Š.Jasikevičius: Schilleriui sakiau, kad visada gali kreiptis, kad tik „žalgiriukui“ būtų geriau (44) VIDEO interviu

Gruodžio 4 d., 22:20
Š.Jasikevičius linkėjo sėkmės Kauno klubui (BNS nuotr.)
Š.Jasikevičius linkėjo sėkmės Kauno klubui (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Šarūnas Jasikevičius net ir treniruodamas kitą komandą Kaune jautėsi kaip namuose bei iškovojo pergalę „Žalgirį“.

Barselonos „Barcelona“ į Lietuvą atvyko po nesėkmių prieš Vilerbano ASVEL ir Valensijos „Valencia“, tačiau Kaune sugebėjo šią seriją nutraukti – 73:62.

Š.Jasikevičius sentimentaliame susitikime akcentavo gerbėjų nebuvimą, o „Žalgirio“ pažinojimo neišskyrė.

„Mums svarbu buvo laimėti po dviejų nesėkmių. Gerai tvarkėmės gynyboje, neleidome „Žalgiriui“ jaustis patogiai. Suklydome 24 kartus ir tai nėra normalu tokio lygio komandai. Su tokiais skaičiais surinkti 73 taškus ir laimėti išvykoje yra neįtikėtina. Žinome, kad turime patobulėti“, – teigė strategas.

REKLAMA

– Kiek sunku buvo nuryti emocijas prieš rungtynes?

– Labai gerai, kad nebuvo gerbėjų, nes čia važiuoji ne tam, kad tau paplotų, važiuoji išlošti. Emocijos su fanais būtų tik didesnės, su tokiu žaidimu taip pat būtų tik sunkiau. Po dviejų nesėkmių pas mus atsirado nervingumas, tai matėsi sprendimuose, tačiau su charakteriu ir fiziškumu ištraukėme rungtynes, taip ir reikia. Mums reikia vėl iš naujo gerinti formą. Sezonas truks 10 mėnesių, svyravimai bus, dabar tiesiog turime grįžti į lygį, kuriame buvome prieš savaitę.

– Išjungėte Marių Grigonį, koks akcentas buvo prieš jį?

– Kiekvienai komandai Marius yra akcentas numeris vienas, mes prieš jį irgi ruošėmės. Atlikome didelį darbą neleisdami jam gauti kamuolio, neleidome įsibėgėti. Numušėme jo greitį, šioje pozicijoje tikrai turime ką pastatyti prieš tokius žaidėjus, tiek Adamas Hanga, tiek Alejandro Abrinesas ne kartą įrodė, kad gali stabdyti tokius žaidėjus.

– Kiek smagu matyti tokį Roką Jokubaitį?

– Labai smagu. Dabar jam 20, bet pas mus jis buvo nuo 15 ar 16 metų. Beprotiškas atsidavimas, maksimumas kiekvienoje treniruotėje. Kaip Tomas Masiulis pernai sakė, tik tu Rokai nepasikeisk. Metimai po treniruočių... Jis viską daro šimtu procentų. Turi gerą galvą, kad tik nepasikeistų.

REKLAMA

– Ką galvojate apie Mareko Blaževičiaus situaciją?

– Mes šnekėjome su juo apie tai. Jis žinojo, kad taip gali būti. Norėjosi jam pasakyti porą žodžių. Šioje situacijoje kažkiek blogai jaučiuosi, nors nieko blogo nepadariau. Svarbu, kad vaikas nepalūžtų, bet jis tikrai yra geras galvoje, yra vyresnis nei rodo jo paso data. „Žalgiris“ turi daug rungtynių ir jo tikrai reikės. Jis turi tvirtą galvą ant pečių, labai daug talento, esu laimingas, kad atėjo į „Žalgirį“.

– Ispanijoje jaučiate didesnį spaudimą nei Lietuvoje?

– Dirbu futbolo klube, po kiekvienų rungtynių sėdi lygiai nulis žurnalistų, niekas nerašo straipsnių apie mano aprėkimus, keitimus ir keiksmažodžius. Žinojau, kad jūsų pasiilgsiu, taip ir yra. Dėmesys Lietuvos krepšinyje yra varomoji jėga. Gyvenu futbolo mieste ir futbolo šalyje. Yra kaip yra.

– Kokios mintys buvo, kai „Žalgiris“ sezono pradžioje lenkė „Barcelona“?

– Dar „Žalgiryje“ sakiau, kad visiškai nesvarbu yra žiūrėti į lentelę pirmoje sezono pusėje. Pandemijos momentu tai yra ypatingai nesvarbu, nes negali žinoti, kaip viskas bus. Čia kaip rungtynes pradėjus, pirmajame kėlinyje, gali būti tiek plius, tiek minus dešimt, o viščiukus vis tiek skaičiuosime pavasarį.

REKLAMA

– Kaip vertinate „Žalgirio“ naujokų žaidimą? Kai kurie gal buvo net jūsų kviesti į komandą?

– Rubitą turėjome savo sąraše jau prieš dvejus metus, tik jam pasirinkus „Olympiacos“ pasiėmėme LeDay‘ų. Lauvergne'o prisijungimas taip pat itin malonus, kada „Žalgiris“ turėjo progą pasiimti tiek patirties turintį žaidėją? Man „Žalgirio“ sudėtis yra labai gera, su Garino būtų visiškas kosmosas. Dar neturėjome sezonų, kai grįžtų visi komandos protai, o dabar liko tiek Walkupas, tiek Grigonis, tiek Lekavičius, tiek Rokas, dar prisidėjo Vasturia. Nigelas liko, visada sakėme, kad antrą sezoną bus gerai. „Žalgiris“ turi visas galimybes žaisti ir būti aukštesnėse pozicijose.

– Kiekvieno momento aptarimas tikrai buvo pasiilgtas?

– Na, ar smagu būti niekam neįdomiu? Nemanau.

– Girdėjote Pauliaus Motiejūno raginimus?

– Girdėjosi. Ir rungtynėms ruoštis paprasčiau, kai viskas girdisi. Paulius yra prezidentas, bet tuo pačiu ir gerbėjas.

– Ar pridėjo spaudimo rungtynėms vienas kitų pažinojimas?

REKLAMA

– Ne, mes lygiose vietose pamesdavome kamuolį. Turime aukščiausio lygio žaidėjus, negalime taip žaisti. Atsirado nervingumas, ta kelionė... Prisigalvoji šimtą dalykų. 24 klaidos ir pergalė, gerai, imame ir einame gerinti žaidimą.

– Su Martinu Schilleriu po rungtynių persimetėte keliomis frazėmis?

– Taip, įprastinėmis frazėmis. Vos jam atvykus į komandą turėjome pokalbį, sakiau, kad jei kažko prireiks, visada gali kreiptis. Kolegai padėsiu, kad tik jam būtų geriau, kad žalgiriukui būtų geriau. Žinau, kad neskambins, bet aš žiauriai mandagus dzedas.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


44 komentarai
Naujausi komentarai (44)
Geriausiai ivertinti (44)
PRO komentarai (4)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti