„Žalgiris“ sužaidė geriausias penkiolika minučių sezone (42)

Spalio 16 d., 11:30
J.Nebo puikiai realizavo komandos draugų perdavimus (Euroleague.net)
J.Nebo puikiai realizavo komandos draugų perdavimus (Euroleague.net)
Algimantas Bružas

Penktadienio vakarą „Taikos ir draugystės“ arenoje Pirėjuje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai 15 minučių jautėsi kaip šeimininkai.

Emmanuelis Mudiay plėšė Pirėjo „Olympiacos“ gynybą drąsiais reidais į baudos aikštelę, Artūras Milaknis smeigė vieną tritaškį po kito, o kompaktiška ir agresyvi gynyba ardė tikrųjų aikštelės šeimininkų žaidimo gijas puolime.

Jure Zdovco auklėtiniai tas penkiolika minučių demonstravo geriausią žaidimą šiame sezone, kas leido susikrauti dviženklę persvarą dar pirmojo kėlinio pabaigoje. Tačiau nesugebėjimas prisitaikyti prie „Olympiacos“ gynybinių sprendimų ir prarastas identitetas gynyboje nulėmė kardinaliai kitokią rungtynių baigtį.

Galutinis rezultatas 83:68 žymėjo užtikrintą „Olympiacos“ pergalę, o „Žalgiris“ išliko viena iš trijų Eurolygoje šį sezoną dar nelaimėjusių komandų.

REKLAMA

Mudiay Mudiay

E.Mudiay sužydėjimas

Georgios Bartzokas kontrolę šiose rungtynėse planavo įgyti Moustapha Fallo žaidimu baudos aikštelėje. Starto penkete rungtynes pradėjęs „Olympiacos“ milžinas buvo ieškomas baudos aikštelėje, kur pagal planą turėjo atakuoti vienintelį įprastinės „Žalgirio“ rotacijos Eurolygoje vidurio puolėją Joshą Nebo.

218 cm ūgio prancūzas bandė apstumdyti J.Nebo „ant ūselio“, tačiau tiek amerikietis, tiek „Žalgiris“ buvo tam gerai pasiruošęs. Pirmiausia, J.Nebo neprisileido 12 centimetrų aukštesnio oponento arti krepšio ir neleido jam užsiimti patogių pozicijų atakuoti puskabliais, sykį puikiai susitvarkęs su varžovu vienas prieš vieną.

Tuo tarpu M.Fallui priėmus kamuolį prieš „Žalgirio“ gynėją, kauniečiai sykį itin gerai jį sudvigubino, taip eliminuojant šį pranašumą.

REKLAMA

Kitoje aikštės pusėje „Žalgiris“ aktyviai atakavo M.Fallą pikenroluose, kur prancūzui buvo liepta gintis pasyviai, taip pasitikint gynėjų – Thomaso Walkupo bei Tylerio Dorsey – gebėjimais lįsti iš užtvarų ir neleisti žalgiriečiams lengvai manevruoti baudos aikštelės prieigose.

Planas absoliučiai nepasiteisino, nes E.Mudiay demonstravo žaidimą, artimą tam, kokį 2018–2019 m. sezone rodė rungtyniaudamas Niujorko „Knicks“. Jis ne tik patikimai organizavo puolimą, bet ir demonstravo dar neregėtą pasitikėjimą savimi.

Tikslus metimas iš vidutinio nuotolio jau pirmoje atakoje, išpildžius J.Zdovco nubraižytą specialų derinį. Vėliau sunkus, bet tikslus tritaškis vienas prieš vieną situacijoje. Galiausiai, įgavęs pagreitį E.Mudiay draskė ir Hassano Martino gynybą antrojo ketvirčio pradžioje. 9 taškai ir 3 rezultatyvūs perdavimai per 12 minučių pirmoje mačo dalyje buvo geriausia, ką pamatėme iš afrikiečio šiame sezone.

G.Bartzoko nelankstumą iliustravo trečiasis Artūro Milaknio tritaškis pirmajame kėlinyje, kai šis trečią sykį buvo pamestas „Olympiacos“ gynėjų. Graikas, užuot prašęs minutės petraukėlės, visą dėmesį buvo sutelkęs į arbitrų darbą.

A.Milaknis per 11 minučių spėjo susmeigti 4 tritaškius, o du iš jų – iš to paties ispaniškojo pikenrolo, kuriame „Olympiacos“ su M.Fallu aikštėje nesikeitė, o gynėjai darė daug komunikacinių klaidų, kurios leido A.Milakniui priimti kamuolį laisvam prie tritaškio linijos. Kaunietis nubaudė dviem tritaškiais, o sykį atliko puikų ekstra perdavimą Edgarui Ulanovui, kuris vėliau sukūrė dar du taškus perdavimu laisvam Tyleriui Cavanaugh.

REKLAMA

Tik sužaidus aštuonias minutes, kai „Žalgiris“ pirmavo 21:8, G.Bartzokas pagaliau ryžosi sodinti M.Fallą ir atsisakyti pirminio plano, kuris šiame susitikime visiškai nesuveikė. 

Gynybiniai sprendimai, perlaužę rungtynes

Apsnūdusią „Olympiacos“ šiose rungtynėse žadino atsarginis atakuojantis gynėjas Giannoulis Larentzakis, kuriam įsibėgėti leido „Žalgirio“ rizika. J.Zdovcas, kaip ir G.Bartzokas, pasirinko pasyvią pikenrolo gynybą, tikėdamasis, jog „Olympiacos“, kuri iki šių rungtynių tragiškai atakavo iš toli, nenubaus taikliais metimais po driblingo.

Vis tik G.Larentzakis antrojo ketvirčio pradžioje įsmeigė metimą iš vidutinio nuotolio, kai Marekas Blaževičius buvo pernelyg atsitraukęs pasyvioje gynyboje. Vėliau sekė laisvas gynėjo tritaškis iš kampo, žalgiriečiams nesusikalbėjus, o galiausiai graikas įdūrė labai sudėtingą tolimą metimą per iškeltas J.Nebo rankas.

Antrajame ketvirtyje „Žalgirio“ pasyvią gynybą kelis sykius sėkmingai atakavo ir Kostas Sloukas, kurio taiklūs metimai po driblingo galėjo priminti 2017-ųjų Europos čempionato aštuntfinalį, kai graikas smeigė vieną metimą po kito per Jono Valančiūno pamainą pikenroluose.

REKLAMA

Esminis lūžis rungtynėse įvyko, kai G.Bartzokas nuo suolo pakėlė trečiąjį vidurio puolėją Livio Jeaną-Charlesą, galiausiai pristabdžiusį E.Mudiay vienas prieš vieną. Antrojo kėlinio viduryje G.Bartzokas pakeitė gynybinę sistemą į pilną susikeitimą ginamaisiais. Ir tada prasidėjo „Žalgirio“ problemos.

E.Mudiay strigo nerasdamas laisvų kelių prie krepšio, Lukas Lekavičius buvo stumiamas į dešinę ranką ir niekaip neužsibaigė prasiveržimų. Brangiausiai kainavo 6 klaidos, už kurias „Olympiacos“ skaudžiai baudė greitais išpuoliais, kuriais surinko 7 taškus per pirmąją pusę.

Trečiajame ketvirtyje „Žalgirio“ puolimas prieš „Olympiacos“ „switch all“ absoliučiai nefunkcionavo. Trūko tiek aiškesnio akcento, kaip „Žalgiris“ nori atakuoti šią gynybą, tiek greitesnių sprendimų išnaudojant įgytus pranašumus.

Tyleris Cavanaugh prametė laisvas iš toli, kai jam idealią progą sukūrė M.Fallą vienas prieš vieną atakavęs E.Mudiay. Kelis sykius amerikietis nesugebėjo užsibaigti prieš „Olympiacos“ mažiukus „ant ūselio“. Buvo momentų, kai jam stigo užtikrintumo reaguojant į dvigubą gynybą ir ieškant laisvų komandos draugų.

Itin sklandus kamuolio judėjimas puolime, kurį „Žalgiris“ demonstravo pirmoje mačo dalyje, sunyko. Svarbiausia, jog atakuojant varžovų susikeitimą ginamaisiais, „Žalgirio“ gynėjai itin retai rasdavo aukštaūgius, kuriuos perimdavo „Olympiacos“ gynėjai.

REKLAMA

Prieš šią gynybą trūko užtikrintesnio L.Lekavičiaus žaidimo. Gynėjas, kuris yra bene vienintelis, galintis sėkmingai atakuoti lėtesnius aukštaūgius vienas prieš vieną „Žalgiryje“, per 18 minučių nepelnė nė taško, prametęs visus penkis metimus, ir surinko minus 5 naudingumo balus.

„Olympiacos“ trečiąjį kėlinį laimėjo 27:10, kas iš esmės ir nulėmė rungtynių baigtį.

Prarastas identitetas

Apie 60 minučių J.Zdovco treniruojamas „Žalgiris“ demonstravo aktyvią, pasiaukojančią ir fizišką gynybą. Išpildė būtiną sąlygą, norint konkuruoti Eurolygoje.

Rungtynėse su Belgrado „Crvena Zvezda“ žalgiriečiai reikiamą koncentraciją prie savojo krepšio išlaikė praktiškai visas 40 minučių, tačiau Pirėjuje – tik apie 20.

Trečiojo kėlinio pradžioje T.Cavanaugh kirto užtvarą per apačią prieš Aleksandrą Vezenkovą, kuris iškart nubaudė tritaškiu. Vėliau nereikalingai prasižengė „Bonus“ situacijoje, kovodamas dėl kamuolio.

E.Mudiay vėl priminė tą dviem žingsniais atsiliekančią ir nekoncentruotą savo versiją, darydamas eilę klaidų gynyboje prieš „Olympiacos“ gynėjus.

REKLAMA

Nielsas Giffey taip ir neįsijungė gynyboje nuo pat mačo pradžios. Nuolat pamesdavo A.Vezenkovą, Kostą Papanikolaou iš akiračio, kurie skaudžiai bausdavo už vokiečio nesusipratimus prie savojo krepšio.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgirio“ komunikacija gynyboje strigo prieš tą patį ispaniškąjį pikenrolą, kuriuo žalgiriečiai sėkmingai atakavo „Olympiacos“ pirmajame ketvirtyje. Tritaškius susmeigė K.Sloukas ir G.Larentzakis.

Svarbiausia, kad užsikūrę „Olympiacos“ krepšininkai neatleido bet kokių žalgiriečių klaidų gynyboje – sumetė 14 iš 28 tritaškių. Daugiau nei per tris iki tol sužaistas rungtynes Eurolygoje.

Šiose rungtynėse „Žalgiriui“ itin stigo atletiškumo baudos aikštelėje. Šeimininkai atkovojo 15 kamuolių puolime, kuriuos pavertė 12 taškų antraisiais šansais. J.Nebo, kuris dėl tų pačių antrųjų šansų įspūdingai grūmėsi puolime, prie savojo krepšio neatitverdavo varžovų aukštaūgių – sugriebė tik 2 kamuolius per beveik 26 minutes.

Atletiškumo stoką „Žalgirio“ priekinėje linijoje iliustravo momentas ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai T.Cavanaugh ir Marekas Blaževičius net keturis kartus bandė užsibaigti iš po krepšio, tačiau nesugebėjo to padaryti.

REKLAMA

Tiesa, pastarasis atkovojo net 5 kamuolius puolime (viso 8), surinko 9 taškus ir per tas 13 aikštelėje praleistų minučių įrodė, kad buvo be reikalo marinamas ant suolo Martino Schillerio. 20-metis „Žalgirio“ vidurio puolėjas jau pajėgus duoti naudos Eurolygoje trumpomis atkarpomis.

„Žalgiris“ parodė, kad gali būti konkurencingas prieš pirmojo aštuoneto komandas. Tiesa, tik demonstruodamas geriausią savo versiją.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: pagyros „Rytui“ ir „Lietkabeliui“ bei LKL pirmasis ratas. Spausk ir žiūrėk >>


42 komentarai
Naujausi komentarai (42)
Geriausiai ivertinti (42)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti