Vieną ilgiausių žaidėjų sąrašų turinti LKL ekipa atsakingai dairosi dar dviejų svarbių sudedamųjų dalių (7)

Birželio 18 d., 15:04
„Šiaulių“ sudėtis pakis neženkliai (BNS nuotr.)
„Šiaulių“ sudėtis pakis neženkliai (BNS nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

Kol kai kurios Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) komandos dar vis yra pustuštės arba visiškai tuščios, kaip kad Prienų, dalis ekipų jau artėja prie komplektacijos pabaigos.

Visa gausiausiai surinktų ekipų – „Šiauliai“, praėjusį sezoną baigę paskutinėje LKL pozicijoje.

Klube liko vyr. treneris Antanas Sireika, o taip pat – dešimt žaidėjų, turėjusių ilgalaikes sutartis. Išvyko tik Arminas Urbutis, Ignas Vaitkus, Sethas Allenas ir Cedrickas Bowenas, o sudėtį papildė du iš dalies nauji veidai – Akeemas Wrightas ir Aurimas Urbonas.

Visas LKL turgaus naujienas rasite ČIA.

„Šiaulių“ vadovas Mindaugas Žukauskas sako, kad vasaros darbai, išsaugojus didelę dalį sudėties, stipriai lengvesni nebuvo.

REKLAMA

„Ramiau nebuvo, mums reikėjo apsispręsti, ar likus toje pozicijoje eiti su tais žmonėmis toliau. Susėdome ir pažiūrėjome rinką, kad joje nėra labai daug jaunų ir talentingų žaidėjų. Nors pernai ne visi vienodai tobulėjo ir pasirodė vienodai, bet kai kurie tikrai stipriai paėjo į priekį ir tikimės, kad kitą sezoną jie mums atneš gerų rezultatų“, – optimistiškai žvelgė jis.

Jaunų ir talentingų žaidėjų Lietuvoje yra, tačiau M.Žukauskas labiau akcentuoja tuos, kurie nepriklausytų didžiųjų LKL klubų sistemoms. Dėl tos priežasties iš NKL pirmenybių „Šiauliai“ šiemet surado tik vieną naujoką – finalo ketverto MVP tapusį A.Urboną.

Šiauliečiai nesitiki, kad po 12,8 taško metęs, 5,6 kamuolio atkovodavęs ir 15,8 naudingumo balo rinkęs puolėjas iškart lengvai įsilies į LKL kovas, tačiau jo potencialas ir asmeninės savybės sužavėjo klubo atstovus.

„Visada sekame NKL rinką, stebime visus žaidėjus. Norėjome pasikviesti ir daugiau žaidėjų iš ten, bet nelabai matėme variantų, kurie būtų stipriai patobulėję bei nepriklausytų Vilniaus „Ryto“ ar Kauno „Žalgirio“ sistemai.

Pamatėme vienintelį žmogų, kuris praeitą sezoną žaidė stabiliausiai, nusprendėme suteikti šansą. Manau, kad jis išaugo NKL marškinėlius. Ne kiekvienam iš NKL lengva ateiti į LKL – tą parodė ir mūsų pavyzdys – bet tikime juo, jei netikėtume, nepasirašytume sutarties.

REKLAMA

Aurimas – žmogus tvirtas, su charakteriu, svarbiausia – moka gerai gintis, kas aktualu mums, yra kovingas. O kovingi žaidėjai kartais gali būti net geresni nei talentingi“, – mano M.Žukauskas.

Urbonas Urbonas

A.Wrightas – patikrintas „Šiaulių“ variantas, dar prieš metus rungtyniavęs šiame klube. „Šiaulių“ vadovą džiugina tai, kad pavyko gauti žaidėją, kuris yra pažįstamas, kurio savybės nekelia klausimų, o patirtis ir šaltas protas labai pravers jaunų krepšininkų apsuptyje.

„Pernai jis žaidė ne stipriausiose lygose, bet žinome jo charakterį, ką jis gali. Svarbiausia, kad tik Akeemas būtų sveikas. Jo ramybė ir šaltakraujiškumas mums labai pravers.

Jam – 34-eri, bet jis turi tikslų, ambicijų, nori būti matomas, kokiu būti Katare ar Filipinuose sunku. Lietuvoje – kitoks lygis. Jis pasirinko imti mažesnius pinigus ir atvykti į komandą, kurioje būtų matomas labiau“, – džiaugėsi klubo vadovas.

REKLAMA

Dabar „Šiaulių“ planuose prie 12 turimų žaidėjų pridėti dar bent porą – atakų organizatorių ir vidurio puolėją. Konkrečių pageidavimų klubas neturi, tik žino vieną – reikia pasimokyti iš praeities klaidų ir neteisingų legionierių pasirinkimų, nes vien praeitą sezoną Šiaulius sezono metu teko palikti keturiems užsienio krepšininkams.

„Mes visada dairomės visų pozicijų žaidėjų, bet dabar koncentruojamės į „centro“ ir įžaidėjo pozicijas. Visas kitas pozicijas esame užsipildę, tikime savo krepšininkais, kad jie kitąmet nuveiks geresnių darbų. Žiūrime ir į lietuvius, ir užsieniečius – visus, ieškome optimaliausių variantų“, – kalbėjo M.Žukauskas.

Žukauskas Žukauskas

„Šiaulių“ biudžetas nesikeis – vėl sieks apie 750 tūkst. eurų. Nors per porą pastarųjų metų komanda iš dugno atsistojo ant kojų, rėmėjų paieškos nuo to lengvesnės netapo. Tačiau turimos vizijos rezultatų ir tikslų įgyvendinimo Šiaulių klubas tikisi sulaukti greitai.

REKLAMA

Likti paskutiniais jie nebenori ir vėl bandys taikytis į atkrintamąsias, nuo kurių šįkart skyrė 5 pergalės.

„Praeitą sezoną nelabai pasisekė: ne vien dėl žaidėjų patirties, bet ir kelių nesėkmingai susiklosčiusių rungtynių.

Kai prieš porą sezonų likome paskutiniai, buvome visai beviltiški, o dabar nebuvo tiek rungtynių, kur pralaimėtume dideliais skirtumais. Buvo daug mačų, kuriuose nusileidome 2–5 taškų skirtumais. Tie pralaimėjimai mūsų jauniems žaidėjams kažkiek davė per smegenis ir jie psichologiškai ėmė taip netikėti savimi. Pralaimėjimai gniuždo kiekvieną, bet stiprus tas, kuris po jų atsitiesia.

Visi siekiame tų aukštesnių tikslų, bet kadangi biudžetas nedidėja, liekame prie tų pačių žaidėjų. Tikimės, kad tie, kurie klubui atstovauja trečius metus, jaučiasi gerai, yra patyrę ir pergalių ir pralaimėjimų, yra užaugę ir galės duoti mums daugiau laimėjimų. Kol nesame iki galo susikomplektavę, tikslių tikslų išsikelti dar negalime.

Su finansais einame sunkiai, nėra labai lengva. Rėmėjų kišenės lengvai neatsiveria, dėl to ir biudžetas nedidėja. Jei būtų kitaip – žiūrėtume kitų tikslų. Bandome įtikinti rėmėjus, kad turime ilgalaikius planus, dirbame su jaunimu, gal jie į tai žiūri atsargiai, bet tikimės, kad jų didės ir greitai galėsime siekti kitokių rezultatų“, – sakė M.Žukauskas.


Gairės: lkl, Šiauliai, Žukauskas
7 komentarai
Naujausi komentarai (7)
Geriausiai ivertinti (7)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti