Š.Jasikevičius: per šią savaitę dauguma žaidėjų grįžo į tą mąstymą ir komandos mentalitetą, kokio norime (31) VIDEO interviu

Spalio 19 d., 23:09
Š.Jasikevičius liko patenkintas žaidėjų pastangomis (BNS nuotr.)
Š.Jasikevičius liko patenkintas žaidėjų pastangomis (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Kauno „Žalgirio“ komanda ir antrosiose Eurolygos rungtynėse namuose savo sirgaliams pergalės nepadovanojo, nes nusileido Stambulo „Fenerbahče“ krepšininkams.

Vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius teigė, kad per savaitę dauguma žaidėjų nusileido iš padebesių ir jau jų atsidavimas tenkina trenerį. Strategas nekaltino krepšininkų dėl nesėkmės, nes pastangos buvo maksimalios, bet viską lėmė patirtis ir smulkių detalių išpildymas.

„Jie geriau atliko mažus dalykus antroje dalyje ir žaidė protingiau nei mes. Manau, kad tai buvo didžiausias skirtumas. Šiek tiek pametėme galvas. Ką planavome daryti, padarėme. Pirmas 17 minučių kažkiek sekėsi, nes varžovai prametė laisvų metimų, o gynyboje subyrėjome per paskutines minutes, kai leidome eiti į stipriąsias jų puses, nesilaikėme plano. Žaidėme prieš tokią komandą, kuri man geriausia Europoje. Tiek žaidėjai, tiek treneriai – visa visuma. Tikrai nuostabi komanda“, – kalbėjo strategas.

REKLAMA

– Ką padarė „Fenerbahče“ gynyba, jog išmušė jus iš vėžių?

– Pradėjome daugiau keistis ginamaisiais, kam buvome pasiruošę ir akcentavome. Čia įsijungė jų patirtis, kai jie per 48 valandas lengviau susipranta, kaip žaisti. Pas mus daugiau naujų žaidėjų ir jiems sudėtingiau. Mane labai jaudina, kad jų krepšininkai rungtyniavo daug minučių trečiadienį, o šiandien žaidė dar daugiau, bet mes neatrodėme tokie šviežūs kaip jie. Šitie krepšininkai yra geri ir mes norime, jog jie taptų puikiais žaidėjais. Viskas yra detalėse. Per šią savaitę dauguma komandos žaidėjų grįžo į tą mąstymą komandos ir mentalitetą, kuris mums yra svarbiausias dalykas. Kai kuriems dar reikia sugrįžti. Einame toliau.

– Koks buvo sumanymas pradėti mačą su A.Milakniu, o ne E.Ulanovu?

– Milui šiai dienai komanda rūpi daugiausiai. Tai pamatėme ne Stambule, o per LKL rungtynes. Mums nėra nesvarbių mačų. Šiai dienai man matosi, kad čia daugiausiai rūpi Milakniuil. Tai sakiau komandai ir jie žino. Žaisime su tais žaidėjais, kurie pasiruošę mirti aikštelėje už „Žalgirį“.

REKLAMA

– A.White’as buvo penktas aukštaūgis rotacijoje ir žaidė daug mažiau. Iš jo laukiate daugiau?

– Aš savo žaidėjų stengiuosi neišskirti. Yra nauji metai, naujos idėjos, nauji žaidėjai. Visi turi taikytis prie komandos. Mes rungtyniausime su tais žaidėjais, kuriems mažiau rūpi kažkas asmeniško. Bandysime išgauti tą gerybę „Žalgiriui“ – toks mūsų darbas.

– Kai kuriais epizodais stabdėte N.Woltersą, bet jis toliau veržėsi ir pelnė taškus. Ar tenkina jus toks epizodas?

– Pagrindinis įžaidėjo veidas ir ką aš daugiausiai žiūriu, kaip funkcionuoja komanda. Šiandien mes labai daug keitėme Leo ir Nate’ą, nes jie neatrodė švieži. Nate’ui reikia daug dalykų daryti, kad komanda funkcionuotų. Jis bando, stengiasi, tačiau ne viskas pavyksta. Šiai dienai per daug atsakomybės krenta ant jo pečių. Jautėsi, kad jis labai nori. Žaidėjų pastangos buvo fantastinės ir niekas nekaltins dėl nesėkmės. Kaltiname savo patirties stoką. Sunku Leo žaisti du mačus per 48 valandas su kelione. Woltersui reikia suprasti sistemą. Ir ne tik jam. Atrodo, kad paimame minutinę pertraukėlę, nutariame, kaip žaisime, bet kažkur užsiblokuojame.

REKLAMA

– K.Sloukas pridarė daugiau problemų nei tikėjotės?

– Pirmajame kėlinyje, kai buvome švieži, viskas buvo normaliai. Antroje dalyje – nežinau. Buvo per mažai kontakto, galbūt reikėjo šiek tiek fiziškiau žaisti prieš jį, o gal palikti aikštelėje Walkupą. Toks vaizdas, kad užstrigome puolime ir norėjosi daugiau agresyvesnių žaidėjų puolant. Planas buvo toks, kaip prieš mus žaidė Belgrade. Viskas buvo tas pats. Dar reikia laiko, ypatingai naujokams.


31 komentarai
Naujausi komentarai (31)
Geriausiai ivertinti (31)
PRO komentarai (4)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti

Apklausa

Ar D.Motiejūnas šį sezoną dar žais kažkuriame klube?

Balsuoti Archyvas