Visiškai kitokį veidą parodžiusi Lietuvos rinktinė pasiekė galingą revanšą prieš prancūzus (206)

Rugpjūčio 15 d., 18:41
M.Kalnietis sužaidė puikų mačą (Fotodiena.lt)

Lietuvos vyrų rinktinė pademonstravo visiškai kitokį žaidimą nei rodė turnyre Prancūzijoje. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 96:71 atsirevanšavo prancūzams.

Tai buvo antroji lietuvių pergalė pasirengimo cikle. Prieš tai nugalėti buvo lenkai, o pralaimėta gruzinams, kroatams ir jau minėtiems prancūzams.

Nuo pat pirmųjų rungtynių akimirkų Lietuvos rinktinė atrodė visiškai kitaip nei praėjusioje akistatoje Prancūzijoje. Mačą lietuviai pradėjo 7:0. Itin aktyvūs buvo Jonas Mačiulis ir Mantas Kalnietis, kurių vedami lietuviai, įpusėjus ketvirčiui, pirmavo 13:4. Netrukus J.Mačiulis smeigė tritaškį ir persvara pasiekė dviženklę ribą (16:6). Ketvirčiui artėjant į pabaigą, prancūzų gretose iniciatyvos ėmėsi Nando De Colo. Jis kiek truktelėjo savo komandą į priekį (12:18), tačiau netruko sulaukti atsako iš Mindaugo Kuzminsko. Lietuviai pirmąjį kėlinį baigė pirmaudami 23:16.

Antrojo ketvirčio pradžioje Prancūzijos rinktinę patempė aikštelėje pasirodęs Edwinas Jacksonas (21:26). Tuo tarpu Leo Westermanno tritaškis svečių deficitą sumažino iki vieno metimo (24:26). Vis tik tuo prancūzų ambicijos bent jau trumpam pasibaigė. Lietuviai sustabdė varžovus, o pamažu ėmė ryškėti naujas lyderis. Donatas Motiejūnas smeigė vieną metimą po kito, kas leido vėl pabėgti 35:26. Vis tik paskutinės dvi minutės Lietuvos rinktinei buvo košmariškos. E.Jacksono, N.De Colo ir Thomaso Heurtelio vedami prancūzai staigiai spurtavo ir pirmąją mačo pusę baigė pirmaudami 42:39.

Antrąją susitikimo dalį itin aktyviai pradėjo Mantas Kalnietis, kuris inicijavo lietuvių spurtą, leidusį susigrąžinti nedidelę persvarą (46:42). Šeimininkams vėl kiek sustojus, prancūzai nepraleido progos spurtuoti (48:46). Ketvirčiui įpusėjus, puikiai atrodė Mindaugas Kuzminskas. Jis padėjo Lietuvos rinktinei vėl išsiveržti į priekį (54:49). Kraujo skonį pajutę Lietuvos krepšininkai ėmė dominuoti aikštelėje ir sparčiai tolti. Po M.Kalniečio tritaškio komandas skyrė 12 taškų, o ketvirčio pabaigoje persvara pasiekė 16 taškų ribą (69:53). Trečiasis kėlinys pasibaigė N.De Colo dviem taškais su Luko Lekavičiaus pražanga ir pastarojo klaida – 69:56.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje kelis sykius itin sėkmingai sužaidė Martynas Gecevičius, o po taiklaus Jono Valančiūno baudos metimo, ekipas skyrė 19 taškų (75:56). Antrasis M.Gecevičiaus tritaškis lietuvių persvarą didino iki 21 taško (78:57), o ji tapo rekordinė, kai dvi baudas realizavo D.Motiejūnas (84:62). Rungtynių pabaigoje lietuviai kiek atleido vadžias, kas leido prancūzams sumažinti deficitą (69:86), tačiau grėsmės mačo baigčiai tai nekėlė. Lietuvos rinktinė pasiekė revanšą 96:71.

Lietuva: Mantas Kalnietis 18 (9 rez. perd.), Jonas Mačiulis 15, Donatas Motiejūnas 13, Mindaugas Kuzminskas 11 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 10 (13 atk. kam.).

Prancūzija: Nando De Colo 16, Thomasas Heurtelis 13 (8 rez. perd., 6 atk. kam.), Evanas Fournier 10.