Titaniškai kovojęs „Neptūnas“ namų tvirtovės nebeapgynė – nusileido „Žalgiriui“ (118) FOTOGALERIJA

Sausio 21 d., 16:20
Žalgiriečiai iškovojo pergalę (Matas Baranauskas, Fotodiena.lt)

Klaipėdos „Neptūno“ (15/4) komanda patyrė pirmą šio sezono pralaimėjimą namuose Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“), kur 75:83 (16:26, 25:20, 16:21, 18:16) nusileido Kauno „Žalgiriui“ (18/2), rungtyniavusiam be Pauliaus Jankūno.

Simas Galdikas puikiai pradėjo mačą, o po Laimono Kisieliaus tritaškio „Neptūnas“ pirmavo 7:0. Skirtumą dar padidinus (11:2), „Žalgiris“ ėmė naikinti jį ir po Kevino Pangoso šūvio komandas skyrė vos taškas – 12:13. Gerą atkarpą svečiai tęsė ir neleido pelnyti „Neptūnui“ taškų jau ilgą laiką (15:13), o į dar gilesnę duobę šeimininkus įspraudė Beno Udrihas – 24:13. „Neptūnui“ pagaliau vėl taškus pelnė Vytautas Šulskis (16:24), o po pirmo kėlinio žalgiriečiai pirmavo 26:16.

„Neptūnas“ išnaudojo baudų metimus ir taip deficitą sumažino (27:30), o Renaldas Seibutis rezultatą išlygino – 30:30. Vasilje Micičius su Aaronu White‘u aktyviau darbavosi „Žalgirio“ gretose (38:30), o kėliniui einant į pabaigą „Neptūnas“ vis dar atsiliko – 36:42. S.Galdikas darsyk buvo taiklus, likus pusei minutės komandas skyrė 3 taškai (41:44), bet iki paskutinės ketvirčio sirenos „Žalgiriui“ pavyko dar padidinti pranašumą – 46:41.

Legionierių dėka „Žalgiris“ vėl atitolo (55:43), o dar tritaškį pataikė ir Artūras Milaknis. Baudų metimais „Neptūnas“ turėjo galimybes rinkti taškus ir tai išnaudodavo pagirtinai (57:65), bet po trečio ketvirčio komandas skyrė 10 taškų – 57:67.

„Neptūnas“ nesiruošė pasiduoti ir sustabdęs „Žalgirio“ puolimą pats ėmė naikinti deficitą. Iš pradžių jį pavertė vienaženkliu, o E.Želiono tolimas šūvis skirtumą pavertė minimaliu – 70:71. „Žalgiris“ arčiau varžovų neprisileido (76:70), o po S.Galdiko pražangos baudų mesti stojo A.Kavaliauskas – 78:70. Tiesa, jis netrukus sėdo ant suolo dėl išnaudoto pražangų limito. Kuomet „Žalgiris“ pirmavo 79:73, sekė klaida po klaipėdiečių spaudimo, tad šeimininkams liko pusantros minutės gelbėtis. E.Želionis žaidė puikų mačą ir vėl buvo taiklus (75:79), o svečiai ėmė deginti laiką. Brandonas Daviesas blokavo S.Galdiko metimą ir vilčių klaipėdiečiams liko nebedaug. Baudų metimais „Žalgiris“ pergalę įtvirtino.

„Žalgiris“: Aaronas White‘as 15, Antanas Kavaliauskas 12, Kevinas Pangosas, Vasilje Micičius ir Edgaras Ulanovas - po 11.

„Neptūnas“: Edgaras Želionis 25 (8 išpr. praž.), Simas Galdikas 13 (8 atk. kam.), Renaldas Seibutis 11, Vytautas Šulskis 8.

Gairės: lkl, Žalgiris, neptūnas