„Žalgirio“ pažymiai: dar vienas įspūdingas Th.Walkupo pasirodymas ir S.Vasturios problemos (8)

Lapkričio 7 d., 09:31
Th.Walkupas puolime atrodė puikiai (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Pentadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ namuose apmaudžiai 90:93 nusileido Madrido „Real“ klubui ir įsirašė antrąjį pralaimėjimą šių metų Eurolygos varžybose.

Portalas Krepsinis.net apžvelgė individualų kauniečių pasirodymą ir įvertino jį pažymiais.

Walkupas Walkupas

#0 Thomasas Walkupas (32 min., 18 tšk., 7 atk. kam., 9 rez. per., 2 kld., 29 naud. bal). Įvertinimas – 10.

Amerikietis sužaidė antras iš eilės praktiškai tobulas rungtynes ir vėl pagerino savo naudingumo balų rekordą. Mače su „Real“ ypatingai džiugino geras kamuolio judėjimas, o prie to išties daug prisidėjo solidus Th.Walkupo žaidimas. Įžaidėjas puikiai vertino situacijas ir skirstė perdavimus komandos draugams. Varžovai neturėjo aukštų ir atletiškų perimetro krepšininkų ir tuo žalgirietis naudojosi dažnai viską spręsdamas ir žaidimu „1 prieš 1“. Nors Th.Walkupas rungtynių pabaigoje labai svarbų metimą prametė iš po krepšio, tačiau tai negali atimti iš jo maksimaliai gero įvertinimo.

#4 Lukas Lekavičius (20 min., 6 tšk., 2 atk. kam., 2 rez. per., 2 kld., 3 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Nors įžaidėjas dar pirmajame kėlinyje atsidarė sau įprastu floateriu, tačiau puolime jo vaidmuo buvo antraplanis. „Real“ gynėjai sugebėjo pristabdyti „Žalgirio“ varikliuką ir prasiveržimais neleido jam draskyti savo gynybos. Savo aikštės pusėje L.Lekavičius turėjo problemų sugaudydamas varžovų perimetro krepšininkus, kurie „Žalgirį“ baudė ir tolimais metimais, ir įkirtimais arčiau krepšio.

#10 Nigelas Hayesas (26 min., 12 tšk., 6 atk. kam., 3 rez. per., 1 kld., 1 blk., 20 naud. bal.). Įvertinimas – 9.

Legionierius įnešė labai svarbios energijos į „Žalgirio“ žaidimą po pertraukos. Jis buvo akivaizdžiai geriausias kovotojas dėl kamuolių šeimininkų komandoje. N.Hayesas sugebėjo atsakyti į varžovų priekinės linijos kontaktą ir neleido jiems šeimininkauti po savuoju krepšiu. Puolime krepšininkas išsiskyrė geru sprendimų priėmimu ir pataikytas tolimais metimais, iš kurių vienas buvo išties svarbiu momentu ketvirtajame kėlinyje.

#13 Paulius Jankūnas (9 min., -4 naud. bal.). Įvertinimas – 3.

Kapitonui savo indėlį į „Žalgirio“ žaidimą sekėsi įnešti gana sunkiai. Puolime jis krepšį atakavo tik iš 3 taškų zonos ir tie tritaškiai nebuvo taiklūs. Gynyboje nors ir teko stabdyti Anthony Randolphą, tačiau pastarasis per tas minutes savo pranašumų per daug išnaudoti nesuspėjo ir varžovai toje vietoje žalgiriečių nenubaudė. Keista, kad ir toliau P.Jankūnas žaidžia tik „ketvirtuoju numeriu“, kai šioje pozicijoje jo arsenalas yra jau kur kas kuklesnis, o kaip centras jis vis dar galėtų pasiūlyti nemažai fizinės jėgos arčiau krepšio.

Milaknis Milaknis

#21 Artūras Milaknis (19 min., 12 tšk., 2 rez. per., 1 per. kam., 14 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Nors snaiperis prametė savo pirmą tritaškį, tačiau netrukus atsidarė tiksliu šūviu, o iš viso pataikė 3 tolimus metimus. Vienas iš jų buvo puikiai pašokdinus Jeffery Taylorą. Ketvirtajame kėlinyje A.Milaknis dar pridėjo dvitaškį su pražanga, tad puolime jo pasirodymas buvo išties solidus. Problemos jo pasirodyme buvo tik ginantis ir ypatingai tai išryškėjo, kuomet A.Milaknis nesuspėdavo paskui Jaycee Carrollą.

#23 Martinas Gebenas (6 min., 3 tšk., 1 atk. kam., 1 kld., 1 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Tik įėjęs į aikštę M.Gebenas gavo labai palankų oponentą – prieš jį vidurio puolėjo pozicijoje buvo Felipe Reyesas. Veteranas priminė savo geriausių laikų šešėlį ir žalgirietis tuo sėkmingai naudojosi. Vis tik prieš kitus oponentus taip sėkmingai tvarkytis nepavyko. Labai skaudūs buvo Trey’aus Thompkinso tolimi metimai ketvirtajame kėlinyje. Vienas jų buvo Joffrey Lauvergne’ui jau laukiant progos žengti į aikštę ir pakeisti M.Gebeną.

Rubitas Rubitas

#24 Augustine’as Rubitas (13 min., 14 tšk., 1 atk. kam., 1 per. kam., 16 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Didžiausias klaustukas žvelgiant į A.Rubito skaičius yra ties minučių skaičiumi. Puolime amerikietis atrodė tiesiog puikiai, o jo vidutiniai metimai yra tapę labai svarbiu „Žalgirio“ puolimo ginklu. Akivaizdu, kad vidurio puolėjui sunku gintis prieš W.Tavaresą, tačiau pastarasis jau trečiojo kėlinio pradžioje gavo 3 pražangą ir būtent A.Rubitas galėjo jam paieškoti ketvirtosios bei taip apriboti jo minučių skaičių aikštėje. Bet kokiu atveju džiugu matyti tokį šio krepšininko progresą ir vis solidesnį žaidimą.

#32 Steve’as Vasturia (19 min., 2 tšk., 2 rez. per., 1 per. kam., 1 kld., -1 naud. bal.). Įvertinimas – 2.

Skaudžiausia, kalbant apie S.Vasturią, yra tai, kad nesimato jo progreso gynyboje. Amerikietis vėl išsiskyrė krūva keistų klaidų ginantis, kai varžovai praleidžiami tiesiog į stiprią pusę arba nuo jo atsitraukiama ir leidžiama atakuoti iš toli. Galiausiai viską vainikavo nesportinė pražanga, po kurios krepšininkas sėdo ant suolo. Puolime pozityvo atrasti tikrai galima. S.Vasturia gerai įkerta arčiau krepšio ir nusimeta kamuolį, taip pat galima pagirti už epizodą, kai buvo perimtas kamuolys ir pelnyti taškai greitoje atakoje.

Grigonis Grigonis

#40 Marius Grigonis (30 min., 17 tšk., 2 atk. kam., 3 rez. per., 1 per. kam., 13 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Nors M.Grigonis vėl buvo rezultatyvus ir pelnė 17 taškų, tačiau jo pataikymas šlubavo. Gynėjas realizavo vos 4 dvitaškius iš 12 ir 1 tritaškį iš 3. Kaip po mačo kalbėjo ir pats krepšininkas, „Žalgiriui“ nepavyko „uždaryti“ rungtynių. M.Grigonis taip pat prametė labai svarbų metimą ketvirto kėlinio pabaigoje. Vis tik „Žalgirio“ lyderis pastaruoju metu išsiskiria gerai priimamais sprendimais ir išties brandžiu žaidimu.

#77 Joffrey Lauvergne’as (25 min., 6 tšk., 5 atk. kam., 1 rez. per., 2 kld., 7 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Solidžiai sezoną pradėjęs prancūzas dabar atrodo įkritęs į šiokią tokią duobelę. Tai buvo jau trečias iš eilės šiek tiek blankesnis jo pasirodymas Eurolygoje. J.Lauvergne’as turėjo daug problemų stabdydamas W.Tavaresą ne tik šiam žaidžiant „2 prieš 2“, bet ir tiesiog imant kamuolius po mūsų krepšiu. Būtent varžovų centro dominavimas ketvirtojo kėlinio gale tapo faktoriumi, nulėmusiu Madrido ekipos sėkmę. Pats J.Lauvergne’as kitoje aikštės pusėje nesugebėjo išnaudoti savo pranašumų prieš varžovų vidurio puolėją ir kažkuo per daug neišsiskyrė.

Gairės: real, Žalgiris, pažymiai