„Žalgirio“ pažymiai: devyniolikmetis lyderis ir pagaliau sužibėjęs L.Lekavičius (17)

Spalio 14 d., 08:21
R.Jokubaitis sužaidė dar vienas solidžias rungtynes (Žalgirio nuotr.)
R.Jokubaitis sužaidė dar vienas solidžias rungtynes (Žalgirio nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Kauno „Žalgiris“ su trenksmu pradėjo dvigubą Eurolygos savaitę ir išvykoje 75:69 įveikė Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšininkus. Tai buvo jau trečioji kauniečių pergalė naujojo sezono starte, leidusi įsitvirtinti turnyrinės lentelės viršūnėje.

Portalas Krepsinis.net apžvelgė „Žalgirio“ žaidėjų individualų pasirodymą Belgrade ir įvertino jį pažymiais.

#0 Thomasas Walkupas (14 min., 0 tšk., 2 atk. kam., 2 rez. per., 1 kld., -4 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Jeigu žiūrėtumėme vien į plikus skaičius, amerikiečio pasirodymas būtų vertas neigiamo pažymio, tačiau gerų dalykų Th.Walkupo žaidime taip pat buvo. Visų pirma, reikia pažymėti gerą vadovavimą komandos žaidimui – poroje situacijų įžaidėjas puikiai sužaidė pikenrolą su priekinės linijos žaidėjais. Keista, kad Jordano Loydo gynyba nebuvo patikėta jam nuo pat susitikimo pradžios, o ja Th.Walkupas užsiėmė tik nuo trečiojo kėlinio. Nors stabdant varžovų lyderį, klaidų neišvengta, tačiau iš esmės su savo užduotimis žalgirietis susitvarkė. Šiuo metu labiausiai stinga svaresnio šio krepšininko indėlio puolime. Be taškų pastarąjį kartą susitikimą Th.Walkupas buvo baigęs 2019 sausį, kai debiutinio savo sezono Eurolygoje metu neįstengė pasižymėti mače su Stambulo „Fenerbahče“.

REKLAMA

Lekavičius Lekavičius

#4 Lukas Lekavičius (25 min., 16 tšk., 4 rez. per., 2 kld., 20 naud. bal.). Įvertinimas – 9.

Įžaidėjas susitikimą pradėjo itin solidžiai ir įnešė daug gyvybės į stagnatiškai veikusį kauniečių puolimą. Vien per pirmąjį ketvirtį L.Lekavičius pelnė 7 taškus. Gynėjui keliskart sunkiai sekėsi „1 prieš 1“ stabdyti atletiškesnius varžovų perimetro žaidėjus, tačiau tai jis kompensavo aštriu žaidimu kitoje aikštės pusėje. Iki šio susitikimo įžaidėjas nebuvo pataikęs nė vieno tolimo metimo Eurolygoj, o į Belgrado krepšį įmetė 2 tritaškius iš 3 bandymų. Per pirmuosius du mačus Eurolygoje atrodė, kad L.Lekavičius neranda vietos Martino Schillerio schemose, tačiau šis susitikimas tai paneigė ir įžaidėjas vėl darė tai ką moka geriausiai – rinkosi taškus skirtingais būdais.

#10 Nigelas Hayesas (19 min., 8 tšk., 5 atk. kam., 2 rez. per., 13 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

REKLAMA

Pastaruoju metu į amerikiečio taikinį krito nemažai kritikos strėlių, bet rungtynės Belgrade nemažą dalį jų atmušė. N.Hayeso pasirodymas puolime stipriai priklauso nuo to ar krepšininkas pataikys iš toli. Varžovams taikant riziką ties juo perimetre, amerikietis prametė pirmus 2 tritaškius, tačiau kiti 2 tikslą pasiekė. Galbūt norėtųsi, kad aukštaūgis būtų šiek tiek aktyvesnis ir arčiau krepšio, tačiau kol kas iš ten varžovams per daug grėsmės jis nekelia. N.Hayesas įprastai gerai kovojo dėl atšokusių kamuolių bei puikiai darbavosi gynyboje. Ir toliau keitimosi ginamaisiais situacijose jis išlieka geriausia „Žalgirio“ opcija gynyboje.

#13 Paulius Jankūnas (16 min., 4 tšk., 5 atk. kam., 1 kld., 7 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

„Crvena Zvezda“ neturėjo tokių mobilių priekinės linijos žaidėjų, kokius matėme net ir viruso bei traumų išretintoje Maskvos srities „Chimki“, tad su tokiais oponentais P.Jankūnui sekėsi tvarkytis kur kas užtikrinčiau. Kapitonas viso mačo metu gerai žaidė gynyboje, o puolime blykstelėjo 4 kėlinyje, kuomet pelnė 2 komandai svarbius taškus. Šiek tiek gaila, kad po kelių atakų P.Jankūnui nepavyko išnaudoti sukurto pranašumo, kuomet prieš jį liko J.Loydas. Tokius epizodus patyręs krepšininkas turėtų nesunkiai versti taškais.

REKLAMA

#21 Artūras Milaknis (17 min., 2 atk. kam., 1 per. kam., 1 kld., 1 naud. bal.). Įvertinimas – 3.

Po solidaus mačo Mytiščiuose šiame susitikime išvydome kur kas labiau ribotą A.Milaknį. Snaiperis per sužaistą laiką vos kartą metė iš trijų taškų zonos ir tas šūvis nebuvo tikslus. Už tai nuopelnus galima skirti ir varžovų gynybai, kuri sugebėjo supančioti „Žalgirio“ snaiperį. Pats A.Milaknis yra brandus žaidėjas ir susitaikė su antraeiliu vaidmeniu rungtynėse bei išvengė sudėtingų metimų ar bereikalingų klaidų.

#23 Martinas Gebenas (6 min., 5 tšk., 2 atk. kam., 1 kld., 1 blk., 4 naud. bal.). Įvertinimas –6.

Nors centras žaidė nedaug, tačiau savo minutes išnaudojo efektyviai. Kuomet „Žalgirio“ penkete buvo M.Gebenas visas žaidimas puolime daugiausiai ir sukosi aplink jį. Visą vakarą kauniečiai varžovus atakavo pikenrolais, o M.Gebenas buvo vienas iš tų žmonių, kuris visus taškus taip ir susirinko. Gynyboje vidurio puolėjui teko nelengva užduotis – stabdyti Ognjeną Kuzmičių, kuris „1 prieš 1“ situacijose „Žalgirio“ centrą pranoko. Tai greičiausiai ir apribojo vidurio puolėjo minutes šiose rungtynėse.

REKLAMA

#24 Augustine’as Rubitas (17 min., 8 tšk., 2 atk. kam., 1 rez. per., 2 kld., 7 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Akivaizdu, kad A.Rubitas jaučiasi vis geriau su „Žalgirio“ marškinėliais, tačiau klaidų šįkart jam išvengti nepavyko. Įsiminė momentai, kuomet A.Rubitas sužingsniavo bei užsidirbo pražangą puolime. Gynyboje stabdyti O.Kuzmičių jam taip pat nebuvo lengva užduotis, tačiau būdamas mobilesnis už oponentus A.Rubitas puolime rinkosi taškus iš vidutinio nuotolio ir tai darė itin aukštu procentu – jis pataikė 3 dvitaškius iš 4. Blankiai sezoną pradėjęs naujokas tampa vis svarbesniu ekipos žaidėju, o jo stipriosios pusės klausimų praktiškai nebekelia.

Jokubaitis Jokubaitis

#31 Rokas Jokubaitis (30 min., 9 tšk., 6 atk. kam., 5 rez. per., 2 kld., 14 naud. bal.). Įvertinimas – 10.

REKLAMA

Dešimtuko R.Jokubaitis nusipelno vien už tai, kokią energiją pademonstravo pakilęs nuo suolo pirmajame kėlinyje. Būtent jo ir L.Lekavičiaus veiksmai aikštėje įpūtė gyvybės „Žalgirio“ puolime. Įžaidėjas ne tik puikiai atakavo varžovus pikenrolais ir dalino perdavimus ekipos aukštaūgiams, bet ir „1 prieš 1“ situacijoje paliko už nugaros Torrianą Waldeną bei pelnė lengvus taškus. Įžaidėjas tiesiog spinduliuoja pasitikėjimu savo jėgomis ir imasi lyderio vaidmens net svarbiausiais momentais – tai tarsi patvirtina tritaškis pataikytas ketvirtajame kėlinyje. Gynyboje R.Jokubaitis momentais prižiūrėjo varžovų lyderį J.Loydą ir tai darė be didesnių klaidų. Matyti taip rungtyniaujantį devyniolikmetį lietuvį – tikras malonumas.

#32 Steve’as Vasturia (13 min., 5 tšk., 2 atk. kam., 1 rez. per., 1 kld., 4 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Sunku suprasti, kodėl būtent šiam krepšininkui mačo pradžioje buvo patikėta J.Loydo priežiūra. Amerikiečiui sunkiai sekėsi lįsti iš už užtvarų ir 2 pražangas susirinkęs gynėjas gana greitai buvo pakeistas. Optimizmo šiek tiek suteikia tai, kad S.Vasturia išnaudojo savąsias galimybes puolime. Trumpos atkarpos metu visus 5 taškus susirinkęs gynėjas parodė, kad bent jau savuosius metimus jis tikrai gali susimesti.

REKLAMA

#40 Marius Grigonis (22 min., 8 tšk., 1 atk. kam., 3 rez. per., 1 kld., 11 naud. bal.). Įvertinmas – 7.

Sašos Obradovičiaus auklėtiniai buvo gerai pasiruošę stabdyti M.Grigonį ir šis laisvės su kamuoliu turėjo tikrai minimaliai. Džiugu, kad „Žalgirio“ lyderis nepiktnaudžiavo individualiais veiksmais ir pasižymėjo geru sprendimų priėmimu. Gynėjas atliko 3 rezultatyvius perdavimus, o mačo pabaigoje žaidė aštriai ir išprovokavęs varžovų pražangas taškus rinkosi nuo baudų metimo linijos. Šis mačas parodė, kad M.Grigoniui nebūtina rinkti daug taškų, kad būtų naudingas, o komanda gali turėti ir kitų puikiai veikiančių opcijų puolime.

Lauvergne'as Lauvergne'as

#77 Joffrey Lauvergne’as (21 min., 12 tšk., 8 atk. kam., 3 kld., 14 naud. bal.). Įvertinimas – 9.

Belgrado „Partizan“ logotipo tatuiruotę nešiojantis prancūzas šiame mače prieš kitą to paties miesto komandą tryško energija ir svarbiausia sugebėjo tą energija nukreipti tinkama linkme. J.Lauvergne’as dominavo po abiem krepšiais ir sėkmingai rinkosi kamuolius tiek puolime, tiek gynyboje. Jo arkliuku atakose išlieka žaidimas „2 prieš 2“, tačiau matėme kuomet aukštaūgis puikiai žaidė priėmęs kamuolį ir nugarą į krepšį. Prieš sezoną baimintasi, kad ekipos naujoką bus galima patį atakuoti pikenrolais, tačiau bent jau kol kas gynyboje J.Lauvergne’as tvarkosi tikrai solidžiai. Jis yra tapęs vienu stabiliausių komandos žaidėjų ir įrodinėja, kad vis dar gali žaisti aukščiausiame lygyje.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


17 komentarai
Naujausi komentarai (17)
Geriausiai ivertinti (17)
PRO komentarai (5)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti