„Žalgirio“ pergalės akcentai: rungtynių su „Rytu“ dežavu, trys nuvylę aukštaūgiai ir pergalę nukalę gynėjai (9)

Spalio 30 d., 07:00
M.Grigonis tapo lemiamu pergalės faktoriumi
M.Grigonis tapo lemiamu pergalės faktoriumi
Edgaras Pulkovskis

Kauno „Žalgirio“ komanda Eurolygoje pasiekė jau penktąją pergalę, kai 83:74 išvykoje nukovė Vilerbano ASVEL krepšininkus. Portalas Krepsinis.net pateikia įdomiausius dvikovos akcentus.

Mačo su Vilniaus „Rytu“ dežavu. ASVEL rungtynes pradėjo visiškai nejausdama jokio spaudimo, kadangi neturėjo pagrindinių gynėjų grandies žaidėjų ir dar buvo be žaidybines praktikos praktiškai tris savaites, tad žengė ant parketo tiesiog atiduoti visas jėgas ir tas pirminis ėjimas su gera nuotaika tikrai pasiteisino – startas 9:3 leido įsibėgėti. Tuo tarpu „Žalgiris“ vėl buksavo ir tai jau pamatoma šiame sezone nebe pirmą kartą, kai sekė 7 pramesti metimai iš eilės ir dar klaida, o varžovai spėjo atitrūkti. Kaip ir rungtynių su Vilniaus „Rytu“ pirmajame kėlinyje, taip ir šįkart Prancūzijos klubas susikrovė dviženklį pranašumą ir pranoko žalgiriečius tiek užsivedimu, tiek energija. Atrodė, kad „Žalgiris“ gerokai apsnūdęs ir šeimininkai nesudėtingai rinko taškus. Svečių pasimetimą ir šaltą dušą parodė ir epizodas, kai toks patyręs žaidėjas kaip Paulius Jankūnas varžovą stabdė tiesiog jį apsikabindamas, kur tokiais atvejais neabejotinai būna skiriama nesportinė pražanga, kuo kapitonas ir buvo nubaustas.

REKLAMA

ASVEL pasiūlė labai kietą ir fizišką krepšinį, o „Žalgiris“ į oponentų tokį žaidimą tinkamai neatsakė. Žinoma, kad ryškiausia figūra buvo Moustapha Fallas. 218 cm ūgio prancūzas per pirmą dalį susirinko 5 taškus, bet išprovokavo 7 pražangas, atkovojo 4 kamuolius puolime, perėmė 2 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Gynyboje susitvarkyti su šiuo centru būdavo sudėtinga, todėl „Žalgiris“ bandė ir spaustis po krepšiais, o tuomet rankos atsirišdavo ASVEL žaidėjams, likusiems ties perimetru, kurie per pirmą dalį sumetė 6 tritaškius iš 12. Savo žaidimu puolime „Žalgiris“ taip pat neeliminavo M.Fallo iš rungtynių, kadangi tikslingai jo neatakavo puolime, o tai leido aukščiausiam mačo žaidėjui sėkmingai likti aikštelėje.

Nuvylė „Žalgirio“ pagrindinių pasirodymas, kurie prieš M.Fallą atrodė visiškai pasimetę – taip greitai Augustine‘as Rubitas susirinko tris pražangas, o Joffrey Lauvergne‘as – dvi. Geriausiai pasirodė Martinas Gebenas, kuris nepabūgo M.Fallo ir sugebėdavo jį apžaisti puolime ir neblogai atstovėti gynyboje. Antrajame kėlinyje šio „penkto numerio“ 5 taškai iš eilės leido „Žalgiriui“ nukirpti deficitą iki 3 taškų.

Dar vienu svarbiu faktoriumi tapo ir Charlesas Kahudi, sumetęs 3 tritaškius iš 4. Šis žaidėjas gali pataikyti, bet per visą praėjusį sezoną tik kartą per visas rungtynes įmetė tiek tolimų metimų, kiek šįkart per pusę mačo – 4.

REKLAMA

Pasikeitimai po pertraukos. „Žalgiris“ vėl rungtynes perlaužė savo naudai būtent trečiajame kėlinyje, kaip ir nutiko rungtynėse su „Rytu“. Čia vėlgi galima pasidžiaugti, kad Martinas Schilleris rūbinėje sudėliojo teisingus akcentus. Akivaizdu, kad žalgiriečiai turėjo gerinti gynybą, kadangi ASVEL buvo leista įmesti net 50 taškų, o tai toli gražu nėra itin talentinga komanda puolime.

Per pirmąsias 1 min. ir 42 sek. ASVEL įmetė 4 taškus, o per likusias 8 min. ir 18 sek. – 6. Taip įspūdingai „Žalgiris“ sugebėjo sustabdyti varžovus. Pirmiausia kauniečiai ėmė atsakyti oponentams fiziškumo ir kontakto lygiu. M.Fallas turėdavo gerokai daugiau padirbėti tam, kad gautų kamuolį arčiau krepšio nei pirmoje dalyje, kai kamuolys jam nukeliaudavo pernelyg lengvai į tas pozicijas, kuriose jis jaučiasi geriausiai. Išmušti iš vėžių ASVEL krepšininkai ėmė strigti gynyboje neradę patogaus metimo, išnaudoję atakai skirtą laidą, praradę kamuolį arba prasižengę puolime. Dar įspūdingiau atrodo, kad ASVEL „iš žaidimo“ trečiajame kėlinyje įmetė vos 2 taškus, o likę 8 buvo pelnyti baudų metimais. Apskritai net 12 atakų buvo „tuščios“.

REKLAMA

„Žalgiris“ pagaliau ėmė naudotis tuo ginklu, kuris buvo labai svarbus ne viename iki tol vykusiame susitikime – pradėjo reidais draskyti oponentų gynybą. Tai ir reikėjo daryti, kadangi ASVEL ėmė keistis ginamaisiais, o tokie greiti žaidėjai kaip Lukas Lekavičius ar Marius Grigonis puikiai įveikdavo varžovus „vienas prieš vieną“ ir šiems belikdavo prasiženginėti. Tiesa, galima pažymėti, kad žalgiriečiai gana vėlai ėmė žaisti daug agresyviau – likus mažiau nei 3 minutėms per vieną ataką išprovokavo 3 pražangas. 19-metis Elwinas Ndjockas per mažiau nei 2 minutes sugebėjo susirinkti 3 pražangas ir taip išnaudoti jų limitą, kurios Eurolygos debiutantą eliminavo iš mačo.

REKLAMA

Paskutiniajame kėlinyje ASVEL vėl turėjo daug problemų puolime ir epizodais akivaizdžiai matėsi, kad žaidėjams tiesiog ėmė stigti jėgų, kai jie nespėdavo paskui varžovus arba puolime likdavo aikštės krašte tam, kad bent jau kažkiek atsikvėptų. Prancūzijos ekipa sužaidė 7 žaidėjų rotacija, kurie žaidė nuo 22 iki 33 minučių. E.Ndjockas sužaidė 7 minutes, o Kevarriusas Hayesas per 6 minutes susirinko 4 pražangas (-4 naud. bal.) ir akivaizdžiai jie fiziškai buvo visiškai nepasiruošęs šioms rungtynėms, kadangi pralaimėdavo visas dvikovas tiek ginantis, tiek puolant.

Kai varžovų jėgų atsargos seko, žalgiriečiai kaip tik jungė papildomą pavarą ir 29 minutes ant parketo praleidęs M.Grigonis bei L.Lekavičius tapo tais žaidėjais, kurie padėjo galutinai palaužti ASVEL pasipriešinimą. Būtent šie žaidėjai sumetė 13 iš 26 komandos taškų, o L.Lekavičiaus dvitaškis su pražanga ir vėliau pataikytas sudėtingas tritaškis leido nuo -1 paversti situaciją į plius 5. Varžovus pribaigė prasidėjus paskutinei sekundei M.Grigonio puikus prasiveržimas ir dvitaškis su pražanga, leidęs pirmauti 6 taškais. Galima pažymėti, kad M.Grigonis buvo nepakartojamas ne tik puolant, bet ir ginantis.

Puolime mažiau pastebimų atkarpų sužaidęs, bet labai daug darbo nuveikė Thomasas Walkupas. Įžaidėjas pelnė 11 taškų, sugriebė 7 kamuolius ir atliko net 7 rezultatyvius perdavimus, taip surinkdamas 26 naudingumo balus, o pastarasis rodiklis yra geriausias per jo karjerą Eurolygoje. Gynėjas puikiai darbavosi ir prie savojo krepšinio bei užfiksavo geriausią gynybos reitingą savo komandoje.

REKLAMA

Įdomu tai, kad tik J.Lauvergne‘as ir Th.Walkupas buvo yra vieninteliai žalgiriečiai, kurie surinko neigiamą „plius/minus“ rodiklį – po minus 1. Tuo tarpu aukščiausią rodiklį užfiksavo jau minėtas M.Gebenas bei pernelyg neišsiskyręs Artūras Milaknis – po plius 11. Šiuo atveju galima pasakyti, kad „plius/minus“ skiltis tikrai neatspindėjo tikrojo žaidėjų pasirodymo.

Nepalankus varžovas. Šįkart nuvylė ne tik A.Rubito ir J.Lauvergne‘o žaidimas, bet ir Nigelo Hayeso pasirodymas, kuris iškrito iš bendro konteksto. Amerikietis pataikė vos 1 metimą iš 6 ir surinko 2 balus per 24 minutes. Sunkusis kraštas priėmė ir kvailus sprendimus dvikovos pabaigoje, kai reikėjo palaikyti kamuolį ir saugoti pranašumą, jis vos gavęs kamuolį atakavo krepšį ir tai darė netaikliai. Maža to, iškart nereikalingai pažeidė taisykles ir varžovą nusiuntė prie baudų metimo linijos, kur Guershonas Yabusele pataikė pirmą baudą, antrą prametė ir sugriebė kamuolį bei, likus 20 sekundžių, galėjo sumažinti deficitą iki 3 taškų, bet, laimei, nepataikė iš po krepšio. Apskritai N.Hayesui atletiška ir kita ASVEL komanda yra labai neparanki, kadangi praėjusiame sezone irgi pasirodė prastai – viename mače surinko -2 balus, o kitame – minus 4. Ir tai buvo 2 iš 3 sezono susitikimų, kai amerikietis žaidė „į minusą“.

REKLAMA

Išvada. Atrodė, kad „Žalgiris“ turėjo lengvai nugalėti varžovus, bet prasta pirmoji mačo dalis privertė gerokai jaudintis visus ekipos sirgalius. Sunku pasakyti, kas verčia taip prastai pradėti rungtynes – galbūt būna blogai sudėti akcentai, galbūt trūksta užsivedimo ar susikaupimo, bet faktas toks, kad šiuo metu „Žalgiris“ tikrai geresnė komanda už ASVEL, ką ir pamatėme antroje dalyje. Vilerbano ekipos žaidime jautėsi laisvumas ir paprastumas, o „Žalgirį“ galėjo slėgti ir favorito etiketė bei ta būtinybė žūtbūt laimėti, kadangi oponentai grįžo ant parketo iš COVID-19 ligos patalo.

Džiugina, kad „Žalgiris“ rodo charakterį ir nepasimeta net turėdamas 13 taškų deficitą. Antroje dalyje kauniečiai parodė ir savo gynybos potencialą, o kai jie ėmė susitvarkyti prie savojo krepšio, atsirišo rankos ir puolime. Agresyvus žaidimas puolime leido išprovokuoti net 24 pražangas ir sumesti 18 baudų iš tiek pat galimų. Daugiau baudų išprovokavo ir metė „Žalgiris“ tik prieš Belgrado „Crvena Zvezda“ – atitinkamai 25 bei 19. „Žalgiris“ Vilerbane iškovojo tikrai darbinę pergalę, kokias Eurolygoje reikia iškovoti, o sunkumai, su kuriais susidurta, nėra nieko netikėto, kadangi varžovas yra fiziškai stiprus, atletiškas ir kietas gynyboje, ką prisimename ir pernai, kai „Žalgiris“ Vilerbane išvargo pergalę 79:74.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


9 komentarai
Naujausi komentarai (9)
Geriausiai ivertinti (9)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti