Vėl L.Dončičių skriaudęs M.Morrisas – išvarytas, dominavusio slovėno sezonas baigėsi (56) FOTOGALERIJA

Rugpjūčio 31 d., 01:14
Kirtis L.Dončičiui užbaigė M.Morriso rungtynes (Scanpix nuotr.)

Dalaso „Mavericks“ sezonas Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) baigėsi. Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje 97:111 (34:29, 17:28, 23:28, 23:36) buvo nusileista Los Andželo „Clippers“ klubui, o serija iki keturių pergalių pralaimėta 2:4.

Aistrų netrūko jau pirmajame kėlinyje, kai vėl susikirto Luka Dončičiaus ir Marcuso Morriso keliai. Gynyboje su slovėnu vargęs amerikietis tiesiog kirto oponentui per petį, o vos neįsiplieskus muštynėms buvo išvarytas iš aikštės.

Toks įvykis dar kartą priminė penktojo serijos mačo epizodą, kai M.Morrisas užlipo ant anksčiau sužeistos L.Dončičiaus čiurnos. Vis dėlto „Clippers“ strategas Docas Riversas rungtynių metu teisino savo auklėtinį.

„Jis buvo išvarytas už tai, kad yra Marcusas. Manau, kad jis žaidė į kamuolį“, – teigė specialistas.

Toks epizodas įkvėpė „Mavericks“ laimėti pirmąjį kėlinį, nors vėliau iniciatyvą perėmė varžovai. Trečiajame kėlinyje spurtavę „Clippers“ po Kawhi Leonardo dvitaškio su pražanga atitrūko net 23 taškų skirtumu (77:54). Tada darbo ėmėsi L.Dončičius.

Slovėnas liovėsi skirstęs perdavimus ir dažniau atakas užbaigdavo pats, o vienas iš jo tritaškių ketvirtajame kėlinyje sumenkino skirtumą iki vos šešių taškų (82:88). Tai iššaukė naują „Clippers“ spurtą, pasibaigusį Reggie Jacksono tritaškiu (105:89). Iš šios duobės Dalaso klubas jau neišlipo.

L.Dončičius sužaidė dar vieną galingą mačą – per 42 minutes pelnė 38 taškus (11/19 dvitaškių, 4/9 tritaškių, 4/8 baudų metimų), atkovojo 9, perėmė vieną ir prarado 5 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir 4 kartus prasižengė.

Dalaso klubas seriją užbaigė be Kristapo Porzingio, kuris tris pastaruosius susitikimus praleido dėl įtrūkusio dešiniojo kelio menisko. Vienintelis Los Andželo ekipos nuostolis, be išvaryto M.Morriso, buvo rungtyniauti negalėjęs Patrickas Beverley.

„Clippers“ gretose ryškiausiai žibėjo Kawhi Leonardo žvaigždė – 40 minučių, 33 taškai (13/19 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 4/4 baudų metimų), 14 atkovotų kamuolių, 7 rezultatyvūs perdavimai, 5 perimti kamuoliai, 3 klaidos ir 4 pražangos.

„Mavericks“: Luka Dončičius 38 (9 atk. kam., 9 rez. perd.), Dorianas Finney-Smithas 16 (6 atk. kam.), Timas Hardaway‘us 10 (2/11 tritaškių), Maximilianas Kleberas 9 (6 atk. kam.).

„Clippers“: Kawhi Leonardas 33 (14 atk. kam., 7 rez. perd., 5 per. kam.), Ivica Zubacas (11 atk. kam., 6/8 dvitaškių) ir Paulas George‘as (9 atk. kam., 7 rez. perd.) po 15, Reggie Jacksonas 14 (4/7 tritaškių, 5 atk. kam.), Marcusas Morrisas ir Landry Shametas po 9.