Skandalas NCAA – dvejų metų diskvalifikacija be kaltės nubaustas įmonių kare atsidūręs žaidėjas (3)

Vasario 3 d., 09:54
S.De Sousa kenčia dėl korporacijų peštynių
S.De Sousa kenčia dėl korporacijų peštynių
Šaltinis: Krepsinis.net

Pastaruoju metu vis prastėjančią Nacionalinės koledžų atletų asociacijos (NCAA) reputaciją suteršė naujas skandalas, į kurį įsipainiojusios stambios įmonės ir krūvos pinigų.

Didėjančio pasipiktinimo kasmet sulaukia faktas, kad talentingiausi Jungtinių Amerikos Valstijų atletai už dyką lieja prakaitą atstovaudami savo universitetams, kai šie susikrauna nemenkus pelnus. Vienas pagrindinių universitetų pajamų šaltinių – reklaminiai sandoriai su sportinės atributikos gamintojais.

Pavyzdžiui, Šarūno Jasikevičiaus baigtą Merilendo universitetą oficialiai remia „Under Armour“ kompanija, aprūpinanti visus universiteto atletus sportine atributika. Analogiškas bendradarbiavimas yra vystomas tarp Kanzaso universiteto ir „Adidas“.

Pastaraisiais metais abi šios kompanijos patraukė FTB dėmesį dėl nelegalaus studentų viliojimo į universitetus. Talentingiausiems šalies jauniesiems krepšininkams buvo nelegaliai mokama, kad šie prisijungtų prie tam tikro prekės ženklo remiamo universiteto. Tarp tokių žaidėjų minimas ir metus Arizonos universitete praleidęs pirmasis 2018 metų NBA naujokų biržos šaukimas DeAndre Aytonas.

REKLAMA

Tarp dviejų ugnių atsidūrė iš Angolos kilęs talentas Silvio De Sousa. Krepšininkas buvo pinigais viliojamas į Merilendo universitetą, tačiau vėliau vis dėlto pasirinko Kanzasą.

Pasirodo, čia jį taip pat atvedė pinigai, tačiau jie buvo skirti ne pačiam krepšininkui. „Adidas“ agentas T.J.Gassnola sumokėjo 20 tūkstančių dolerių S.De Sousa globėjui Fenny Falmagne‘ui, kad šis perkalbėtų jaunuolį studijuoti Kanzaso universitete.

Šiai informacijai iškilus į viešumą, Kanzaso universitetas išbraukė iš sudėties S.De Sousą, kol buvo vykdomas tyrimas. NCAA atliktos išvados šokiravo universiteto atstovus – S.De Sousai buvo uždrausta turnyre žaisti ne tik šį, bet ir kitą sezoną.

Tai yra itin keistas sprendimas, ypač turint omenyje, kad studentas iš viso šio sandorio jokios naudos negavo. F.Falmagne‘as patvirtino gavęs pinigus, tačiau vėliau įrodinėjo juos paaukojęs bažnyčiai. Universitetas taip pat stebisi, kodėl bausmė buvo nustatyta neišsiaiškinus visų įvykio detalių.

Skandalingą tyrimą toliau tęs aukštesnės instancijos, tačiau kol tai vyks, S.De Sousa karjera yra įkalta stovėti vietoje.

20 metų 206 cm ūgio puolėjas yra laikomas viena iš Angolos krepšinio vilčių. Tiesa, pirmajame savo sezone NCAA jis ne itin sužibėjo, per 9 minutes rinkdamas 4 taškus ir 3,7 atkovoto kamuolio.


3 komentarai
Naujausi komentarai (3)
Geriausiai ivertinti (3)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti

  • LT žaidėjas