Krepšininkams – skirtingos vertės apdovanojimai

Rugsėjo 16 d., 21:46
eurobasket logo
eurobasket logo
Krepsinis.net


Prezidentas Rolandas Paksas šįvakar įteikė valstybinius apdovanojimus Europos čempionės Lietuvos rinktinės krepšininkams.


Ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Didžiuoju kryžiumi apdovanotas rinktinės vyriausiasis treneris Antanas Sireika, Saulius Štombergas, Šarūnas Jasikevičius, Ramūnas Šiškauskas, Arvydas Macijauskas.


Ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Komandoro Didžiuoju kryžiumi prezidentas apdovanojo trenerio asistentus Valdemarą Chomičių, Gintarą Krapiką ir amerikietį Doną Nelsoną, taip pat Eurelijų ir Mindaugą Žukauskus bei Darių Songailą.


Ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Komandoro kryžiais apdovanoti krepšininkas Donatas Slanina, fizinio parengimo treneris Aleksandras Kosauskas, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rėmimo fondo vadovas Algimantas Pavilonis, Kūno kultūros ir sporto departamento direktorius Vytas Nėnius.


"Už nuopelnus Lietuvai" Karininko kryžiais apdovanoti krepšininkai Giedrius Gustas, Virginijus Praškevičius, Dainius Šalenga, gydytojas Robertas Narkus, masažuotojas Juozas Petkevičius, Rimas Girskis, vadybininkas Algis Žvirblis.

REKLAMA


Valstybinis apdovanojimas nebuvo įteiktas tik Kšištofui Lavrinovičiui – krepšininkio buvo įteikta prezidento taurė.


“Malonu gauti tokį apdovanojimą, tačiau mes tik žaidėme krepšinį. Nemanau, kad esame didvyriai, bet malonu, kad žmonėm padarėme kažkokią šventę. Didžiuojamės tuo ir toliau stengsimės laimėti Lietuvai pergalių, - kalbėjo naudingiausias Europos čempionato krepšininkas. – Didvyriai man asocijuojasi vos ne su kariavimu. Darėme tai, ką kažkiek mokame daryti”.


Paklaustas, kaip vertina tai, kad krepšininkai gavo skirtingus apdovanojimus, Jasikevičius teigė, jog tai ne jo reikalas. “Manęs paprašė ateiti, davė dar kažkokį ordiną, o vertinti yra ne mano darbas”.


Rinktinės treneris Antanas Sireika tikino, jog skirtingi apdovanojai yra ne jo iniciatyva. “Nežinau, kas taip skirstė medalius, tačiau didžiausias įvertinimas yra tai, ką žmonės apie mus kalbės. Jie patys nuspręs, kas ko vertas”.


Prieš apdovanojimo ceremoniją krepšininkai buvo iškilmingai pagerbti Daukanto aikštėje, kur čempionų laukė keli tūkstančiai aistruolių. Šalia esančio istorijos fakulteto studentai ceremonija stebėjo sėdėdami ant palangių.


Sveikindamas krepšininkus R.Paksas sakė, kad visa Lietuva tikėjo, jog krepšininkai gali iškovoti čempionų vardą. “Pergalė buvo pasiekta per kraują, per kančias, per ašaras, per prakaitą. Nenoriu įžeisti mūsų diplomatinio korpuso – jūs esate patys geriausi Lietuvos ambasadoriai”.


Lietuvos rinktinės vadovas Algimantas Pavilonis sakė girdėjęs, jog panašus džiaugsmas Lietuvoje buvo tik po 1937 ir 1939 metų pergalių. Baigdamas savo kalbą, A.Pavilonis įteikė prezidentui Lietuvos rinktinės marškinėlius su visų krepšininkų parašais.

"Jeigu jie yra per dideli, tai tik dėl to, kad komandos širdis didelė", - šypsojosi A.Pavilonis.

Gairės: lietuva, eurobasket
komentarai
Naujausi komentarai
Geriausiai ivertinti
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti

Apklausa

Ar „Žalgirio“ pralaimėjimas finale jus nustebino?

Balsuoti Archyvas