Universaliai žaidęs D.Sabonis lemiamą „Pacers“ spurtą stebėjo nuo suolo (13) FOTOGALERIJA

Vasario 14 d., 06:58
D.Sabonis geras grūmėsi po krepšiais (Scanpix nuotr.)

Pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) pasiekė Indianos „Pacers“ (14/13) ekipa, išvykoje 125:113 (27:26, 35:32, 22:29, 41:26) palaužusi Atlantos „Hawks“ (11/15) krepšininkus.

Viso mačo metu vyko itin įtempta kova, o lemiama tapo „Pacers“ atkarpa ketvirtajame kėlinyje 13:0, po kurios svečiai pirmavo 118:105, o šeimininkų išsigelbėjimui likusių pustrečios minutės neužteko.

Vėl universalus buvo Domantas Sabonis, per 27 minutes pelnęs 14 taškų (7/11 dvitaškių, 0/3 tritaškių), atkovojęs 13 kamuolių, atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus, perėmęs kamuolį, blokavęs metimą, 3 kartus suklydęs ir 4 sykius prasižengęs.

Tiesa, lietuvis sėdo ant suolo likus žaisti pusdevintos minutės bei nuo jo nebepakilo, o „Pacers“ lemiamą atkarpą sužaidė be jo. Lietuviui esant aikštėje „Pacers“ nuo varžovų atsiliko 13 taškų – blogiausias rezultatas komandoje.

Už lietuvio pristabdymą veikiausiai reikėtų atiduoti pagarbą „Hawks“ trenerio asistentui Nate‘ui McMillanui, kuris Indianoje iškėlė D.Sabonį tarp lygos žvaigždžių ir puikiai pažįsta jo žaidimo subtilybes.

Tuo tarpu nominalus „Hawks“ lyderis Trae Youngas šį kartą atakuodamas krepšį nežibėjo. Gynėjas per 36 minutes pelnė 15 taškų (3/9 dvitaškių, 9/11 baudų metimų), atkovojo vieną ir prarado 3 kamuolius, tačiau atliko 14 rezultatyvių perdavimų bei 2 sykius prasižengė.

„Pacers“ tapo vos antruoju klubu, neleidusiu T.Youngui per rungtynes išmesti nė vieno tritaškio. Anksčiau tuo pasižymėjo tik Fynikso „Suns“, gynėją suvaržiusi dar 2018-ųjų gruodį.

Atlantos klubas ir toliau yra priverstas suktis su skylėta rotacija. Šį kartą dėl traumų komandai padėti negalėjo De‘Andre Hunteris, Bogdanas Bogdanovičius, Krisas Dunnas, Rajonas Rondo ir Tony Snellas.

„Pacers“: Dougas McDermottas 26 (3/6 tritaškių), Mylesas Turneris 19 (10 atk. kam.), Malcolmas Brogdonas (6 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Aaronas Holiday‘us po 18, Justinas Holiday‘us 15, Domantas Sabonis 14 (13 atk. kam., 7 rez. perd.), Jeremy Lambas 7, T.J.McConnellis 6 (12 rez. perd.).

„Hawks“: Clintas Capela 24 (10 atk. kam., 12/17 dvitaškių), Danilo Gallinari 20 (7 atk. kam., 4/8 tritaškių), Cameronas Reddishas ir Johnas Collinsas (9 atk. kam.) po 18, Trae Youngas 15 (14 rez. perd.), Kevinas Huerteris 10 (2/8 tritaškių, 10 rez. perd.).