„Šiauliai“ lengvai nenuleido rankų prieš „Žalgirį“ (69)

Kovo 17 d., 16:20
Pergalė nebuvo lengva (Josvydas Elinskas, Fotodiena.lt)

Kauno „Žalgirio“ (23/3) komanda iškovojo nelengvą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) bei po geresnės antros mačo dalies namuose nugalėjo „Šiaulius“ (10/16) – 69:58 (14:10, 20:14, 26:11, 9:13).

Mačo su „Šiauliais“ starte Lietuvos čempionams taškus rinko Brandonas Daviesas, tačiau svečiai po tritaškių krušos į priekį truktelėjo 5:15. Po Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlės žalgiriečiai kur kas geriau atidirbo gynyboje, o deficitą iki 14:20 apmažino aukštaūgių tandemą sudarę Antanas Kavaliauskas ir Aaronas White‘as.

Antrajame kėlinyje sunkiai sulaikomą žaidimą demonstravo sparčiai taškus rinkęsis ir net nesportine pražanga stabdytas A.White‘as, ne ką nuo jo atsiliko kauniečius į priekį 25:23 išvedęs B.Daviesas. Antroje ketvirčio dalyje geras progas kūrėsi „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas, laisvą koridorių atrado Vasilije Micičius, o be priežiūros paliktas Kevinas Pangosas smeigė tolimą dūrį – 34:30. Tiesa, čia pat svečiai surengė savo atsaką ir komandos ilsėtis keliavo esant lygiam rezultatui – 34:34.

Niekaip neprisišaudant iš tolimos distancijos, arčiau krepšio dusyk sėkmingai pranėrė V.Micičius, o savo darbą baudos aikštelėje puikiai atliko atstumą iki 42:37 didinęs P.Jankūnas. V.Micičiaus techninės pražangos įkvėpti žalgiriečiai surengė spurtą 14:0 bei po iš toli prabilusių V.Micičiaus ir A.White‘o dūrių galingai atsiplėšė – 56:39. Puikią dešimties minučių atkarpą uždarė Artūrą Milaknį ir Axelį Toupane tiksliais perdavimais pamaitinęs Beno Udrihas, kuris savo statistikos protokolą papuošė jau septintu rezultatyviu perdavimu – 60:45.

Iki tol rezultatyvius perdavimus rinkęsis B.Udrihas pats iššovė iš vidutinio nuotolio, netrukus savo taškų kraitį dėjimu po penktojo B.Davieso perdavimo atsidarė jaunasis Gytis Masiulis – 64:47. Nors tritaškį įsmeigė Paulius Valinskas, ginklų nesudėję šiauliečiai pelnė 9 taškus be atsako ir privertė pasitarimą sušaukti Š.Jasikevičių (67:56). Ne pačio rezultatyviausio mačo pabaigoje pergalę „Žalgiriui“ rezultatu 69:58 įtvirtino P.Valinskas.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 14 (5/6 dvit.), A.White’as 13 (5 atk. kam.), V.Micičius 11 (3 per. kam.), B.Daviesas 7 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), P.Valinskas 5, B.Udrihas 4 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), A.Toupane 4 (2 per. kam.), A.Kavaliauskas 4 (5 atk. kam.), K.Pangosas 3, A.Milaknis 2, G.Masiulis 2, E.Ulanovas 0 (5 atk. kam., 2 per. kam.).

„Šiauliai“: G.Stankevičius 12 (4/6 trit.), A.Urbutis 11 (2 per. kam.), A.Wrightas 9.

Gairės: lkl, Žalgiris, Šiauliai