Savo ateitimi neužtikrintas V.Šeškus: apie du laukiančius vakarėlius ir pasidavusius legionierius (3) interviu

Gegužės 8 d., 21:13
V.Šeškus negarantuoja grįšiantis į Jonavą (LKL nuotr.)
V.Šeškus negarantuoja grįšiantis į Jonavą (LKL nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Jonavos „CBet“ debiutinį sezoną Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) baigė ketvirtfinalyje.

Po rungtynių Virginijus Šeškus itin išsamiai ir atvirai apžvelgė tiek lemiamas rungtynes, tiek visą sezoną.

„Nujaučiau ir padariau klaidą. Aišku, Juanui buvo pirštas, bet visi žurnalistai aplink šneka, kad užsieniečiai nežaidžia, atostogauja ir šiandien matėme. Pirmoje pusėje paleidžiame 17 taškų, padarome 9 klaidos, išėjęs jaunimas davė kovą. Gyriau labai savo įžaidėją, bet labai nuvylė požiūris į šias rungtynes. Jis turėjo įrodyti, kad yra „pirmas numeris“ ir komandai turi padėti. Jis nesusižeidė, jis nenorėjo žaisti. Numeta kamuolį, niekur nežaidžia. Taip buvo daugely rungtynių, šnekėjome apie tai, bet šiandien nebėga atgal, „Šiauliai“ deda ir bet ką daro. Visą sezoną atžaidėme ir turime bent jau kovą duoti. Jie gal atsipalaidavo, bet mes stengėmės, davėme ir prie jų gero pataikymo...“ – teigė strategas.

REKLAMA

– Gal reikėjo pasirinkti kitokį starto penketą?

– Starto penketą visada reikia rinktis tokį, kuris gali žaisti. Jei būčiau sudėliojęs kitokį ir gautume 16–17 taškų, visi sakytų, treneri, ką jūs čia eksperimentavote? Tokia nuojauta buvo, bet, aišku, sakiau ir sakysiu – tik 17 procentų tritaškių. Nesame snaiperiai, bet galime geriau pataikyti. Baisiai nepataikėme. Kozys, Laimis turėjo rungtynių su geru procentu, o šiandien – niekas. 80 procentų metimų išsimetėme laisvi. Krepšinis toks yra, reikia pataikyti.

– Juanas Palaciosas dėl traumos jau negalėjo žaisti?

– Pirštas yra viena problema, bet kita problema – nemačiau jų akyse noro. Nežaidėme komandiškai. Gauna kamuolį, visi stovi, niekas neina kovoti. Ramanauskas šiandien rezultatyviausias, bet tritaškiai vienas iš septynių. O pataikyti gali. Žinote, kad mėgstu komandas ir žaidėjus, kurie pataiko. Šiais metais LKL esame paskutiniai pagal pataikytus tritaškius.

REKLAMA

– Pritrūko jėgų prieš ilgesnį „Šiaulių“ suolą?

– Jėgos jėgom, bet šiandien trūko visko, stengėsi antrasis sąstatas. Bandžiau Kahlilą leisti, Juaną, viską... Kaip Kaziukas pasakė, kad pusantro žaidėjo žaidė, šiandien apskritai žaidė tik „Šiauliai“. Plika akimi matėsi, kad jie nežaidžia. Meta tritaškius, kovos nėra. Prie to vargo Stankevičius atsidarė, labai sunkius metimus sumetė. Tas rezultatas tikrai yra neblogas pirmiems metams, pavyko padaryti Jonavoje šventę, matėte, kiek gerbėjų atvažiavo, susiformavo ta grupė, kuri palaikys ir ateityje. Nudirbtas didelis darbas. Prisižadėjau po tų rungtynių gerbėjams balių padaryti, tai reikės.

– Visą sezoną galima teigiamai įvertinti?

– Net neabejoju. Sureziumuojant viską, pataikymu turime silpniausią komandą lygoje, „penktų numerių“ neturime. Laimėjome tas rungtynes, kai atsirasdavo lyderis, žmogus, kuris patempia komandą, o šioje serijoje tikėjomės to iš Juano ir Lecomte‘o. Tai praradus netenkame apie 20 taškų. Reikia kitiems tai atidirbti, o kai taip nepataikome... Su Prienais likęs ketvirtas pergyvendavai, iškeli sau tikslą, o dabar, manau, didelį darbą. Nuo ketvirtos vietos iki šeštos mus skyrė viena netikėta pergalė prieš „Žalgirį“, daug laimėjome tokių sėkmingų rungtynių. Atėjo nuovargis ir viskas, nes žaidėjai po 30 minučių vargdavo, neturėjome nė vienų laisvų rungtynių. Žiūrint į legionierius, net nereikėjo video žiūrėti, mačiau ir neapsikenčiau. Negalima taip negerbti komandos. Nepagarba buvo. Pasakiau jiems, kad kitą sezoną kitam treneriui paklausus nuomonės apie tave, ką aš turiu pasakyti? Kad tu geras žaidėjas? Bet paskutinės rungtynės, tu – ne kovotojas. Jis mums daug rungtynių ištraukė, bet „pirmas numeris“ turi apjungti komandą, o svarbiausiose rungtynėse nusimeta. Vienas tik pliusas – kad galėsiu atšvęsti Čeponio gimtadienį.

REKLAMA

– Kokie jūsų planai, ar tęsite darbus Jonavoje?

– Oi nežinau. Šiandien matėte, kad ramesnis buvau, bet tas darbas Jonavoje buvo labai panašus į Prienų. Sezono pradžioje visi sakė, kad ramesnis tapau, bet sezono metu užsivedžiau. Organizmas tai pajaučia, likome su Pauliuku, jis – debiutantas. „Ryte“ turėjau pasiėmęs naujus trenerius, kurie susitvarkė savo karjeriukes, dėl Pauliaus irgi faina. Žmonėse aš pataikau. Tie žmonės kabinasi į darbą, o jis irgi yra fanatas, jei duosi – visą naktį sėdės, dar ir Beržininkaičio pamokų pasiėmė. Mums tikrai reikėjo dar vieno trenerio, bet nusprendėme baigti taip. Turėjome superinį sezoną, sąlygos, ta visa komanda, trenerių štabas, piktumo jokio. Kaip sako, tu planuoji, o dievas juokiasi. Yra vadovai komandos, kaip bebūtų, tikrai atplėšė dalelytę manęs iš Prienų. Suglumęs atėjau, kai mano pavardę skanduoja, net suglumau, žmona klausė, ar alaus gėriau? Padarėme 10 ar 20 procentų to, ką daro „Žalgiris“, myli savo gerbėjus. Nereikia sustoti, reikia toliau dirbti ir komanda bus konkurencinga.

REKLAMA

– Kokius matote „Šiaulių“ šansus prieš „Rytą“?

– Manau, kad bus sunku. Jie gali mesti iššūkį, bet, manau, meistriškumas „Ryto“ yra geresnis. Su Šiauliais esame geruose santykiuose, su treneriu ir šiemet, ir seniau sutariame. Gerbiu Sireiką, pralaimėjome Europos čempionui, kiek dar reikia iki jo mokytis. Šitie dalykai, viskas gerai, bet tikrai tikiu, kad namie jie gali duoti mūšį, tuo net neabejoju.


3 komentarai
Naujausi komentarai (3)
Geriausiai ivertinti (3)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti