žalgiris“. Buvęs šios sistemos auklėtinis parodė lyderystę ir nebijodavo imtis iniciatyvos sunkiausiu metu. Būtent ant šio kauniečio ir Željko Šakičiaus pečių ir laikėsi visas „Lietkabelio“ žaidimas. T.Dimša tritaškius pataikė įspūdingu 44,4 proc. tikslumu ir jį fiksavo per mačą atlikdavęs po 5,6 tolimo šūvio. Varžovus į neviltį varydavo jo metimas iš toli, kai buvo dar padaromas žingsnelis atgal („step back“). T.Dimša ir draskydavo varžovų gynybą, kai galėdavo prasiveržti krepšio link ir pelnyti taškus iš arčiau. T.Dimša yra solidus žaidėjas ir gynyboje, o puolime gali ne tik pats įmesti taškus, bet ir sukurti progas komandos draugams arba sužaisti „du prieš du“ su centru. Žinoma, kad sunku tikėtis, jog T.Dimša atsidurtų kitoje Eurolygoje komandoje, o ne „Žalgiryje“. Šalies čempionams toks ėjimas brangiai nekainuotų, o potencialo tapti rotacijos žaidėju T.Dimša tikrai turi – tereikia jam suteikti šansą.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


33 komentarai
Naujausi komentarai (33)
Geriausiai ivertinti (33)
PRO komentarai (7)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL