„Žalgirio“ pažymiai: ketvirtajame kėlinyje atsigavęs M.Grigonis ir L.Lekavičiaus bėdos (40)

Sausio 30 d., 09:50
M.Grigonis atsiskleidė ketvirtajame kėlinyje (Euroleague.net)
Tautvydas Kubilius

Kauno „Žalgiris“ dvigubos savaitės pergale užbaigti neįstengė. Penktadienio vakarą kauniečiai išvykoje 68:81 turėjo pripažinti Vitorijos „Baskonia“ krepšininkų pranašumą.

Portalas Krepsinis.net apžvelgė individualų kauniečių pasirodymą ir įvertino jį pažymiais.

Walkupas Walkupas

#0 Thomasas Walkupas (28 min., 14 tšk., 4 atk. kam., 4 rez. per., 4 kld., 20 naud. bal.). Įvertinimas – 9.

Amerikietis jau pirmajame rungtynių kėlinyje pataikė porą tolimų metimų ir atrodė, kad „Žalgiris“ diktuos savo žaidimo sąlygas. Vis tik būtent po antrojo įžaidėjo tritaškio kauniečiai ir krito į duobę, kurios metu išbarstė turėtą pranašumą. Antroje mačo pusėje Th.Walkupas ir toliau išliko aktyvus, o po jo perimto kamuolio ir dvitaškio greitoje atakoje „Žalgiriui“ buvo pavykę priartėti iki 6 taškų. Vis tik ir jam šiose rungtynėse nepavyko išvengti klaidų, kurių padarė 4, o momentais žalgiriečių puolimas atrodė be idėjos ir per daug statiškas, tad aukščiausio pažymio Th.Walkupui rašyti negalima.

#4 Lukas Lekavičius (15 min., 2 tšk., 1 atk. kam., 1 rez. per., 4 kld., -4 naud bal.). Įvertinimas – 2.

Esame įpratę, kad „Žalgiriui“ impulsą duoda nuo suolo pakilę žaidėjai, tačiau šįkart nutiko priešingai. Kauno komandos žaidimas stipriai išsibalansavo, kai buvo atlikti pirmieji keitimai. L.Lekavičius abejose aikštės pusėse atrodė prastai. Jam trūko tikslumo puolime tiek atakuojant krepšį, tiek skirstant perdavimus, o gynyboje varžovų perimetro žaidėjai dažnai įveikdavo L.Lekavičių tiesiog „1 prieš 1“. Tai jau trečias prastas mačas gynėjui iš eilės, tad tai negali būti atsitiktinumas. Galbūt įžaidėjui reiktų suteikti daugiau poilsio LKL rungtynių metu, nes krepšininkas atrodo praradęs šviežumą.

Hayesas Hayesas

#10 Nigelas Hayesas (28 min., 7 tšk., 2 atk. kam., 1 rez. per., 1 blk., 6 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Puolėjas rungtynės šįkart vėl pradėjo „ketvirtojo numerio“ pozicijoje ir jau mačo pradžioje sugebėjo pasižymėti tritaškiu. Vis tik kiti jo tolimi metimai skriejo pro šalį, o jo vaidmuo ir vėl daugiau buvo gynybinio pobūdžio. Už darbą prie savojo krepšio jam didesnių priekaištų nėra, nors Alecas Petersas ir surinko 15 taškų. Susidaro įspūdis, kad N.Hayesas galėtų duoti ir daugiau naudos puolime, tačiau „Žalgiris“ jo neįstengia išnaudoti, o pats amerikietis iniciatyvos nesiima.

#13 Paulius Jankūnas (13 min., 2 tšk., 4 atk. kam., 3 kld., 1 naud. bal.). Įvertinimas – 3.

Šįkart kapitonas sužaidė išties prastas rungtynes. Jo veiksmuose buvo daug neužtikrintumo ir vien per pirmąjį kėlinį veteranas padarė 2 klaidas, už kurias varžovai buvo pasiruošę bausti maksimaliai. Visus metimus „iš žaidimo“ P.Jankūnas metė pro šalį, o jo statistiką šiek tiek išgelbsti tik 3 išprovokuotos pražangos ir 4 atkovoti kamuoliai.

#21 Artūras Milaknis (18 min., 6 tšk., 1 kld., 2 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

A.Milaknis turėjo gerą minutės atkarpą antrajame rungtynių kėlinyje, kai pataikė 2 tritaškius iš eilės, kuriais šiek tiek palaikė „Žalgirio“ gyvybę puolime. Vis tik šį elementą varžovai gana greitai iš kauniečių atėmė, o snaiperis daugiau nė karto taškais ir nepasižymėjo. Vitorijos klubas pranoko kauniečius energija ir A.Milaknis dažnai vėlavo gynyboje, už ką  gerai kamuolius skirsčiusi „Baskonia“  baudė negailestingai.

#23 Martinas Gebenas (3 min., 4 tšk., 2 atk. kam., 1 kld., 6 naud. bal.)

Šiek tiek keistai atrodo, kai vos 3 minutes aikštėje praleidęs žaidėjas yra 3–4 ekipoje pagal surinktus naudingumo balus. M.Gebenas per savo trumpą atkarpą pelnė 4 taškus ir nors jam būnant aikštėje varžovai atitrūko nuo „Žalgirio“, tačiau tai nebuvo su šiuo centru susijusios problemos.

#24 Augustine’as Rubitas (14 min., 2 tšk., 2 atk. kam., 1 per. kam., -2 naud. bal.). Įvertinimas – 2.

Po itin sėkmingo aukštaūgio mačo Valensijoje pamatėme visiškai priešingą vaizdą rungtynėse su Vitorijos klubu. Keista, kad A.Rubitas šiame susitikime net nepasižiūrėjo į krepšį iš toli, kai praėjusiame sugebėjo pataikyti 3 tolimus metimus. Arčiau krepšio „Žalgirio“ amerikietis rinkosi varžovų blokus bei sunkiai tvarkėsi su puikią energiją demonstravusiu Tonye Jekiri. Gera progų realizacija pasižymintis A.Rubitas šįkart pataikė vos 1 dvitaškį iš 7 ir priminė savo paties šešėlį.

Jokubaitis Jokubaitis

#31 Rokas Jokubaitis (22 min., 2 tšk., 2 atk. kam., 2 rez. per., 1 kld., 0 naud. bal.). Įvertinimas – 3.

Pirmuosius savo taškus gynėjas pelnė tik ketvirtajame kėlinyje, kai greičiu pranoko po susikeitimo prieš jį likusį T.Jekiri. Tai buvo vienas iš retų epizodų, kai „Žalgirio“ perimetro krepšininkui pavyko įveikti šį centrą, kuris gynyboje su savo užduotimis tvarkėsi gerai. R.Jokubaitis prie savojo krepšio vėl turėjo daug problemų. Jam nepavyko sustabdyti Lucos Vildozos, kuris ypatingai daug bėdų kauniečiams pridarė pirmoje mačo dalyje.

#40 Marius Grigonis (32 min., 17 tšk., 4 atk. kam., 3 rez. per., 3 kld., 15 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Statistiškai „Žalgirio“ lyderis sužaidė geras rungtynes, tačiau ir jam ne viskas aikštėje klostėsi taip gerai. Didelę dalį gerų dalykų M.Grigonis nuveikė ketvirtajame kėlinyje, kai tapo pagrindiniu spurto iniciatoriumi, tačiau tas „Žalgirio“ bandymas buvo nugesintas, o M.Grigonis gali džiaugtis tik tuo, kad vėl sukūrė gražiausią mačo epizodą. Vitorijos klubas gynyboje gerai atkirto žalgiriečių ryšius ir gynėjas neturėjo galimybių kurti, o dažniau pats atakavo krepšį iš ne itin lengvų situacijų. Šįkart M.Grigonis realizavo 5 metimus iš 13 „iš žaidimo“ ir tokį Kauno ekipos lyderio pataikymą „Baskonia“ sau galėjo leisti.

#77 Joffrey Lauvergne’as (26 min., 12 tšk., 9 atk. kam., 4 rez. per., 1 per. kam., 3 kld., 21 naud. bal.). Įvertinimas – 9.

Varžovų užduotis buvo neleisti arčiau krepšio kamuolio priimti J.Lauvergne’ui ir jiems tai gana neblogai pavyko padaryti. Vis tik tuos šansus, kuriuos turėjo prancūzas išnaudojo itin efektyviai. Arti dvigubo dublio buvęs centras gerai grūmėsi po krepšiais tiek savo, tiek varžovų aikštės pusėse. Gaila, kad ir jam keliskart nepavyko sugraibyti kamuolio ir jis taip pat prisidėjo prie per didelio žalgiriečių klaidų skaičiaus. Aukštaūgis prarado kamuolį 3 kartus ir lemiamu metu taip pat klydo.