„Ryto“ varžovai – iš arti: kiekvieno „Valencia“ žaidėjo privalumai ir trūkumai (16)

Kovo 4 d., 15:00
„Valencia“ kovos prieš „Rytą“
„Valencia“ kovos prieš „Rytą“
Edgaras Pulkovskis

Vilniaus „Ryto“ komanda antradienį pradeda Europos taurės ketvirtfinalio seriją prieš Valensijos „Valencia“. Portalas Krepsinis.net išanalizavo kiekvieną Ispanijos ekipos žaidėją ir pateikia jums įžvalgas apie jų stiprybes bei trūkumus.

#6 Alberto Abalde (22 metų 202 cm ūgio puolėjas)

Europos taurė: 16 mačų, 19 min., 6,1 tšk., 2,4 atk. kam., 1,6 rez. perd., 6,3 naud. bal.

Jaunas, bet svarbus rotacijos žaidėjas. Įdomu tai, kad iš savo 7 susitikimų, kuriuos pradėjo startiniame penketuke, 4 sykius tai darė „Top 16“ etape. Lengvasis krašto puolėjas dažnai mėgsta puolime lūkuriuoti atsitraukęs toliau nuo krepšio ir laukia savo progų išmesti tritaškį arba atakuoti iš vidutinio nuotolio. Išnaudodamas savo greitį A.Abalde geba pelnyti taškus ir po laiku atliktų įkirtimų. Gynyboje ispanas gerai ginasi prieš pikenrolo situacijas ir apskritai prie savojo krepšinio yra patikimas žaidėjas.

REKLAMA

#7 Louisas Labeyrie (27 metų 209 cm ūgio puolėjas)

Europos taurė: 14 rungtynių, 19 min., 7,3 tšk., 3,8 atk. kam., 1,1 rez. perd., 10,2 naud. bal.

Visiškai nugara į krepšį nežaidžiantis aukštaūgis, kuris dažniausiai renkasi atakuoti iš distancijos. Stiprus sunkusis krašto puolėjas ties kuriuos galima rizikuoti jam metant iš tritaškio, kadangi šiame sezone jis tai daro tik 25 proc. tikslumu. Tiesa, išmetė tik 16 tolimų metimų – vos kiek daugiau nei po 1 per mačą. Labai daug savo taškų L.Labeyrie susirenka po įkirtimų, kai sugeba atsidurti laiku ir vietoje. Taip pat prancūzas yra nepamainomas greitajame puolime, į kurį skuodžia vos tik pasitaikius progai ir ten situacijas geba išnaudoti puikiai. L.Labeyrie daro nemažai klaidų komandinėje gynyboje vienas prieš vieną prastai sugaudo žaidėjus, kurie veržiasi nuo tritaškio krepšio link.

#7 Antoine‘as Diot (30 metų 193 cm ūgio gynėjas)

Europos taurė: 5 susitikimai, 12 min., 6,4 tšk., 2,2 rez. perd., 7,4 naud. bal.

REKLAMA

Šio prancūzo karjerą persekioja traumos. Jau praėjusiame sezone jis nežaidė dėl traumos, bet nesėkmės jo nepalieka ir šiame – vos 5 mačai Europos taurėje. „Valencia“ gera naujiena tokia, kad įžaidėjas jau grįžo į rikiuotę pastarajame Ispanijos lygos susitikime, tad turėtų žaisti ir prieš „Rytą“. A.Diot nuo suolo įneš ramybės ir su juo komanda daugiausiai žaidžia derinį „du prieš du“, ką atlieka tikrai puikiai. A.Diot yra pavojingas ties tritaškiu, kur jo karjeros pataikymas Europos taurėje siekia kiek daugiau nei 40 proc. Gynyboje A.Diot yra pažeidžiamas dėl savo prarasto greičio ir staigumo bei varžovai bando tuo naudotis.

Samas Van Rossomas Samas Van Rossomas

#9 Samas Van Rossomas (32 metų 188 cm ūgio gynėjas)

Europos taurė: 15 rungtynių, 22 min., 9,7 tšk., 2,1 atk. kam., 5,4 rez. perd., 14,4 naud. bal.

REKLAMA

Vienas svarbiausių žaidėjų šioje komandoje, kurio rankose yra visos žaidimo vadžios. Belgas labai protingas ir patyręs įžaidėjas, kuris savo progas išnaudoja tiesiog puikiai – pataiko net 50 proc. tritaškių (28/56) ir 61 proc. dvitaškių (25/41). Būtent pikenrolo situacijos ir metimai iš distancijos yra S.Van Rossomo arkliukas. Veteranas taip pat labai gerai bėga į greitą puolimą. „Synergy“ duomenimis, visus tris minėtus elementus jis atlieka „puikiai“, kas yra aukščiausias įvertinimas skalėje. Vos 0,9 klaidos per rungtynes yra dar vienas rodiklis, rodantis itin solidų S.Van Rossomo pasirodymą. Gynyboje „Valencia“ legionierius turi problemų lįsdamas pro užtvaras.

#10 Willas Thomasas (32 metų 203 cm ūgio puolėjas)

Europos taurė: 16 mačų, 22 min., 11,9 tšk., 3,4 atk. kam., 1,7 rez. perd., 15 naud. bal.

Dar vienas itin svarbus žaidėjas, kuris turi sukaupęs daug patirties. W.Thomasas yra universalus aukštaūgis, kadangi daug situacijų žaidžia nugara ir jas išpildo „gerai“, o metimus iš vidutinio nuotolio bei tritaškio zonos pataiko „puikiai“. Taip pat jis mėgsta įkirtimus į baudos aikštelę, retai su juo žaidžiamas pikenrolas, o dar rečiau amerikietis bėga į greitą puolimą. W.Thomasas itin pavojingas prie tritaškio, kur pataikė 48,5 proc. (16/33) savo tritaškių, tad jį reikia prižiūrėti visose aikštelės vietose. „Rytui“ tai bus didelis galvos skausmas, nes W.Thomasas yra galingas sunkusis kraštas, kuris žaisdamas nugara į krepšį yra akivaizdžiai pranašesnis už Eimantą Bendžių. Gynyboje W.Thomasas taip pat yra nepamainomas žaidėjas. Galima prognozuoti, kad ketvirtfinalyje jis žais daugiau nei 22 minutes.

REKLAMA

#13 Mike‘as Tobey (24 metų 213 cm ūgio „centras“)

Europos taurė: 15 rungtynių, 16 min., 8,2 tšk., 4,9 atk. kam., 1,1 rez. perd., 8,7 naud. bal.

Rotacijos aukštaūgis, kurio stiprybė – žaidimas „du prieš du“. Aukštas amerikietis yra mobilus žaidėjas, dažnai sugebantis laiku ir vietoje atsidengti baudos aikštelėje, taip pat gali pataikyti iš toli (5/15, 33,3 proc.). Per labai trumpą laiką M.Tobey geba fiksuoti tikrai solidžią statistiką ir įneša solidumo kovoje dėl atšokusių kamuolių. Įspūdį daro, kai M.Tobey per 17 minučių prieš Malagos „Unicaja“ galingą „centrų“ liniją spėjo atkovoti 11 kamuolių. M.Tobey žaidimo laiką trumpina pražangos, kurių jis per 16 min. spėja gauti po 3 vidutiniškai. Tai yra aktyvus „centras“, kuris pakilęs nuo suolo būna matomas puolime, aktyvus gynyboje, bet kartais pernelyg aktyvus, už ką tenka susimokėti kvailomis pražangomis. Gynyboje M.Tobey tikrai pažeidžiamas aukštaūgis.

#14 Bojanas Dubljevičius (27 metų 205 cm ūgio „centras“)

Europos taurė: 15 rungtynių, 22 min, 11,7 tšk., 5,9 atk. kam., 2,6 rez. perd., 15,3 naud. bal.

REKLAMA

Taip, šiam juodkalniečiui dar 27-eri, nors atrodo, jog matome jį žaidžiant labai ilgai. Apskritai B.Dubljevičius yra Eurolygos kalibro aukštaūgis, galintis aikštelėje daryti daug dalykų. Jo renkama statistika vos per 22 minutes tikrai daro įspūdį, o ir pats žaidimas yra solidus bei užtikrintas. B.Dubljevičius daug situacijų žaidžia nugara į krepšį, nemažai naudojamas pikenrolo derinyje, taip pat baudžia varžovus metimais iš distancijos. Iš toli aukštaūgis atakuoja 46,5 proc. tikslumu (20/43), tad yra pavojingas visose aikštelės vietose. B.Dubljevičius yra pažeidžiamas gynyboje, kadangi yra lėtas aukštaūgis ir jam esant ant parketo „Valencia“ negali keistis ginamaisiais.  

#16 Guillemas Vivesas (25 metų 192 cm ūgio gynėjas)

Europos taurė: 14 mačų, 15 min., 4 tšk., 1,6 atk. kam., 2,4 rez. perd., 5,7 naud. bal.

Mažą vaidmenį turintis trečias įžaidėjas, kuris daugiau minučių gaudavo, kai traumuotas būdavo A.Diot. Ispanas pats nesiveržia į baudos aikštelę, o žaidžia daug „du prieš du“, ką daro gana vidutiniškai, taip pat mėgsta atakuoti iš toliau, bet tai daro prastai – vos 25 proc. (9/36) tritaškių, kurių išmetė gerokai daugiau nei dvitaškių – 36 prieš 15. Gynyboje G.Vivesas yra kibus, dėl savo ūgio gali gintis prieš kelių pozicijų žaidėjus, bet jam stinga tvirtesnio kūno.

REKLAMA

#17 Rafa Martinezas (37 metų 190 cm ūgio gynėjas)

Europos taurė: 9 rungtynes, 8 min., 4,4 tšk., 3,8 naud. bal.

Veterano saulė jau nusileido ir po šio sezono jam greičiausiai reikia jau kabinti sportbačius ant vinies. Ispanas ant parketo žengia su labai aiškia užduotimi – išmesti tritaškį. Tai jis šiame sezone daro gerai – 8 iš 14 (57,1 proc.). Kai „Valencia“ žaidime kažkas nesiklijuoja, kartais ant parketo metamas R.Martinezas, jog savo keliais taikliais metimais galėtų patraukti komandą į priekį. Gynyboje R.Martinezas yra itin pažeidžiamas, todėl negali daug laiko praleisti ant parketo.

#19 Fernando San Emeterio (35 metų 199 cm ūgio puolėjas)

Europos taurė: 9 susitikimai, 18 min., 8,2 tšk., 1,6 atk. kam., 1,9 rez. perd., 7,4 naud. bal.

Dar vienas veteranas, bet jis turi vis dar svarbų vaidmenį „Valencia“ gretose ir turbūt kitą sezoną puolėją vis dar matysime rungtyniaujant šioje ekipoje. F.San Emeterio daro tai, ką geriausiai darė visos karjeros metu – renka taškus metimais iš distancijos, kur jo įvertinimas yra „puikiai“, o per ataką renkamas net 1,429 taško. Ispanas 62 proc. (18/29) realizuoja dvitaškius iš 42,9 proc. (9/21) – tritaškius. F.San Emeterio didžiąją dalį „Top 16“ etapo praleido dėl traumos, bet jau grįžo į rikiuotę ir pastarajame mače Ispanijoje pasirodė startiniame penketuke. F.San Emeterio yra „Valencia“ rūbinės lyderis ir dar naudingas abejose aikštelės pusėse.

REKLAMA

Mattas Thomasas Mattas Thomasas

#21 Mattas Thomasas (24 metų 196 cm ūgio gynėjas)

Europos taurė: 16 rungtynių, 22 min., 12,7 tšk., 1,2 atk. kam., 1,7 rez. perd., 10,8 naud. bal.

Buvęs E.Bendžiaus komandos draugas yra žaidėjas, kurį artimiausiu metu tikrai pamatysime Eurolygoje. Tai yra aukšto lygio snaiperis, į kurį jau taikosi ne viena pajėgiausia Senojo žemyno komanda. M.Thomasas jau turėjo galimybę pasukti į Vitoriją, bet tada pasirinko Valensiją, kurioje pirmą kartą ragauja Europos taurės kovų duonos. „Valencia“ turi nemažai kombinacijų M.Thomasui, kuris daugiausiai savo taškų susirenka būtent iš situacijų, kai gauna kamuolį išlindęs pro komandos draugo užtvarą ir smeigia dvitaškį arba tritaškį. Tai jis atlieka „labai gerai“, kas yra 1,188 taško per ataką. Taip pat „puikiai“ metama iš statinės padėties. M.Thomasas gerai bėga į greitą puolimą, gali sužaisti „du prieš du“. Puolime jis turi labai daug ginklų, o tritaškius meta net 46,1 proc. (35/76) taiklumu. Tai yra aukšto lygio metikas, kuris neblogai atlieka savo užduotis ir gynyboje.

REKLAMA

#30 Joanas Sastre (27 metų 201 cm ūgio puolėjas)

Europos taurė: 8 mačai, 13 min., 2,9 tš., 1 rez. perd., 3,6 naud. bal.

Lengvasis kraštas yra rotacijos žaidėjas, kuris daugiausiai užduočių turi gynyboje, o puolime yra gana pasyvus žaidėjas ir susirenka taškus iš to, ką jam leidžia gynyba. Dažnai J.Sastre tiesiog stovi ties tritaškiu ir laukia, kada galės laisvas atlikti metimą.

#42 Aaronas Doornekampas (33 metų 201 cm ūgio puolėjas)

Europos taurė: 16 rungtynių, 18 min., 4 tšk., 2,8 atk. kam., 1,8 rez. perd., 4,9 naud. bal.

Kanadoje gimęs puolėjas yra vienas iš keturių žaidėjų, kurie pasirodė ant parketo visose 16-oje Europos taurės mačų. A.Doornekampas puolime svarbios rolės neturi – daugiausiai laiko praleidžia stovėdamas ties tritaškiu kaip ir J.Sastre. Dažnai varžovai dvigubina baudos aikštelėje B.Dubljevičių, todėl A.Doornekampas gauna šansų mesti tritaškį laisvas, ką išnaudoja 31,4 proc. (11/35) tikslumu. Dvitaškių jis išmetė tik 15 ir nemažai jų buvo suklaidinus varžovą, kai šis prišoko prie pat kanadiečio. Legionierius pridaro nemažai klaidų komandinėje gynyboje, bet individualiai jis ginasi neblogai, o ir dėl mobilumo praverčia tiek „ketvirtu numeriu“, tiek „trečiu numeriu“.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


16 komentarai
Naujausi komentarai (16)
Geriausiai ivertinti (16)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL