Taškų lenktynėse Belgrade latvius pražudė kvailos pražangos ir nuostabus M.Teodosičius (8)

Lapkričio 25 d., 23:08
M.Teodosičius buvo puikus (FIBA nuotr.)

Dramatiškame 2023 metų Pasaulio taurės A grupės trileryje tarp Serbijos (1/0) ir Latvijos (0/1) rinktinių triumfavo Svetislavo Pešičiaus auklėtiniai. Serbai namuose 101:100 (28:33, 24:23, 25:19, 24:25) palaužė Latvijos krepšininkus.

Itin rezultatyviai vykusiame mače nė viena komanda neleido kitai pabėgti ir nuolat rasdavo atsakymų.

Mačo nugalėtojas sprendėsi lemiamomis minutėmis. Likus žaisti pustrečios, Andrejus Gražulis didino latvių persvarą iki keturių taškų (95:91).

Tada dusyk paeiliui pasižymėjo Dušanas Rističius, o rezultatą, likus pusantros minutės, išlygino Marko Jagodicas-Kuridza (96:96).

Prasidėjus paskutinei minutei, latvius į priekį išvedė krepšį sudrebinęs Klavas Cavaras. Tačiau tada M.Jagodicas-Kuridza sumetė abi baudas, o Radionas Kurucas lemiamoje serbų atakoje pažeidė taisykles prieš Milošą Teodosičių. Serbų veterano rankos nedrebėjo ir jis išvedė šeimininkus į priekį (100:98).

Lygiai tokia pačia neprotinga pražanga netrukus atsakė tas pats M.Teodosičius, pasiuntęs prie baudų metimo linijos Rihardą Lomažą. Gynėjas neklydo ir rezultatas vėl buvo lygus (100:100).

Likus žaisti 2 sekundes, A.Gražulis pažeidė taisykles prieš M.Jagodicą-Kuridza ir serbas vienu tiksliu baudos metimu išplėšė serbams pergalę (101:100). Kamuolį po netaiklaus baudos metimo atkovojęs Kristeris Zorikas suklydo ir latviai turėjo pripažinti pralaimėjimą.

M.Teodosičius ne tik tapo vienu mačo herojų, tačiau ir sužaidė labai sėkmingas rungtynes. Serbijos rinktinės atakų organizatorius per 24 minutes pelnė 21 tašką (6/8 dvit., 1/2 trit., 6/6 baud.), atliko 9 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, blokavo metimą, po 3 sykius suklydo ir prasižengė bei surinko 27 naudingumo balus.

Serbija: Milošas Teodosičius 21, Aleksa Avramovičius 17 (7 rez. perd., 5 atk. kam.), Alenas Smailagičius 15, Dušanas Rističius 9, Aleksa Radanovas 8.

Latvija: Rihardas Lomažas 33 (3/5 dvit., 6/10 trit., 9/10 baud.), Dairis Bertanis (4/7 trit.) ir Andrejus Gražulis po 17, Kristeris Zorikas 14 (5 rez. perd.), Klavas Cavaras ir Radionas Kurucas po 6.