„Žalgiris“ negailestingai paliko „Vytautą“ be pergalių (29)

Spalio 22 d., 16:20
A.Kavaliauskas surinko 16 taškų (Fotodiena.lt)

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) jokių problemų neturėjo Kauno „Žalgiris“ (7/1), namuose 97:54 (25:17, 25:17, 22:9, 25:11) sutriuškinęs Prienų–Birštono „Vytautą“ (0/7).

Po traumos į rikiuotę grįžęs „Žalgirio“ įžaidėjas Dee Bostas per 11 minučių sukrapštė tašką (0/3 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), atkovojo 1 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, po kartą prasižengė ir išprovokavo pražangą bei surinko 4 naudingumo balus.

Šiose rungtynėse daug laiko pasireikšti gavo Gytis Masiulis, kuris per 23 minutes pelnė 8 taškus (2/3 dvit., 0/1 trit., 4/4 baud.), atkovojo 7 kamuolius, blokavo metimą, išprovokavo 2 pražangas ir surinko 17 naudingumo balų.

„Žalgiris“ jau nuo pirmųjų mačo akimirkų primetė savo žaidimo taisykles. Artūras Milaknis sudrebino prieniškių krepšį dėjimu greitoje atakoje, o Paulius Jankūnas didino persvarą iki 9 taškų, sužaidus vos keturias minutes (13:4). Svečiams kurį laiką pavyko pristabdyti „Žalgirio“ puolimą, tačiau perimti iniciatyvos – ne. Likus apie dvi minutes, P.Jankūnas didino žalgiriečių persvarą iki dviženklės (23:12). „Vytautui“ pavyko ketvirtį užbaigti atkarpa 5:0 ir kiek priartėti – 17:25.

Antrąjį kėlinį 4 taškais paeiliui pradėjo Dee Bosto ir Axelio Toupane'o tandemas (29:17). Vis tik tada žalgiriečiai sustojo, o Denisas Lukašovas pelnė 4 taškus paeiliui. Svečių atkarpa 6:0 vėl leido priartėti (23:29). Ketvirčiui įpusėjus, A.Toupane'as ir Gytis Masiulis surengė spurtą 7:0, o „Žalgiris“ vėl susigrąžino kontrolę ir atitrūko solidžiu skirtumu. Pirmąją mačo dalį kauniečiai laimėjo 50:34.

Po didžiosios pertraukos prieniškių gynybines barikadas ėmė laužyti Antanas Kavaliauskas, o „Žalgiris“ įgijo 21 taško pranašumą (60:39). Žalgiriečiai ketvirtį laimėjo 22:9 ir pabėgo 72:43. Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas. Galutinis rungtynių rezultatas bylojo apie triuškinamą „Žalgirio“ pergalę – 97:54.

„Žalgiris“: Antanas Kavaliauskas 16 (5/5 dvit.), Artūras Milaknis ir Paulius Jankūnas (5/5 dvit., 7 atk. kam.) po 13, Paulius Valinskas 9.

„Vytautas“: Denisas Lukašovas 12, Justas Sinica 8, Eigirdas Žukauskas 7 (1/5 dvit., 1/5 trit.).

Gairės: lkl, Žalgiris, vytautas