Vienpusis NBA finalo startas – „Lakers“ laimėjo triuškinančiu stiliumi, „Heat“ prarado du lyderius (78) FOTOGALERIJA

Spalio 1 d., 06:34
L.Jamesas ir A.Davisas sužaidė galingai (Scanpix nuotr.)

Pergalingai Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finale startavo Los Andželo „Lakers“, Orlande 116:98 (31:28, 32:20, 28:19, 23:31) palaužę Majamio „Heat“ ir serijoje iki keturių pergalių truktelėję į priekį 1:0.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Majamio krepšininkai, po Andre Iguodalos dėjimo atitrūkę 13 taškų skirtumu (25:12). Vis dėlto rungtynės netrukus pasuko kita linkme – Anthony Davisas dar pirmojo kėlinio eigoje rezultatą išlygino (28:28).

Antrajame kėlinyje jau „Lakers“ surengė spurtą 13:0, kurį tritaškiu uždarė Markieffas Morrisas (54:43). Los Andželo ekipa dar iki ilgosios pertraukos pasiekė savo pataikytų tritaškių vidurkį (11/17, 65 procentų taiklumas) ir atitrūko pavydėtinu skirtumu (65:48). Maža to, besibaigiant antrajam kėliniui čiurną pasitempė Jimmy Butleris, nors jis ir nusprendė likti aikštėje.

Majamio klubas privalėjo solidžiai grįžti iš rūbinės, tačiau turėjo verstis be kairiąją pėdą susižeidusio Gorano Dragičiaus, o bombardavimą tritaškiais pratęsė LeBronas Jamesas ir Danny Greenas (76:54). A.Davisas metimu iš vidutinio nuotolio pakėlė skirtumą jau iki 30 taškų (85:55). L.Jamesas smaginosi ir po švilpuko atlikdamas įspūdingus dėjimus.

„Heat“ vėliau sugebėjo sumažinti iki 18 taškų (81:99), nors artėti greičiau neleido Bamo Abebayo trauma – petį susižeidęs aukštaūgis iškeliavo tiesiai į rūbinę. Šiek tiek intrigos įžiebė Tylerio Herro dvitaškis su pražanga, likus žaisti pustrečios minutės sumažinęs skirtumą iki 13 taškų (96:109), tačiau mačo baigties tai nepakeitė.

Majamio klubo lyderių situacija konkretesnė bus tik atlikus išsamesnius tyrimus, tačiau bent vieno iš jų praradimas ilgesniam laikui gali kainuoti itin brangiai. G.Dragičius atkrintamosiose yra rezultatyviausias „Heat“ žaidėjas (20,9 taško), o B.Adebayo pagal šį rodiklį rikiuojasi trečias (18,5), iš didžiojo trejeto paliekant tik J.Butlerį (20,7). Pirmoji gera žinia – B.Adebayo atlikta rentgenograma struktūrinės žalos neparodė.

Įspūdingą formą ir toliau išlaiko L.Jamesas. Jau dešimtąjį kartą finale žaidžiantis puolėjas buvo per plauką nuo trigubo dublio – 36 minutės, 25 taškai (7/13 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 5/6 baudų metimų), 13 atkovotų kamuolių, 9 rezultatyvūs perdavimai, perimtas kamuolys, 2 klaidos ir 3 pražangos.

Įdomu tai, kad L.Jamesas vos antrąjį kartą laimėjo finalo serijos atidarymo rungtynes. Iki šiol jo pergalių ir pralaimėjimų santykis tokiuose mačuose buvo dar prastesnis – 1/8.

Itin solidus šiame mače buvo ir A.Davisas, su 34 taškais tapęs trečiu rezultatyviausiu visų laikų „Lakers“ debiutanto finalų istorijoje, nusileisdamas tik legendoms Shaquille'ui O'Nealui ir Georgui Mikanui. Apskritai daugiau taškų finalo debiute nuo 1976-ųjų yra pelnę tik Michaelas Jordanas, Allenas Iversonas ir Kevinas Durantas.

Los Andželo klubas tiesiog mindė varžovus po krepšiais, kovą dėl kamuolių laimėdamas net 54:36. Antrojoje mačo dalyje „Lakers“ toliašaudė artilerija kiek išsiderino (15/38, 40 procentų taiklumas), o Majamio klubo neišgelbėjo ir atsargumas su kamuoliu, suklystant vos 8 kartus.

„Heat“: Jimmy Butleris 23 (5 rez. perd.), Kendrickas Nunnas 18 (5 atk. kam.), Tyleris Herro 14 (2/8 tritaškių), Jae‘us Crowderis 12 (4/7 tritaškių), Bamas Adebayo 8 (4 atk. kam., 2/8 dvitaškių), Andre Iguodala 7 (5 atk. kam., 6 rez. perd.).

„Lakers“: Anthony Davisas 34 (9 atk. kam., 5 rez. perd., 3 blokai), LeBronas Jamesas 25 (13 atk. kam., 9 rez. perd.), Kentaviousas Caldwellas-Pope‘as 13 (2/6 tritaškių), Danny Greenas 11 (3/8 tritaškių), Alexas Caruso 10.