„Žalgiris“ išvykoje patiesė ant menčių Eurolygos čempionus (488) VIDEO, FOTOGALERIJA

Gruodžio 14 d., 18:45
A.Milaknis smeigė lemiamą vinį (Rokas Lukoševičius, Fotodiena.lt)

Kauno „Žalgiris“ (7/5) Eurolygoje sulaukė čempionų iššūkio ir jį atlaikė sėkmingai – išvykoje 90:89 (16:24, 25:18, 22:22, 27:25) sudorojo galingąją Stambulo „Fenerbahče“ (8/4).

Lietuvos čempionai į Stambulą išvyko ne pilnos sudėties – komandai padėti negali Edgaras Ulanovas. Tuo tarpu varžovai sulaukė papildymo – ant parketo žaizdas išsilaižęs grįžta Nikola Kaliničius.

„Žalgiris“ jau trečią kartą paeiliui susitiks su komanda, kurios garbę kaip žaidėjas gynė Šarūnas Jasikevičius. Praėjusiame ture Kaune lankėsi Atėnų „Panathinaikos“, o dar anksčiau išvykoje kautąsi su Tel Avivo „Maccabi“.

Rungtynių pradžioje Š.Jasikevičius šeimininkus nustebino į starto penketą įtraukdamas Martyną Arlauską ir kurį laiką tai veikė – „Žalgiris“ pirmavo 13:11. Vis dėlto varžovams suaktyvinus gynybą pasipylė klaidos, leidusioms jiems išsiveržti į priekį – 21:13. Į žaidimą anksti buvo įtraukti ir Paulius Valinskas bei Martynas Sajus, tačiau tai energijos neatnešė ir „Fenerbahče“ įgijo dviženklį pranašumą, kurį tik pačioje kėlinio pabaigoje sumažino Kevinas Pangosas – 16:24.

Antrajame ketvirtyje „Žalgiris“ netruko priartėti, o po Vasilije Micičiaus tritaškio greitoje atakoje komandas skyrė tik 2 taškai – 32:34. Dar vieną varžovų bandymą atitrūkti dviem aštriais prasiveržimais užgesino K.Pangosas – 38:40. Dar ir tritaškį pridėjęs kanadietis išvedė „Žalgirį“ į priekį, tačiau pranašumą šeimininkams paskutinėje jų atakoje sugrąžino Bradas Wanamakeris (42:41).

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ kovoje laikėsi aštuonis taškus paeiliui pelniusio Brandono Davieso pastangomis – 51:51. Kauniečius į priekį jau netrukus išvedė Pauliaus Jankūno dvitaškis su pražanga, o varžovams atsakius rezultatyviai skirtumą baudų metimais padidino Axelis Toupane‘as – 60:58. Rezultatą B.Wanamakeris ir vėl persvėrė tik paskutine ataka – 64:63.

Lemiamo ketvirčio pradžioje du tritaškius paeiliui įsūdęs Artūras Milaknis suteikė „Žalgiriui“ solidesnį 5 taškų pranašumą (74:69). Į tai savo spurtu atsakę turkai likus žaisti pustrečios minutės jau pirmavo 81:77. Tritaškiais tada apsikeitė K.Pangosas ir Luigi Datome, o rezultatą vėliau išlygino P.Jankūnas – 85:85. Turkus į priekį tada grąžino J.Vesely baudos metimas, bet žalgiriečiai išnaudojo nesportinę B.Wanamakerio pražangą, o iš toli likus 6 sekundėms pataikė A.Milaknis (90:86).

Šiame mače netrūko statistikos įdomybių – „Fenerbahče“ sužaidė itin kokybiškas rungtynes, suklysdama vos 2 (!) kartus, tačiau itin prastai kovojo dėl kamuolių. Šemininkai gynyboje sugriebė vos 12 kamuolių, o bendrai kovą po lenta pralaimėjo net 24:31.

Abi komandos puikiai svaidė tritaškius – Stambulo ekipa pataikė 13 iš 25 bandymų (52 procentų taiklumas), o žalgiriečiams sekėsi net geriau – 10/17, 59 procentų pataikymas.

„Fenerbahče“: Janas Vesely 20 (10/14 baudų metimų, 5 atk. kam., 4 blokai, 9 išpr. Praž., 29 naud. bal.), Bradas Wanamakeris 19 (4 per. kam.), Nicolo Melli 13 (3/6 tritaškių), Kostas Sloukas 11 (2/11 dvitaškių), Jamesas Nunnally 9 (6 rez. perd.).

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 22 (4/5 tritaškių, 7 rez. perd.), Axelis Toupane‘as 16 (7 atk. kam.), Paulius Jankūnas 15 (6 atk. kam., 7 išpr. praž.), Brandonas Daviesas 14, Artūras Milaknis 9 (3/4 tritaškių).