Šalies klubų batalijas sekantis R.Kurtinaitis: apie „Žalgirio“ vizitą, T.Mozgovo situaciją ir pralaimėjimą Barselonos ekipai (8) VIDEO interviu

Gruodžio 7 d., 06:30
R.Kurtinaičio kariauna Eurolygoje pralaimėjo ketvirtą kartą iš eilės (Scanpix nuotr.)
R.Kurtinaičio kariauna Eurolygoje pralaimėjo ketvirtą kartą iš eilės (Scanpix nuotr.)
Karolis Tretjakas
iš Maskvos, Krepsinis.net

Rimo Kurtinaičio vadovaujami Maskvos srities „Chimki“ krepšininkai ketvirtą kartą iš eilės Eurolygos rungtynes paliko nusivylę.

Rusijos klubo pastarųjų pralaimėjimų tendencija pakankamai aiški – prasta gynyba. Visuose keturiuose mačuose „Chimki“ komanda į savo krepšį praleisdavo 89 arba daugiau taškų.

Savo tvirtovėje iki penktadienio rungtynių Eurolygoje dar nė sykio nesuklupę R.Kurtinaičio treniruojami vyrai prastai pradėjo susitikimą, o įsibėgėję Barselonos „Barcelona“ krepšininkai pataikė net pirmus 8 tritaškius iš 10.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje ir ketvirtojo kėlinio pradžioje Ispanijos grandai buvo arti triuškinimo, tačiau geriausią sezono mačą sužaidęs Sergejus Karasiovas pakurstė intrigą, kurią galutinai nuslopino vėl žibėjęs Nikola Mirotičius.

REKLAMA

Puolėjas pelnė 28 taškus, atkovojo 9 kamuolius bei surinko 30 naudingumo balų, o „Chimki“ komanda pralaimėjo rezultatu 94:102.

Po dvikovos R.Kurtinaitis apgailestavo, jog traumą patyrė Janis Timma, pasidžiaugė geru S.Karasiovo pasirodymu ir pridūrė, kad su lietuviškuoju trenerių štabu įdėmiai seka Lietuvos klubų rungtynes tarptautiniame fronte.

– Matėme, kodėl „Barcelona“ yra viena iš Eurolygos favoričių. Ar kai jie taip pataiko, ypač kaip per pirmus du kėlinius, galima prieš juos kažką padaryti?

– Aišku, galima. Reikia aktyviau gintis, to mums trūko ir tą akcentuojame. Komanda yra labiau orientuota į puolimą, o ne į gynybą, bet mes gynėmės kur kas geriau. Jau eilę rungtynių turime problemų 1–2 kėlinyje, nors ištvermė pas mus nėra bloga. Visada tas komandas pasigauname 3–4 kėlinyje.

Turėjome tas pačias problemas su „AX Armani“, kur du kartus buvo -9, turėjome problemas su „Panathinaikos“, kur buvo -10 ir sugebėjome sugrįžti į rungtynes, ir laimėti. Prieš tokią komandą kaip „Barcelona“ buvo -18 – labai sudėtinga grįžti į rungtynes ir laimėti, nors buvome visiškai arti. Pačio galo nesugebėjome sužaisti taip, kaip turėjome, dėl to ir pralaimėjome.

REKLAMA

Pralaimėjome gerai komandai, vienai iš šio čempionato favoričių. Rungtynių dar daug ir dar neaišku, kokios sudėties komandos bus pavasarį, nes matome, kaip lūžinėja žmonės. Žinome, kad „Maccabi“ prarado du žaidėjus, mes praradome Janį Timmą – vieną iš pagrindinių mūsų žaidėjų.

Sezonas įtemptas, nuovargis didelis, žaidėjai neatlaiko tų krūvių. Ne tik mūsų, bet ir kitų komandų. Kažką prognozuoti yra sudėtinga, bet pasakysiu atvirai: mes pralaimėjome komandai, kuri yra geresnė. Tikėjomės savo salės pranašumo, savo energijos, bet labai nevykusiai startavome ir ta pradžia buvo labai sudėtinga likviduoti prieš tokią komandą tokį skirtumą. Reikia gerai padirbėti – mums nepavyko.

Karasiovas Karasiovas

– Iššovė Sergejus Karasiovas, buvo naudingiausias komandos žaidėjas, nors prieš tai nežaidė rezultatyviai. Dėl kokių priežasčių jis taip sužaidė tik dabar?

REKLAMA

– Mes laukiame ir tikime juo, nes žinome, koks jis gali būti. Jis turėjo daug problemų praėjusį sezoną „Zenit“, praktiškai visą sezoną buvo traumuotas. Sezono pabaigoje pasikeitė treneriai – atėjo Plaza, o jis jo nežino. Buvo po traumos, negeroje formoje, jam neleido žaisti arba žaisdavo epizodiškai.

Vasarą jis buvo Pasaulio taurėje – neįgijo formos, daugiau sėdėjo ant suolo negu žaidė už Rusijos rinktinę ir nepraėjo tokio pasiruošimo su mumis prieš sezoną. Pradėjus treniruotis pradžioje sezono, jam trūko fiziškumo. Turėjome jam specialią programą, jis dirbo atskirai su mūsų fizinio pasirengimo treneriu Evaldu Kandratavičiumi, kadangi jam reikia fiziškumo, numesti truputį svorio, įgauti aštrumo.

Jis yra labai intelektualus žaidėjas, bet gavo traumą ir mėnesį su mumis nežaidė. Visą laiką jis tokioje būsenoje. Aišku, aš juo tikiu, kišu į kiekvienas rungtynes, kiek galiu. Labai nevykęs buvo jo pasirodymas su „Valencia“. Nenorėčiau visko vienam žmogui nurašyti, bet kažkur lemiamu momentu suklydo 2–3 kartus ir mums tai buvo svarbios klaidos, mes nesugebėjome nugalėti išvykoje.

Treniruotėse jis įrodinėja, aš matau, viską kaupiu ir jis sužaidė taip, kaip iš jo tikėjomės. Jis yra brangus žaidėjas, vienas iš didžiausių talentų Rusijoje. Švedas, Karasiovas ir „Lokomotiv-Kuban“ žaidžiantis Kulaginas dar truputėlį neatsiskleidęs. Trys talentai, kurie šiuo metu dominuoja Rusijoje. Karasiovas yra sąlyginai jaunas – 25-erių metų, jam viskas prieš akis. Turime dviejų metų kontraktą ir, manau, kad jis bus vienas iš vedančių žaidėjų mūsų komandoje.

REKLAMA

Mozgovas Mozgovas

– Vienas iš tų žaidėjų, kurių laukiate yra Timofejus Mozgovas. Kokia jo situacija? Kada jis galės žaisti?

– Per pastaruosius porą mėnesių jis padarė labai didelį progresą. Per metus jo neatstatė. Kaip žinote, jis turėjo kryžminių kelio raiščių operaciją ir jam nepavyko arba operacija, arba reabilitacija ir kelis nesilankstė.

Dabar paskutinį kartą, kai ta tema kalbėjome, buvo gegužės mėnuo. Jis tada atvažiavo iš JAV ir dabar jo progresas yra akivaizdus, jis treniruojasi individualiai. Tas poslinkis pagal medikus yra labai didelis. Jis per tris pastaruosius mėnesius padarė didesnį progresą negu per pastaruosius pusantrų metų.

Nežinau, ar taip turi būti, ar čia reabilitacijos pabaigoje taip viskas pakrypo į gerą pusę, bet tikimės, kad sausio mėnesį matysime jį komandoje.

REKLAMA

– Jūsų komandai buvo sunki atkarpa. Trejos rungtynės išvykoje, dabar – „Barcelona“, keturi pralaimėjimai iš eilės. Sunkus grafikas ar kitos priežastys?

– Esu sakęs, kad tvarkaraščiai yra labai sunkūs ir nežinau, ar jie teisingi, ar neteisingi, bet visiems tas pats. „Real“ žaidė trejas rungtynes išvykoje – pralaimėjo, paskui ketverias namuose – laimėjo. Ne mes vieni tokioje bėdoje, kažkam supuolė ta atkarpa. Per mėnesį supuolė trys išvykos. Nors „Fenerbahče“ nukraujavusi, bet yra gero lygio komanda ir su geru treneriu.

Aišku, mes tikėjomės, kad ją užklupsime tokią, kokią yra, bet prieš išvažiuojant atsirado didelė problema – negalėjo važiuoti Aleksejus Švedas. Jam nugaros trauma buvo kokius du mėnesius, paaštrėjo ir jo neišsivežėme. Dviejose rungtynėse Ispanijoje neturėjome Timmos.

Timma Timma

REKLAMA

Mūsų komanda nėra pagal žaidėjus, kaip spauda rašo, kad superinė. Mes esame gera komanda ir tą žaidimą mums dar reikia įrodyti. Neužtenka kažkokių pavardžių ir pinigų, nes dabar komandos pajėgumą sprendžia ne tik pinigai. Yra ir daug kitokių faktorių. Teko kalbėti daug su Madrido „Real“ futbolo specialistais. Jų buvo geras pastebėjimas, kad turėdamas pinigų gali neturėti geros komandos.

Tai nėra pasiteisinimas, bet dėl tokių objektyvių priežasčių išvykoje nesugebėjome laimėti. Matėme rungtynes su „Barcelona“: pradžia nevykusi, po to sugrįžome į rungtynes. Jeigu galėtume pasirinkti ir žaistume vienerias rungtynes išvykoje, kitas – namuose, pralaimėjai, bet psichologiškai gauni kažkokio deguonies žaisdamas namie.

Po trijų pralaimėjimų pakelti komandą į tą psichologinį pasitikėjimo lygį yra labai sudėtinga. „Žalgiris“ pralaimėjo ne todėl, kad blogai žaidžia. Gerai žaidė: žiūrėjau rungtynes su CSKA. Po pergalių ir po tokių smūgių yra sunku pakilti, nesvarbu, kokia tai būtų komanda. Čia nėra pasiteisinimas ir mums reikia žiūrėti į priekį. Šis sunkus mėnesis mums jau praėjo. Turime Vieningosios lygos rungtynes su „Zenit“, po to – ALBA. Tikiuosi, kad nuo čia startuosime kaip nuo čempionato pradžios.

REKLAMA

– Vieningoje lygoje žaidžiate solidžiai, pirmaujate. Kas lemia sėkmę toje lygoje, kad varžovus lenkiate pakankamai stipriai?

– Nežaidžiame taip užtikrintai. Gerai gal sužaidėme su „Unics“, bet turėjome problemų ir su „Parma“, ir su „Cmoki“. Kai tavęs visą savaitę laukia tie mažesnių biudžetų klubai ir atvažiuoji, matome, kaip Vieningoji lyga vyksta. CSKA pralaimėjo „Unics“ ir „Lokomotiv-Kuban“, kuris laikomas Europos taurės favoritu, pralaimėjo „Jenisej“. Atvažiavo Kazio Maksvyčio komanda „Parma“ ir laimėjo prieš „Zenit“.

Vienodai nuteikti žaidėjus nėra paprasta – rungtynės kas dvi dienas. Po tokių Eurolygos rungtynių psichologiškai ir fiziškai juos pakelti yra sudėtinga. Kol kas viskas vyksta neblogai. CSKA turi tris pralaimėjimus, nes jie irgi nesugeba susikoncentruoti Vieningos lygos varžyboms, bet jų potencialas yra didelis ir jie pasitemps pavasarį. Jie dviejų zuikių nemedžioja ir dairosi į Eurolygą.

Kuricas Kuricas

REKLAMA

Mūsų situacija kiek kitokia – neturime tokios pergalingos klubo istorijos. Mums svarbūs abu frontai. Kovojame Vieningoje lygoje ir neturime garantuotos vietos Eurolygoje – kovojame dėl finalo, kuris, kaip praėjusiais metais, buvo dar svarbesnis negu Eurolygos pabaiga. Mums reikėjo užsitikrinti vietą Eurolygoje.

Šie abu frontai yra svarbūs ir šiuo metu nėra blogai. Viskas galėtų būti geriau Eurolygoje, bet Vieningoje lygoje kol kas nesuklupome. Tikiuosi, kad po poros dienų irgi nesuklupsime. Sudėtinga.

– Po poros savaičių laukia „Žalgirio“ vizitas. Kiek būna progų pamatyti jų žaidimą?

– Žiūriu viską. Matau ir kitų Lietuvos komandų žaidimą taurėse – „Neptūną“, „Lietkabelį“, „Rytą“. Turime tokią galbūt pusiau legalią Lietuvos televiziją, bet ją matome. Sekame viską, kas vyksta Lietuvoje.

„Žalgiris“ žais viena diena anksčiau dviguboje savaitėje ir namuose, mes – vieną dieną vėliau ir žaidžiame išvykoje su „Olympiacos“, ir kitą dieną su „Žalgiriu“. Neturime namų salės pranašumo, energijos. Čia jau yra problema. Neaišku, kaip viskas bus, bet Eurolyga galėtų į tokius momentus atsižvelgti, nes kai žaidi kas 2–3 dienas, ta diena yra daug.

Kai žaistum kas savaitę, galbūt ta diena nieko nereiškia, o kas 2–3 – labai daug. Tos sąlygos turėtų būti daugmaž vienodos.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


8 komentarai
Naujausi komentarai (8)
Geriausiai ivertinti (8)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti