Solidūs lietuviai negelbėjo – dramatiškai kritusi „Baskonia“ liko už atkrintamųjų borto (35)

Balandžio 9 d., 00:00
T.Sedekerskis ir R.Giedraitis Eurolygos atkrintamosiose nežais (Scanpix nuotr.)

Lemiamą pergalę Eurolygoje pasiekė Valensijos „Valencia“ (19/15), namie 86:81 (25:21, 14:23, 21:15, 26:22) palaužusi Vitorijos „Baskonia“ (18/16).

Abiems klubams kritinės rungtynės vystėsi permainingai, „Baskonia“ kėsinosi pabėgti trečiajame kėlinyje (56:47), tačiau „Valencia“ į tai atsakė spurtu 10:0, o Achille Polonara tritaškiu atsvėręs rezultatą stebėjo kaip kosminiu metimu ketvirtį uždarė Klemenas Prepeličius – 60:59.

Ketvirtajame kėlinyje Tadas Sedekerskis eliminavo iš rungtynių Louisą Labeyrie, išprovokuodamas penktąją prancūzo pražangą, o vėliau taškais greitoje atakoje sutvirtino „Baskonia“ pozicijas – 71:68. „Valencia“ į tai atsakė savo spurtu ir po Nikola Kaliničiaus dėjimo per Roką Giedraitį išsiveržė 76:72. T.Sedekerskis tada driokstelėjo tolimu metimu (77:78).

Mike‘as Tobey likus minutei pasižymėjo dvitaškiu su pražanga, o A.Polonara prašovė iš toli. Dar labiau nutolusi „Valencia“ (83:77) ėmėsi kvailai klysti, Derrickas Williamsas pažeidė vidurio linijos taisyklę, o po Aleco Peterso taškų šeimininkai prasižengė puolime.

Likus žaisti 10 sekundžių T.Sedekerskis išprovokavo D.Williamso pražangą bei realizavo baudų metimus (81:83). Amerikietis po to atsakė tik vienu taikliu baudos metimu, o pražangą išprovokavo Pierria Henry. Šis abu kartus buvo netaiklus, o antrąjį šveitė tiesiog į lentą, atiduodamas kamuolį varžovams ir palaidodamas savo komandą.

R.Giedraitis šiame mače per 30 minučių pelnė 17 taškų (1/3 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 3/3 baudų metimų), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo, išprovokavo 5 pražangas, 4 sykius pažeidė taisykles ir surinko 16 naudingumo balų.

T.Sedekerkis per 31 minutę pelnė 8 taškus (1/3 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 3/4 baudų metimų), atkovojo 7 ir perėmė kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, sau ir varžovams uždirbo po 2 pražangas bei surinko 11 naudingumo balų.

„Valencia“ triumfas išsaugojo klubo šansus pasiekti Eurolygos atkrintamąsias bei nustūmė už borto „Baskonia“. Ispanijos klubo likimas dabar priklauso nuo likusių Sankt Peterburgo „Zenit“ (18/14) mačų. Rusijos ekipai yra būtinos pergalės tiek prieš Tel Avivo „Maccabi“, tiek prieš Atėnų „Panathinaikos“, nes „Valencia“ turi tarpusavio pranašumą.

„Valencia“: Derrickas Williamsas 16 (8/11 baudų metimų), Klemenas Prepeličius 14 (4 rez. perd.), Mike‘as Tobey 13 (7 atk. kam.), Nikola Kaliničius 12 (1/5 tritaškių, 5 klaidos), Bojanas Dubljevičius 11 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Vanja Marinkovičius 8.

„Baskonia“: Pierria Henry 19 (7 rez. perd., 7/17 metimų), Rokas Giedraitis 17 (4/6 tritaškių), Achille Polonara 16 (6 atk. kam., 3/6 tritaškių), Zoranas Dragičius 10 (5 atk. kam.), Tadas Sedekerskis 8 (7 atk. kam.).