„Visų žvaigždžių“ atgarsiai: dvejopas lietuviškas skonis, konspiracijos teorija ir bręstantis „vienas prieš vieną“ konkursas (2)

Vasario 17 d., 12:25
Auga tikimybė išvysti NBA žaidėjus besigrumiančius individualiai (Scanpix nuotr.)
Auga tikimybė išvysti NBA žaidėjus besigrumiančius individualiai (Scanpix nuotr.)
Rokas Liolaitis

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) praūžė „Visų žvaigždžių“ savaitgalio įvykiai, kurie vėl sutraukė milžinišką auditoriją bei šį kartą džiugino lietuvišku prieskoniu Domanto Sabonio vaidmenyje.

Kaip ir kiekvienais metais, renginyje buvo tiek pliusų, tiek minusų, o bendrą įspūdį susidaryti padės portalas Krepsinis.net.

„Kylančių žvaigždžių“ mačas

„Visų žvaigždžių“ rungtynės šį kartą pasižymėjo daugybe debiutantų ir itin jauna žaidėjų baze, todėl iš NBA naujokų ir antramečių susidūrimo buvo tikėtis kažko įdomiau nei pastaraisiais metais, tačiau tai nepasiteisino.

Ryškiausiu mačo akcentu tapo Luka Dončičiaus metimas iš aikštės vidurio ir Ziono Williamsono šiek tiek pažeista krepšio konstrukcija. Vis dėlto šie žaidėjai žiūrovus būtų surinkę vien dėl savo pavardžių. Maloniu driokstelėjimu tapo Mileso Bridgeso nukalta pergalė ir pelnytas MVP, tačiau daugiau išskirtinių faktorių pritrūko.

REKLAMA

Jaunimas didelio kovingumo nedemonstravo, o Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir pasaulio rinktinių priešprieša niekam azarto nekelia. Per šešis tokius susitikimus komandos pasidalino po tris pergales, o trys paskutinieji mačai baigėsi triuškinančiais skirtumais.

Taip pat klausimų kelia L.Dončičiaus ir Trae‘aus Youngo žaidimas tiek šiame, tiek pagrindiniame „Visų žvaigždžių“ mače. Tarp jaunimo jie akivaizdžiai taupėsi, o pagrindiniame mače jau nebuvo tokie šviežūs ir neišsiskyrė. „Visų žvaigždžių“ savaitgalis, pagal NBA planą, turėtų suteikti žvaigždėms poilsio, todėl ateityje norėtųsi rasti sprendimą, pagal kurį žaidėjams netektų žaisti dviejų mačų per tris dienas.

Daugybė gerbėjų pageidavo, kad būtų grąžintas senasis aprangos kodas, kai žaidėjai dėvėdavo savo klubų spalvotus arba baltus marškinėlius. Tokia kakofonija išties labiau atspindėjo jaunimo dvasią nei dabartinės uniformos ir padėtų labiau atskirti „Kylančias žvaigždes“ nuo pagrindinės atrakcijos.

REKLAMA

Tritaškių konkursas

Pastaraisiais metais NBA stengiasi vis pagyvinti snaiperių konkursą naujovėmis. Pirmiausia žaidėjams buvo leista pasirinkti vieną tašką, kuriame visi metimai dvigubintųsi, o dabar pridėti ir du metimai iš devynių metrų bei dešimt papildomų sekundžių.

Nors snaiperiams tobulėjant tolimesni metimai ir atrodo smagūs (konkurso metu jie dažnai ir įkrisdavo), jie kiek išderina visą konkurso dinamiką. Be to, konkurso rezultatus dabar yra dar sunkiau lyginti su praeities snaiperių pasiekimais, o rekordai taip keičiant taisykles yra fiktyviai gerinami kiekvienais metais.

Naujų taisyklių įvedimas kiekvienais metais konkursą jau padaro perkrautu. Užuot kaitaliojus taisykles, NBA daugiau dėmesio reiktų atkreipti į dalyvių pasirinkimą.

Sunku paaiškinti, ką konkurse veikė labiau atletiškumu išsiskiriantis Zachas LaVine‘as ar tik šiemet snaiperiu tapęs Devonte Grahamas. Tuo tarpu kvietimo pasigedo net 42,5 procento taiklumu tritaškius laidantis Bojanas Bogdanovičius, o Davis Bertanis priimtas buvo tik šiemet, nors jau pernai pirmavo lygoje pagal tritaškių taiklumą.

REKLAMA

Įgūdžių konkursas

Smagu buvo konkurse matyti D.Sabonį, o dar smagiau, kad lietuviui pavyko pasiekti finalą. Pastaraisiais metais naudojamas dvikovų formatas taip pat yra daug azartiškesnis nei paprastas laiko matavimas ir rezultatų palyginimas.

Taip pat džiugina ir tai, kad pastaraisiais metais į konkursą buvo įtraukti aukštaūgiai, kurie už tai atsidėkojo pergalėmis (anksčiau triumfavo Karlas-Anthony Townsas ir Kristapas Porzingis, šiemet – Bamas Adebayo).

Nors konkursas ir yra smagus stebėti, jis ir toliau lieka tik šalutine pramoga šalia tritaškių ir dėjimų konkurso. Rimtai į jį nežiūri ir patys krepšininkai, o atsipalaidavimą puikiai parodo ir Khriso Middletono susimėtymas tiesiog varantis kamuolį. Tai nedera NBA krepšininkui, o ypač įgūdžių konkurse.

Kaip tai būtų galima pakeisti? Didesnis rungčių skaičius ar jų paįvairinimas galėtų sumažinti atsitiktinumo faktorių. Taip pat norėtųsi, kad įgūdžių konkursas parodytų tikrus įgūdžius, o ne būtų tiesiog linksma estafete.

REKLAMA

Dėjimų konkursas

Dėjimų konkursas pastaraisiais metais džiugina. Ši pramoga pastaruoju metu buvo kiek pabodusi, tačiau tokių asmenybių kaip Aaronas Gordonas ir Z.LaVine‘as atsiradimas jį gerokai pagyvino.

Šių metų konkursas vėl sulaukė didelio susidomėjimo. Dwightas Howardas neįrodė esąs nepavaldus laikui ir nuvylė, nors bandė žiūrovus pagauti nostalgija ir Kobe Bryanto paminėjimu. Patas Connaughtonas parodė išradingumą, tačiau liko pelnytai geresnių kolegų šešėlyje.

A.Gordonas ir Derrickas Jonesas surengė puikų reginį. Dėl „Heat“ atstovo triumfo ir to, ar A.Gordonas švariai peršoko Tacko Fallą, galima ginčytis ilgai, tačiau dėmesį reiktų atkreipti į tokio konkurso vertinimą bei tuo, kaip padaryti šį skaidresniu.

Visų pirma – teisėjų parinkimas turėtų būti atsakingesnis. Dwyane‘as Wade‘as dar praėjusį sezoną žaidė kartu su D.Jonesu ir jam išlikti objektyviu nebuvo lengva. Aktorius Chadwickas Bosemanas ir reperis Common neturi kompetencijos būti tokiame renginyje ir teisėjavo tik neutralių gerbėjų džiaugsmui.

REKLAMA

Kas antro sėkmingo bandymo vertinamas 50 balų jau nekelia didelio džiaugsmo. Daug kalbų sukėlė ir sąmokslo teorija, esą teisėjai buvo susitarę užbaigti konkursą lygiosiomis, tačiau paktą sulaužė D.Wade‘as, po A.Gordono dėjimo per T.Fallą pakėlęs mažesnį balą. Vis dėlto pats D.Wade‘as tai nuneigė, o ir gilintis į tai atrodo beprasmiška.

Vertinimo sistema atrodo taisytina. Joje būtų galima įvesti balus po kablelio, ar tiesiog rengti dvikovas, kai dalyviai atlieka savo dėjimus, o penki teisėjai tik po abiejų pasirodymo balsuoja, kuris buvo geresnis.

„Visų žvaigždžių“ rungtynės

Šviežiausias šio savaitgalio renginys paliko daug teigiamų emocijų. Į „Visų žvaigždžių“ rungtynes pagaliau grįžo kovingumas, o daug klausimų kėlęs naujasis formatas pasiteisino ir už tai reikėtų dėkoti reikėtų jo sumanytojui Chrisui Paului.

REKLAMA

Dabar būtų galima bandyti spausti akceleratorių iki galo ir naująjį formatą taikyti ne tik ketvirtajame kėlinyje, tačiau tai jau turbūt būtų lazdos perlenkimas. Trys kėliniai linksmybių ir vienas realios kovos skamba kaip geras sandoris po daugybės nuviliančių mačų.

Šiek tiek nuvylė tik nykus Domanto Sabonio pasirodymas, tačiau lietuvis tiesiog nėra tokio tipo žaidėjas. Taip pat neigiamai įvertintas buvo didelis baudų metimų skaičius ketvirtajame kėlinyje bei tokiu būdu nulemta rungtynių baigtis. Panašu, kad žaidėjams persijungus į kitą lygį, teisėjai to paties nepadarė.

Ateičiai galima numatyti vos keletą pakeitimų. Panaikinus komandų skirstymą pagal konferencijas, nereikėtų ir žaidėjų atrankos vykdyti pagal jas. Gerbėjai itin nenusivils, jei Vakarus reprezentuos vienu ar dviem žaidėjais daugiau nei Rytus. Galima būtų ir visiškai atsisakyti gerbėjų balsavimo pagal pozicijas bei tiesiog rinkti geriausius žaidėjus.

„Vienas prieš vieną“ konkursas

Pastaraisiais metais vis dažniau yra kalbama apie papildomą konkursą, kuriame žaidėjai pademonstruotų individualius įgūdžius.

REKLAMA

„Bleacher Report“ tai virtualiai jau išbandė, surengdami balsavimus socialiniuose tinkluose. Didelio susidomėjimo sulaukusiame bandyme finalą pasiekė LeBronas Jamesas ir Giannis Antetokounmpo.

Interneto platybėse užsimezgusi idėja pamažu įgauna vis didesnį pagreitį bei pasiekė ir NBA žaidėjus. „Visų žvaigždžių“ savaitgalio metu šie buvo išklausinėti, su kuo norėtų susidurti tokiame turnyre. Dažnai skambėjo Jimmy Butlerio pavardė, o šio ego buvo pastebimai užgautas.

REKLAMA

Tikslus tokio renginio formatas kelia klaustukų, kaip ir ryškiausių žaidėjų priviliojimas jame dalyvauti. Vis dėlto lyga vis ieško naujų idėjų, o ši yra viena karščiausių.

Renginio organizavimas

Čikagoje surengtas „Visų žvaigždžių“ savaitgalis praėjo gana sklandžiai – krepšinį itin mylintis miestas buvo puikiai reprezentuotas, į renginius įtrauktas ir vietinis jaunimas, o pagrindinio mačo metu čia besibazuojantiems labdaros fondams buvo suaukotos solidžios sumos.

Vis dėlto tuo pačiu metu vykusi „Basketball Without Borders“ stovykla, sukvietusi ryškiausius pasaulio talentus, buvo nušviesta minimaliai. Vienintelė iš jos pasirodžiusi su lietuviais susijusi informacija – Ąžuolo Tubelio patekimas į geriausiųjų dešimtuką. Ši iniciatyva galėtų sutraukti ir didesnį dėmesį.

Derrickas Rose'as bei kiti krepšininkai surengė seminarą apie psichologinę sveikatą, tačiau šis taip pat sulaukė minimalaus dėmesio.

Kitą sezoną renginys vyks krepšinio miestu vadinamame Indianapolyje. Tai reiškia, kad galima tikėtis dar svaresnio D.Sabonio pasirodymo. Indianos „Pacers“ namai žada pakelti „Visų žvaigždžių“ savaitgalį į kitą lygį, o tai stebėti bus išties įdomu, ypač po pavykusio šių metų bandymo.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


2 komentarai
Naujausi komentarai (2)
Geriausiai ivertinti (2)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti