„Spurs“ gynėjo karjeros rekordas padėjo D.DeRozanui nukalti pergalę

Rugpjūčio 1 d., 09:11
D.Foxas surinko 39 taškus, D.White'as – sau rekordinius 26 (Scanpix nuotr.)

Pergalingai Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Orlando „burbule“ startavo San Antonijaus „Spurs“ (28/36) ekipa, 129:120 (43:30, 21:35, 32:27, 33:28) nugalėjusi Sakramento „Kings“ (28/37) klubą.

Komandos dar iki ilgosios pertraukos apsikeitė galingais spurtais, po kurių tašku pirmavo „Kings“ (65:64). Antrojoje mačo pusėje geriau pasirodė labiau patyrę varžovai, tačiau likus žaisti minutę De‘Aaronas Foxas sumažino skirtumą iki keturių taškų (117:121).

DeMaras DeRozanas į tai atsakė baudų metimais, o po nesėkmingos „Kings“ atakos jis pasižymėjo ir „iš žaidimo“ – 125:117. Dar du baudų metimai suteikė „Spurs“ dviženklį pranašumą, kuris iššvaistytas jau nebuvo.

Nors lemiamu metu dominavo D.DeRozanas, verta išskirti rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidusį Derricką White‘ą. Gynėjas per 34 minutes pelnė 26 taškus (4/6 dvitaškių, 4/9 tritaškių, 6/6 baudų metimų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, blokavo metimą, 5 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Įdomu, kad geriausias D.White'o pasirodymas reguliariajame sezone neprilygsta jo rekordui atkrintamosiose, kuriose prieš Denverio „Nuggets“ jam pavyko suversti net 36 taškus.

Išskirtiniu požiūriu prieš rungtynes pasižymėjo „Spurs“ trenerių štabas. Abiejų komandų žaidėjams ir treneriams klūpojimu išreiškiant protestą prieš rasizmą per Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) himną, Greggas Popovičius ir jo asistentė Becky Hammon liko stovėti.

„Visi turi priimti asmeninius sprendimus. Lyga šiuo atžvilgiu yra puiki. Visi turi laisvę reaguoti kaip nori. Kad ir kokias priežastis turėjau, reagavau kaip norėjau“, – miglotai savo sprendimą aiškino G.Popovičius.

„Kings“: De‘Aaronas Foxas 39 (6 rez. perd., 16/26 dvitaškių), Bogdanas Bogdanovičius 24 (6/11 tritaškių), Nemanja Bjelica 12 (5 atk. kam.), Harrisonas Barnesas (7 atk. kam.) ir Richaunas Holmesas (6 atk. kam.) po 10, Kentas Bazemore‘as 8 (11 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Spurs“: DeMaras DeRozanas 27 (5 atk. kam., 10 rez. perd., 10/13 dvitaškių), Derrickas White‘as 26 (8 atk. kam., 5 rez. perd., 4/9 tritaškių), Rudy Gay‘us 19 (8 atk. kam., 3/5 tritaškių), Lonnie Walkeris 16 (4 rez. perd.), Dejounte Murray‘us 11.