Sau pretenzijų turintis A.Butkevičius: stengiuosi atiduoti visas jėgas, bet ne viskas pavyksta (60) interviu

Rugsėjo 6 d., 08:00
Lietuva lauks varžovų rezultato (Tito Pacausko nuotr.)
Lietuva lauks varžovų rezultato (Tito Pacausko nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

Antradienio vakaras Lietuvos rinktinei bus kol kas svarbiausias Europos čempionate. Iš pradžių teks su įtampa laukti bosnių ir prancūzų mačo, o vėliau ir patiems kautis dėl pergalės prieš vengrus.

Jei bosniams pavyktų laimėti, Lietuvai čempionatas baigtųsi. Jei sektų pralaimėjimas, Lietuva turėtų pasiekti laimėjimus prieš vengrus bei tuos pačius bosnius.

Iki šiol lietuviai neturi sąskaitoje nė vienos pergalės. Teko nusileisti slovėnams, prancūzams bei vokiečiams po dviejų pratęsimų. Nors visos rungtynės pralaimėtos neženkliai, tai neguodžia – pralaimėjimai įstūmė Lietuvą į nepavydėtiną situaciją.

Kodėl ir ką daryti – tokius klausimus sau vis kelia ir Arnas Butkevičius.

„Kiekvienas iš pralaimėjimų buvo skausmingas, vis klausi savęs, kodėl tai vyksta, kodėl vis pralaimime pabaigas. Norisi padaryti tinkamas išvadas, šnekamės tarpusavyje. Suprantame, kad nedaug trūksta iki pergalės, bet reikia daugiau susikaupimo, išlikti kartu iki pabaigos ir nebandyti visko spręsti po vieną. Čempionatas vyksta toliau. Supranti, kad negali užsilaikyti ties blogomis rungtynėmis, turi žiūrėti toliau ir tiek“, – prieš rungtynes su vengrais sakė puolėjas.

REKLAMA

Lietuvos rinktinės vyrai vis šnekasi ir analizuoja problemas. Tik kol kas tai neduoda rezultato.

„Mes patys suprantame, kad paleidžiame rungtynes per savo klaidas, kelių taškų skirtumu, smulkūs dalykai sprendžia viską. Būtent to mums trūksta. Kažkas nesusikeitė, kažkas kažko nepasakė, kažkas įmetė lengvus taškus, kažkas atidavė perdavimą. Tokie dalykai atrodo paprasti, bet skaudžiai mus baudžiantys“, – sako A.Butkevičius.

Pralaimėjimas vokiečiams kol kas yra apmaudžiausias. Sekė teisėjų klaida, atėmusi galimai lemiamą tašką, vėliau – du įtempti pratęsimai.

„Visokios emocijos, viskas maišosi. Pirmiausiai žiūri savo klaidas, ką gali daryti kitaip pats, tada kvestionuoji ir aplinkinius dalykus, kodėl tai vyksta, kodėl atsiranda dalykai, kurie nepriklauso nuo mūsų“, – kalbėjo A.Butkevičius.

Pats jis savo rankose turėjo kamuolį antrojo pratęsimo lemiamos atakos metu. Vis tik stebuklą galėjęs sukurti tritaškis taiklus nebuvo.

„Vis tiek galvoji, kas būtų, jei būtų įkritę, bet supranti, kad tai toks metimas, kur pataikius jis taptų postūmiu komandai tiek emociškai, tiek ne tik. Labai skaudu. Ypač, kai taip sunkiai viskas klostosi. Nuo to nepabėgsi, galvoji apie tai“, – šio epizodo pamiršti negali Arnas.

REKLAMA

A.Butkevičius nėra patenkintas nei komandiniais, nei asmeniniais rezultatais. Rungtyniaudamas po 23 minutes jis kol kas pelnė tik 6 taškus prieš vokiečius. Puolime A.Butkevičius nėra aktyvus ir iš viso „iš žaidimo“ atakavo vos 6 taškus bei metė dvi baudas.

Puolėjo vidurkis siekia 2 taškus, 1,7 atkovoto kamuolio ir 4 naudingumo balus.

„Visada noriu iš savęs daugiau. Stengiuosi atiduoti visas jėgas, bet ne viskas pavyksta, kaip noriu. Ypač puolime norisi atrasti progas, įsijungti į žaidimą daugiau, bet vėl, kaip sakau, darau išvadas. Nesu patenkintas, bet nemanau, kad kažkuris iš mūsų yra savimi patenkintas. Pirmiausiai yra komandos rezultatai, po to žiūri asmeninių. Kol nėra komandinių rezultatų, asmeninių rezultatų nėra ko nagrinėti“, – kalbėjo jis.

Lietuviams nepalankus buvo netikėtas rezultatas tarp Bosnijos ir Hercegovinos bei Slovėnijos rinktinių, kur pergalę pasiekė pirmoji komanda.

„Nesakyčiau, kad bosniai nustebino, tai nebloga komanda. Kažkiek tai buvo netikėta, neparanku mums, bet šie dalykai, kaip sakiau, nuo mūsų nepriklauso. Turime padaryti tai, kas priklauso nuo mūsų, laimėti, tada nereikės žiūrėti į kitus“, – pripažino A.Butkevičius.

REKLAMA

Lietuvos rinktinės treniruotėje ir žaidėjų būsenoje prieš lemiamas rungtynes nebuvo matyti nerimo, baimės ar blogos nuotaikos. Visi kaip įprasta ruošėsi mačui, neįsileisdami blogų minčių į galvas.

„Nėra per daug laiko šnekėti. Po praeitų rungtynių treneris atėjo į rūbinę ir neturėjo jokių priekaištų mums. Visi suprantame, ko atvažiavome, ką norime padaryti, visi norime gero rezultato. Pralaimėjus rungtynes nereikia nieko per daug sakyti, visi esame profesionalai, suprantame. Treneris pasako palaikantį žodį, bet viską turime išgyventi patys, ypač tokioje situacijoje, kur niekas neateis, už mus nesužais, tik patys galime pasistūmėti į priekį.

Kol turime šansus, kol yra dalykų, kurie priklauso nuo mūsų, nėra ko užsilaikyti ties praeitimi. Taip gali save užsikrauti. Dabar apie bosnius dar negalvojame, žiūrime į vengrus, nėra ką galvoti toliau“, – sakė A.Butkevičius.

Lietuvos ir Vengrijos akistata vyks šį vakarą, 18.15 val.


60 komentarai
Naujausi komentarai (60)
Geriausiai ivertinti (60)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Eurolyga