T.Shengelia: apie sunkų išsiskyrimą su „Baskonia“, panašumą su T.Sedekerskiu, lietuvio brandą ir džiaugsmą dėl lūžio sezono interviu

Balandžio 19 d., 10:32
T.Sedekerskis ir T.Shengelia ilgą laiką buvo komandos draugai (Scanpix nuotr.)
T.Sedekerskis ir T.Shengelia ilgą laiką buvo komandos draugai (Scanpix nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

Tornike Shengelia Ispanijoje jau buvo tapęs lyg vietiniu, o treniruotėse nuolat skambėjo jo sklandi ispanų kalba. Dar 2008 metais tuo metu jaunas kartvelas čia atvyko į Valensijos „Valencia“ sistemą, o vėliau ilgus metus praleido Vitorijos „Baskonia“ sudėtyje.

Šeši sezonai – tiek laiko 29 metų 206 cm ūgio T.Shengelia vilkėjo „Baskonia“ aprangą ir čia jautėsi kaip namuose.

Vis tik vasarą baskų lyderis priėmė sprendimą ir leidosi į karjeros permainas, siekiant titulo – sulaukė Maskvos CSKA pasiūlymo ir jį priėmė. Dabar aukštaūgis jau yra įpratęs prie naujo klubo, naujo miesto ir naujo klimato, tačiau pripažįsta, kad sprendimas nebuvo lengvas, o pirmieji adaptaciniai mėnesiai taip pat nebuvo patys paprasčiausi.

„Tai buvo sudėtinga, nes Vitorija tapo mano antraisiais namais, organizacija mane priėmė labai svetingai ir suteikė daug meilės. Praleidus čia daug metų, vykti kitur yra tikrai labai sunku. Kita vertus, praeitą sezoną baigėme kaip Ispanijos čempionai – gražia nata, to ir norėjau. Norėjau, kad šis miestas ir organizacija pajaustų, ką reiškia būti čempionais.

REKLAMA

Jei atvirai, tai buvo sunkiau nei įsivaizdavau. Reikėjo prisitaikyti prie naujų dalykų, už aikštelės taip pat. Maskva yra visiškai kitoks miestas – labai didelis, čia oras – vėsesnis. Aikštėje taip pat buvo pasikeitimų, reikėjo priprasti prie naujos sistemos, tačiau treneriai ir komandos draugai padėjo man tai padaryti ir noriu jiems už tai padėkoti. Tai padarė mano adaptaciją lengvesne“, – Krepsinis.net kalbėjo T.Shengelia.

Eurolygoje kartvelo statistika per 25 minutes siekia 11,4 taško, 4,8 atkovoto kamuolio, 2,2 rezultatyvaus perdavimo bei 12,3 naudingumo balo.

Shengelia Shengelia

Pralaimėjimo kaina CSKA klube – didžiulė, tačiau aukštaūgis sako, jog jam tai stipriai įtampos neaugino, kadangi jo asmeninis nusiteikimas visada buvo toks – reikia siekti laimėti viską.

„Su baskais mūsų tikslas visada buvo atkrintamosios, bet po kiekvieno etapo žiūri į ateinantį ir sieki laimėti ten. Dėl to mano mentalitetas stipriai nepakito: kai su „Baskonia“ patekdavome į atkrintamąsias, norėjau finalo ketverto, o pasiekus jį – laimėti. Taip, čia spaudimas yra didesnis, nes CSKA daug kartų yra pasiekusi finalo ketvertą, turi atiduoti viską, būti geroje formoje, kad tai pasiektumei vėl“, – kalbėjo T.Shengelia.

REKLAMA

Šiuo metu esant gandams, jog Kauno „Žalgirio“ lyderis Marius Grigonis gali keltis į CSKA klubą, toks scenarijus žavėtų ne visus, o ką tai reiškia, puikiai supranta ir T.Shengelia. Sakartvelo atstovas gimtojoje šalyje dėl savo sprendimo sulaukė įvairių nuomonių, tačiau sako, jog globaliame pasaulyje, kur įvairių tautybių žmonės renkasi darbus kitose šalyse, tai neturėtų būti problema.

„Kokius sprendimus per savo gyvenimą bepriimtumei, nekalbu vien apie krepšinį, visi neturės tokios pačios pozicijos kaip tu. Turime būti realistiški, esame krepšininkai, nemanau, kad į sportą reikia painioti kitus dalykus. Tokia mano nuomonė.

Paėmus kitas sritis, verslą, turizmą ir t.t., nemažai kartvelų ir lietuvių gyvena Rusijoje, lygiai taip pat rusai gyvena Lietuvoje ar Sakartvele. Tiesiog nemanau, kad reikia taikyti dvigubus standartus skirtingoms profesijoms“, – savo situaciją apibūdino jis.

 

Shengelia Shengelia

REKLAMA

CSKA komanda Eurolygos reguliarųjį sezoną baigė antroje pozicijoje, su 24 pergalėmis ir 10 pralaimėjimų, nors sezonas ir buvo banguotas, teko susidurti su praradimais, iš rikiuotės krito Nikola Milutinovas, dramos iš CSKA išvedė ir Mike’ą Jamesą.

„Dėl traumų ir koronaviruso išgyvenome pakilimų ir nuopolių, tačiau nepaisant viso to, išlikome viena geriausių komandų lygoje. Dėl to didžiuojuosi savo klubu, treneriais, tai padaryti nebuvo lengva. Stengiamės būti kaip įmanoma geresniais ir kol kas tai pavyksta neblogai.

Sunkiausia sezono dalis buvo tada, kai sužinojome, jog iki pat pabaigos mums nebepadės Milutinovas, turėjome mokytis žaisti be jo, užpildyti atsiradusią vietą, kiekvienas turėjome pasitempti ir atlikti aikštėje daugiau dalykų.

Ar reikėjo laiko išmokti žaisti be jų? Taip, reikia laiko ir atsidavimo. Tačiau čia susirinko profesionalūs žaidėjai, daug dėmesio skiriame detalėmis ir stengiamės viską atlikti šimtu procentų“, – sako kartvelas.

Bene didžiausią smūgį šį sezoną CSKA gavo, kuomet net 70:100 buvo sutriuškinta Stambulo „Anadolu Efes“ ekipos. T.Shengelia šias rungtynes prisimena kaip vienas kertinių, kurios supurtė taip, kad komanda pajuto, kokios savęs matyti nenori.

REKLAMA

„Tai buvo mums signalas. Pamatėme, kaip galime būti ne tik geri, bet ir prastesni – nenoriu sakyti, jog blogi. Tai mus paskatino prabusti, nuo tų rungtynių pakeitėme savo mentalitetą, esame labiau vieningi kaip komanda“, – apie teigiamą impulsą Krepsinis.net kalbėjo jis.

Dabar CSKA kelyje – Stambulo „Fenerbahče“ ekipa su Edgaru Ulanovu. Tiesa, joje nuotaikos ne pačios geriausios, kadangi klube užfiksuoti net septyni koronaviruso atvejai. Vis tik CSKA atstovas pripažįsta, jog nevalia pernelyg atsipalaiduoti, nes tokia patyrusi ekipa gali už tai nubausti.

„Kalbame apie komandą, kuri pretenduoja į finalo ketvertą, ji ten buvo ne vienerius metus. Tokia COVID-19 situacija turi reikšmę, tačiau jei jie turės svarbius žaidėjus, turės savo pajėgius trenerius, privalėsime į aikštę žengti nusiteikę 100 procentų, nes akivaizdu, kad mums lengva nebus. Šioje sezono stadijoje koncentruojamės į artėjančias rungtynes, pernelyg toli nesidarome, nes neaišku, kas ten mūsų lauks“, – sako jis.

 

Sedekerskis Sedekerskis

REKLAMA

T.Shengelia – puikiai pažįstamas su Tadu Sedekerskiu. Pastarasis į Vitoriją atvyko vos 15 metų, šioje sistemoje užaugo, išgyveno ir sudėtingų etapų, ir traumų, tačiau galiausiai viską įveikęs tapo svarbiu „Baskonia“ nariu.

Kartvelas lietuvį matė visokį ir žavisi, kokiu brandžiu žaidėju jis tapo.

„Jis labai puikus vyras ir už aikštės ribų, kas yra ne mažiau svarbu. Labai tai vertinu. Tadas yra labai sunkiai dirbantis vaikinas, kuomet žaidėme kartu, jis negavo daug minučių aikštėje, dėl ko nesijaučiau labai gerai. Būdamas jaunas buvau panašioje pozicijoje, todėl žinau, kaip apmaudžiai jautiesi tokioje situacijoje.

Nepaisant to, jis nepasidavė, sunkiai dirbo, grįžo į Lietuvą, kur rungtyniavo Kėdainiuose ir Klaipėdoje, parodė, kad gali žaisti, ir grįžo į Ispaniją. Fiziškai ir psichologiškai į Vitoriją jis sugrįžo stipresnis. Džiaugiuosi, kad dabar jis gauna tiek minučių, turi trenerio pasitikėjimą ir yra starto penketo narys“, – sako jis.

T.Sedekerskio skaičiai Eurolygoje per 16 minučių siekia 3,5 taško, 2,9 atkovoto kamuolio, 1,1 rezultatyvaus perdavimo ir 5,6 naudingumo balo, o Ispanijos lygoje jis per 17 minučių pelno 5,1 taško, atkovoja 3,7 kamuolio ir renka 9,1 naudingumo balo. Tiesa, tik skaičiai neiliustruoja viso didelio lietuvio indėlio aikštėje.

REKLAMA

T.Shengelia šypsosi, kad žiūrėdamas į lietuvį visada matydavo vieną bendrą savybę su savimi – didelį, kartais ir per didelį norą dirbti iki paskutinio prakaito lašo.

„Su Tadu kurį laiką buvome kambariokai, daug šnekėjomės, stengiausi su juo pasidalyti patarimais kiek tik galėjau. Vieną dalyką turime bendrą – abu nežinome, kada sustoti (Juokiasi). Net tada, kai teoriškai žinome, jog persidirbti nėra į naudą, o kartais – ir žalinga, bet tuo pačiu jaučiame papildomą energiją, jog galime eiti ir daryti daugiau. Nesvarbu, ar tai rungtynės, ar treniruotės.

Aš esu patyręs, kad visame kame reikalingas balansas. Nesvarbu, ką darai, tačiau pasiekti gerus rezultatus gali dirbdamas protingai. Ir nemanau, ar aš, ar kas kitas jam tai sakys, jis kaip ir aš tai supras iš savo patirties“, – šypsojosi jis.

Karvelas nėra pernelyg nustebęs tuo, kaip šį sezoną atrodo T.Sedekerskis. T.Shengelia tikėjosi, jog toks etapas ateis, tam tereikėjo laiko ir didelės kantrybės, kurios lietuviui netrūko.

„Kai turi traumas, keliai dažniausiai yra du. Gali grįžti prastesnis nei buvai arba gali grįžti geresnis. Priklausomai nuo to, ką pasirinksi, toks būsi artėjančius metus. Tadas pasirinko grįžti stipresniu nei buvo, jis į Vitoriją grįžo labiau suaugęs ir subrendęs psichologiškai.

REKLAMA

Aš to iš jo tikėjausi. Treniruotėse mačiau, kad jis tikrai gali žaisti. Kaip ir minėjau, būtent dėl to nesijaučiau gerai, nes žinojau, kad Tadas gali žaisti, bet laiko negauna, kadangi jo pozicija buvo užpildyta labiau patyrusiais žaidėjais. Labai džiaugiuosi už jį. Manau, kad jei jis dirbs kaip iki šiol, norės tobulėti, daug gerų dalykų bus jo ateityje“, – mano jis.

T.Shengelia sako, kad ryšį ir su T.Sedekerskiu, ir kitais jaunais žaidėjais stengiasi išlaikyti nuolat: „Susirašome, esu toks, kad stengiuosi 24/7 būti prieinamas, jei kažkam yra reikalinga mano nuomonė ar patarimai“.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: atsakymai į patronų klausimus. Spausk ir žiūrėk >>


komentarai
Naujausi komentarai
Geriausiai ivertinti
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Eurolyga