Ž.Obradovičiaus auklėtinius iš pralaimėjimų liūno ištempė sužibęs V.Štimacas (2) 2 VIDEO

Lapkričio 22 d., 23:43
Štimacas (Organizatorių nuotr.)

Užtikrintą pergalę Eurolygoje pasiekė Stambulo „Fenerbahče“ (3/7) ekipa, išvykoje 88:72 (19:16, 29:20, 19:16, 21:20) nugalėjusi Vilerbano ASVEL (5/5) klubą.

Savo pranašumą Željko Obradovičiaus auklėtiniai ėmė įrodinėti dar antrajame kėlinyje, kuriame skirtumas tarp komandų pasiekė 17 taškų (44:27). ASVEL taip ir nebesugebėjo prisitraukti koviniu atstumu ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Šiame mače iššovė buvęs žalgirietis Vladimiras Štimacas. Serbas per 21 minutę pelnė 21 tašką (8/12 dvitaškių, 5/7 baudų metimų), atkovojo 8 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo, išprovokavo 7 pražangas, pats 3 kartus pažeidė taisykles bei surinko 27 naudingumo balus. Iki šiol per visą sezoną jis buvo surinkęs vos 11 taškų.

Maža to, jis gerokai pristabdė ASVEL lyderiu tampantį Tonye Jekiri. Prancūzijos klubo legionierius per 26 minutes pelnė 12 taškų (4/8 dvitaškių, 4/5 baudų metimų), tačiau atkovojo vos 3 kamuolius (sezono vidurkis – 10,8) bei surinko vos 9 naudingumo balus (blogiausias sezono rezultatas).

„Fenerbahče“ tai gali pavadinti geriausiomis sezono rungtynėmis. Pirmą kartą Turkijos ekipa laimėjo dviženkliu skirtumu, be to, iki šiol buvo atidavusi pergales visuose šešiuose išvykos mačuose.

Tuo tarpu ASVEL nepretendavo į pergalę, nors suklydo vos 8 kartus. Tuo tarpu Stambulo ekipa tritaškius laidė retai, tačiau užtikrintai – 9/13, 69 procentų taiklumas.

Rungtynes Prancūzijoje stebėjo pusšešto tūkstančio žiūrovų, o joms teisėjavo slovėnas Damiras Javoras, graikas Spiros Gkontas ir ispanas Jordi Aliaga.

ASVEL: Davidas Lighty 18 (3/6 tritaškių), Livio Jean-Charlesas 15 (6/11 dvitaškių), Tonye Jekiri 12, Amine Noua 8.

„Fenerbahče“: Vladimiras Štimacas 21 (8 atk. kam.), Derrickas Williamsas 17 (6 atk. kam., 4 blokai), Melihas Mahmutoglu 14, Ali Muhammedas 13, Kostas Sloukas 8 (8 rez. perd., 5 klaidos).