„Ryto“ vasaros darbai: vyr. trenerio dilema, klaustukai dėl būrio žaidėjų ir akiratyje esantys lietuviai (76)

Gegužės 6 d., 15:00
„Ryto“ tarpsezonis žada būti labai įdomus (BNS nuotr.)
„Ryto“ tarpsezonis žada būti labai įdomus (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezonas nenumaldomai artėja finišo link, o klubų vadovai jau dabar dėlioja planus, kokius veiksmus atlikti vasarą, jog kitąmet džiaugtis geresniais rezultatais nei yra dabar.

Apie Kauno „Žalgirio“ būsimus vasaros darbus jau portalas Krepsinis.net rašė, todėl atėjo laikas pažvelgti ir į kito LKL lyderio gretas – Vilniaus „Ryto“, kurio tarpsezonis žada būti labai įdomus.

Žibėnas Žibėnas

REKLAMA

Svarbiausias klausimas – kas treniruos ekipą

Žinoma, kad pirmiausia klubo vadovai turi apsispręsti, kas stovės prie komandos vairo, o tada jau galima bus dėliotis ir karius, kurie žengs ant parketo ginti sostinės vardą.

Giedrius Žibėnas pakeitė Donaldą Kairį ir parodė, kad net ir su mažesniais ištekliais galima LKL pirmenybėse rodyti stabilų žaidimą bei užtikrintai užimti antrąją poziciją. Maža to, G.Žibėnui pavyko ir kartą nukauti „Žalgirį“ jo paties tvirtovėje.

G.Žibėnas nėra skambi pavardė rinkoje, neturi įspūdingo CV ar dideli7 laimėjimų, bet avarinėje situacijoje jis sugebėjo išgelbėti „Ryto“ lėktuvą nuo katastrofos. Puikiai prisimename, kaip apgailėtinai atrodė ekipa Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) ketvirtfinalio atsakomajame mače su Utenos „Juventus“.

Kas nematė „Ryto“ rungtynių arba krepšiniu domisi tik paviršutiniškai, akivaizdžiai pasakytu, jog G.Žibėnas nėra tas treneris, kuris turėtų stovėti prie sostinės komandos vairo, bet kol kas šis vyras įrodinėja, kad yra vertas šanso. G.Žibėno propaguojamas žaidimas nėra paremtas sudėtingomis schemomis, bet su gana aiškiomis taisyklėmis, suteikiant pakankamai laisvės žaidėjams bei itin pasitikint jų sugebėjimais. Jeigu esi laisvas – meti tritaškį. Taip nedvejoja žaidėjai ir bando išnaudoti kiekvieną galimybę, o kai treneris jais pasitiki, tuomet ir pataikymas yra geresnis.

REKLAMA

Jeigu G.Žibėnas su komanda įveiks sėkmingai atkrintamąsias ir žengs į finalą, tada tikrai nusipelnys šanso likti. Taip pat tai bus ir finansiškai geras variantas. Ieškant minusų, didžiausias yra tas, kad aukšto lygio treniravimo patirties G.Žibėnas turi itin mažai, o tai gali kišti koją.

Lietuvių trenerių pasirinkimas yra itin mažas. Dainiaus Adomaičio ir Rimo Kurtinaičio variantus atmeskime, kadangi abu specialistai su „Rytu“ išsiskyrė ne pačiais gražiausiais būdais ir ten grįžti nenorės, kol klube bus Darius Gudelis. Galbūt Kęstutis Kemzūra būtų variantas, o užsienyje „Rytui“ labai patinka Robertas Štelmaheris, kuris netrukdomai gali palikti Talino „Kalev“.

Šiuo metu atrodo, kad G.Žibėnas yra arčiau to, kad liks prie komandos vairo nei kad bus ieškoma jam pamaina. Juolab, kad dabartiniai ekipos žaidėjai mėgaujasi žaidimu šio specialisto ekipoje, o tai gali būti svarbus argumentas bandant išlaikyti savo lyderius.

Ar „Rytas“ paliks G.Žibėną vyr. trenerio poste?
 • Taip, paliks
  86% (12918 balsų)
 • Ne, ieškos kito stratego
  14% (2027 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

Radzevičius Radzevičius

Sutartis turintys žaidėjai

Praėjusią vasarą Gytis Radzevičius įsipareigojo „Rytui“ ilgalaikiu kontraktu ir sezono pradžioje jam net buvo ieškomas kitas klubas skolinimui, kadangi puolėjas neįtiko D.Kairiui. Kai šio specialisto neliko, G.Radzevičius sužibo kitomis spalvomis ir dabar rodo tikrai solidų žaidimą. 25-erių G.Radzevičius įrodė, kad yra vertas vietos „Ryte“ ir liks jo sudėtyje.

Lukas Uleckas – dar vienas ilgalaikę sutartį turintis krepšininkas. 21-erių puolėjas yra klubo ateities projektas, kuris tam tikrose rungtynėse nemažai naudos davė ir šiame sezone. Turint omenyje, kad talento „Ryte“ tikrai ne fontanai, L.Uleckas tinkamas likti dvyliktuke.

REKLAMA

Trejiems metams su „Rytu“ susaistytas yra ir Rokas Gustys, bet drąsiai prognozuoti, jog centras dar pasirodys su šio klubo apranga, negalima. Aukštaūgis LKL sužaidė vos 9 susitikimus ir dėl peties traumos iškrito pusmečiui, o tas terminas baigsis gegužės pabaigoje. 137 minutės šiame sezone yra tikrai pernelyg mažas laiko tarpas, jog galima būtų nuspręsti, ar R.Gustys tinkamas žaidėjas „Rytui“. Krepsinis.net žiniomis, D.Kairiui šis centras taip pat neįtiko, bet G.Žibėnas gali būti visiškai kitokios nuomonės. Greičiausiai, kad „Rytas“ turėtų suteikti šansą R.Gusčiui parodyti savo sugebėjimus.

Mindaugas Girdžiūnas pernai sutiko susimažinti algą ir pratęsė kontraktą iki 2023 metų, tad jį „Ryte“ matysime ir toliau. 32-ejų gynėjas sulaukė nemažai kritikos dėl savo pasirodymo tarptautiniame fronte, bet kaip nuo suolo kylantis „combo“ gynėjas M.Girdžiūnas tikrai nėra prastas pasirinkimas.

Arnas Butkevičius pernai pasirašė naują dvejų metų kontraktą, tad jis toliau liks sostinėje ir tai yra svarbus aspektas klubui, kadangi puolėjas yra komandos veidas ir kapitonas, o ir prisivilioti pajėgų vietinį žaidėją šiuo metu nėra lengva.

REKLAMA

Bičkauskis Bičkauskis

Turi kontraktus, bet ar liks klube?

Krepsinis.net žiniomis, „Rytas“ svarsto galimybę kitam sezonui į sudėtį įtraukti Karolį Giedraitį ir sutekti jam šansą pakovoti dėl vietos dvyliktuke. Pasvalio „Pieno žvaigždėse“ 23-ejų Andriaus Giedraičio sūnus per 20 minučių pasižymi 8,1 taško ir 6,8 naudingumo balo vidurkiais ir duoda gerą impulsą, kai pakyla nuo suolo. Įdomu, ar K.Giedraitis įrodys esąs vertas vietos „Ryte“.

Kontraktą su „Rytu“ kitam sezonui turi ir Dovis Bičkauskis, bet klubas, sumokėjęs nedidelę kompensaciją, gali ją nutraukti. D.Bičkauskis sezono metu buvo vienas tų, kuriam irgi buvo ieškoma nauja darbovietė, bet norinčių mokėti 7 tūkst. eurų per mėnesį šiam įžaidėjui neatsirado. Viskas pasisuko taip, kad D.Bičkauskis dabar yra pagrindinis „Ryto“ įžaidėjas ir turi daug progų įrodyti savo vertę. Vargu, ar „Rytas“ mato D.Bičkauskį kaip pagrindinį atakų organizatorių kitą sezoną, o ar jis reikalingas kaip atsarginis įžaidėjas, viskas priklausys nuo kito faktoriaus – Augusto Marčiulionio.

REKLAMA

19-metis svarsto galimybę išvykti į NCAA, bet, Krepsinis.net žiniomis, „Rytas“ deda visas pastangas, jog jaunuolis liktų komandoje. Sezono pradžioje tarp A.Marčiulionio atstovų ir klubo buvo trintis dėl per mažo žaidimo laiko, bet vėliau šios problemos išsisprendė, kai „Ryte“ liko mažiau žaidėjų ir A.Marčiulionis tapo antru įžaidėju. Jeigu A.Marčiulionis liks „Ryte“, D.Bičkauskio pasilikti prasmės neliks, kadangi reikės minučių Augustui, o įžaidėju gali sužaisti ir M.Girdžiūnas, kai reikės daugiau agresijos puolime, o ne kūrybos.

Sezono metu „Rytas“ pasikvietė Rapolą Ivanauską, kuris pasirašė sutartį pagal formulę „1 plius 1 plius 1“, o tai reiškia, kad vasarą sostinės ekipa galės jo paslaugų atsisakyti. Iš NCAA atvykusiam aukštaūgiui vyrų krepšinyje sekasi itin sunkiai – 10 minučių, 3 taškų ir 2,4 naudingumo balo vidurkiai. Kas yra stebėję „Ryto“ rungtynes, turbūt matėte, kad dažnai R.Ivanauskas tiesiog krenta iš bendro paveikslo ir atrodo nusileidžiantis meistriškumu eiliniams LKL vidutiniokams.

Kol kas R.Ivanauskas atrodo kaip NKL žaidėjas, o ar gali jis tapti „Ryto“ rotacijos krepšininku, kyla itin daug klaustukų. Treniruotėse šį puolėją matantys „Ryto“ treneriai tikrai turi daugiau informacijos apie R.Ivanausko talentą, bet šiuo metu atrodo, jog 206 cm ūgio lietuvis jeigu ir turės sutartį su „Rytu“, bus paskolintas bent sezonui kitai LKL ekipai, kur galės pasisemti patirties, nes normaliomis sąlygomis jis „Ryte“ vargu, ar galės gauti pakankamai žaidimo laiko.

REKLAMA

Ar Rapolas Ivanauskas turėtų likti „Ryte“?
 • Taip, turi likti pagrindinėje sudėtyje
  14% (1329 balsai)
 • Taip, bet turi būti skolinamas
  42% (3976 balsai)
 • Ne, sutartis turi būti nutraukta
  44% (4177 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

Butkevičius Butkevičius

Dviejų lietuvių ir legionierių klaustukai

Martynas Echodas pernai liko sostinėje, kai pratęsė kontraktus dar vienam sezonui. „Rytui“ būtų geras ėjimas išlaikyti kapitoną savo sudėtyje ir tai padaryti yra daugiau šansų nei pernai.

Dėl M.Echodo susidaro dvejopas įspūdis – vasarą centras priaugo kilogramų ir tapo lėtesniu centru. Akivaizdu, kad aukštaūgis norėjo tapti stipresniu arti krepšio, kur kentėjo gynyboje prieš pajėgesnius varžovus, bet taip prarado savo pagrindinį arkliuką – greitį. Sezono eigoje M.Echodas atsikratė nemažai raumenų ir dabar jau yra panašesnis į tą vidurio puolėją, kurį matėme visos karjeros metu.

Atrodo, kad tiek M.Echodui, tiek pačiam „Rytui“ būtų naudinga pasukti skirtingais keliais ir pažiūrėti, kas iš to išeis. Juolab, kad „Rytas“ turi kitą variantą – pasilikti Ivaną Buvą. Kroatas itin galingai debiutavo LKL, bet vėliau ėmė buksuoti net žaidžiant prieš antros lentelės pusės ekipas. Vis dėlto 30-metis yra tikrai geras vidurio puolėjas, kurį, esant finansinėms galimybėms, verta pasilikti kitam sezonui.

REKLAMA

Andrew Goudelockas taps laisvuoju agentu. 32-ejų amerikietis tikrai tikėjosi pakelti savo rinkos vertę aukščiau nei 150 tūkst. eurų per sezoną, bet nieko įspūdingo jis nenuveikė. Tam koją kišo traumos ir koronavirusas. Negalima sakyti, kad A.Goudelockas žaidžia prastą sezoną (22 min., 13,7 tšk., 12,4 naud. bal., 47,1 proc. tritaškių pataikymas), o atsiliepimai apie jo darbo etiką – patys geriausi. Krepsinis.net žiniomis, A.Goudelockas yra geras komandos draugas, kuris negaili patarimų kitiems, yra stropus, pareigingas ir atsakingas žaidėjas, kuriam dar tikrai nestinga motyvacijos net žaidžiant su silpnesnėmis ekipomis. Jeigu A.Goudelockas nenorės itin didesnės algos, „Rytui“ verta pasvarstyti apie galimybę jį pasilikti. Tiesa, tada reikės lopyti skyles gynyboje, kadangi A.Goudelockas prie savojo krepšio atrodo itin prastai.

Apie Kristjano Kitsingo galimybes likti sostinėje kalbėti turbūt net neverta. Tai buvo D.Kairio pasirinkimas vietoje Sauliaus Kulviečio. Estas buvo pigus avarinis variantas, kuris turėjo neblogų rungtynių, bet aukštaūgį kankina traumos, dėl kurių jis per pastaruosius 5 mėnesius sužaidė tik 8 susitikimus.

Kuris centras liks „Ryte“?
 • Ivanas Buva
  39% (3871 balsas)
 • Martynas Echodas
  15% (1460 balsų)
 • Abu
  25% (2468 balsai)
 • Nė vienas
  21% (2117 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

Bičkauskis, Kupšas Bičkauskis, Kupšas

Kas galėtų papildyti „Rytą“?

Sostinės klubas, kaip įprastai, dairosi pirmiausia į savo kiemą – LKL komandas. Krepsinis.net žiniomis, „Rytas“ atidžiai seka Žygimantą Skučą, Mindaugą Kupšą ir Vaidą Kariniauską, kurie gina „Juventus“ garbę. Tiesa, įžaidėjo rankos lūžis gali priversti sostinės komandos vadovus kiek atsargiau pagalvoti apie šio žaidėjo kandidatūrą.

Iš Panevėžio „Lietkabelio“ „Rytui“ įdomiausias yra Margiris Normantas, kuris yra gynęs ekipos garbę. Krepsinis.net žiniomis, neatmetama ir Gyčio Masiulio kandidatūra, kuris pernai atsisakė dvejų metų kontrakto su sostinės ekipa, bet vasarą taps laisvuoju agentu ir galės rinktis naują darbovietę.

Jeigu „Žalgiris“ nuspręstų atsisveikinti su Tomu Dimša, „Rytas“ itin norėtų prisivilioti šį gynėją į savo gretas. To sostinės ekipa siekė ir pernai, bet tada jis pasirinko Eurolygos klubą, kuris atletą išnuomojo Las Palmo „Gran Canaria“ ekipai. Tiesa, toks variantas yra mažai tikėtinas, kadangi T.Dimša neblogai sužaidė Europos taurėje ir tapęs laisvuoju agentu gautų pakankamai patrauklių pasiūlymų, kuriuos pranokti vilniečiams būtų praktiškai neįmanoma. Užkulisiuose kalbama, kad vilniečiai taip pat stebi ir Lauryno Biručio bei Osvaldo Olisevičiaus situaciją.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


Gairės: rytas
76 komentarai
Naujausi komentarai (76)
Geriausiai ivertinti (76)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti