„Ryto“ sezono pažymiai: balas D.Adomaičiui, vertę pasikėlęs A.Butkevičius ir nuvylęs C.Bairstow (31)

Kovo 4 d., 17:57
D.Adomaitis sugebėjo įgyvendinti klubui keltus tikslus (BNS nuotr.)
D.Adomaitis sugebėjo įgyvendinti klubui keltus tikslus (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Vilniaus „Rytas“ antradienį pergale namuose 83:75 prieš Stambulo „Galatasaray“ baigė savo pasirodymą Europos taurės varžybose.

Portalas Krepsinis.net apžvelgė ir įvertino pažymiais Vilnius komandos žaidėjų pasirodymą šiame Europos taurės sezone.

Sirvydis Sirvydis

#0 Deividas Sirvydis (16 min., 6,6 tšk., 2,8 atk. kam., 0,7 rez. per., 0,3 per. kam., 1,1 kld., 5,7 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

REKLAMA

Iš jaunojo „Ryto“ puolėjo buvo tikimasi proveržio sezono, tačiau šis į tokį tikrai nebuvo panašus. Praėjusį sezoną 5,4 taško rinkęs D.Sirvydis ženkliau pasigerinti pelnomų taškų vidurkio neįstengė, o ir jo vaidmuo per daug nepasikeitė – jis ir šį sezoną buvo Arno Butkevičiaus dubleris. Stipriausia D.Sirvydžio savybe ir toliau liko tolimi metimai, tačiau 38,2 procento tikslumas, atakuojant iš toli, buvo netgi prastesnis nei fiksuotas praėjusiame sezone – 46,3.

#2 Dovis Bičkauskis (17 min., 3,7 tšk., 1,8 atk. kam., 2,4 rez. per., 0,6 per. kam., 0,9 kld., 4,4 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Antroje sezono pusėje komandos naujokas jau jautėsi užtikrinčiau, tačiau pradžia buvo gana nyki. Rezultatyviausias ir naudingiausias D.Bičkauskis buvo jau nieko nelėmusiame mače su „Galatasaray“, o net 4 susitikimus gynėjas baigė su minusiniu naudingumo balų skaičiumi. Vos 29 proc. pataikymas iš trijų taškų zonos leido varžovams rizikuoti ties juos perimetre. D.Bičkauskio pagrindiniai pliusai – mažas klaidų skaičius bei gera ir kibi gynyba. Didžiausi minusai – kūrybiškumo stoka ir prastas pataikymas „iš žaidimo“.

#7 Terrellas Holloway‘us (24 min., 8,4 tšk., 1,6 atk. kam., 4,2 rez. per., 0,9 per. kam., 1,8 kld., 7,9 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

REKLAMA

Nors amerikiečio skaičiai neatrodo įspūdingai, tačiau puolime dažnai viskas sukdavo būtent aplink jį. T.Holloway‘us gerai skirstė kamuolius ir net 4 mačuose surinko bent po 7 rezultatyvius perdavimus. Vis dėlto iš legionieriaus tikėtasi daugiau lyderio savybių ir geresnio žaidimo „vienas prieš vieną“. Krepšininko „Achilo kulnu“ tapo prastas pataikymas iš trijų taškų zonos – vos 27 procentų tikslumu iš toli atakavęs gynėjas ženkliai palengvindavo savo tiesioginių oponentų užduotis gynyboje.

Cruzas Cruzas

#9 Francisco Cruzas (24 min., 12,7 tšk., 2,3 atk. kam., 3 rez. per., 0,5 per. kam., 1,9 kld., 10,3 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Nors meksikietis sezono pradžioje atrodė, kaip gana ribotas žaidėjas, o jo įsigijimas kėlė nemažai klausimų, tačiau dabar galima teigti, kad su šiuo žaidėju vasaros turguje buvo pataikyta labiausiai. F.Cruzas baigė sezoną su dviženkliu pelnomų taškų vidurkiu ir buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas. Gynėjas buvo vienas iš pagrindinių „Ryto“ vedlių antrajame reguliaraus sezono rate. Geras jo žaidimas su Limožo CSP ir Bursos „Tofaš“ ekipomis ženkliai prisidėjo prie to, kad „Rytas“ žaistų „Top 16“ etape. Nors gynyboje F.Cruzas dažnai turėdavo problemų, stabdydamas fiziškesnius varžovus, tačiau šias problemas kompensuodavo geru puolimu.

REKLAMA

#14 Martynas Echodas (19 min., 9,4 tšk., 5,5 atk. kam., 0,2 rez. per., 0,5 per. kam., 1,4 kld., 12,4 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Sezono pradžia vidurio puolėjui, kaip ir visai „Ryto“ komandai“, klostėsi sunkiai, tačiau lūžiu tapo susitikimas su Venecijos „Umana Reyer“ ekipa, į kurios krepšį M.Echodas įmetė 26 taškus ir surinko 28 naudingumo balus. Nuo to momento centro žaidimas tapo kur kas stabilesnis. Būtent jo patirta trauma „Top 16“ etape tapo viena iš pagrindinių priežasčių, apsunkinusių galimybes kovoti dėl patekimo į „Top 8“. Nors M.Echodas vis dar turėjo daug problemų komandinėje gynyboje, tačiau jau kur kas geriau galėjo atlaikyti kontaktą arčiau krepšio, o sutvirtėjęs kūnas leido atkovoti ir daugiau atšokusių kamuolių.

#18 Mindaugas Girdžiūnas ( 14 min., 5,5 tšk., 0,7 atk. kam., 1,3 rez. per., 0,4 per. kam., 0,8 kld., 3,6 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Beveik visuomet nuo atsarginių žaidėjų suolo kilęs gynėjas „Top 16“ etape atrodė solidžiau nei reguliariajame sezone. Tiesa, pirmajame etape M.Girdžiūnas iššovė būtent svarbiausiame mače prieš „Tofaš“, pelnydamas 13 taškų (3/7 trit.). Perimetre gynėjas buvo vienas iš pavojingiausių „Ryto“ ginklų, kadangi tritaškius metė 41 proc. tikslumu, tačiau vidutiniškai per susitikimą atlikdavo netgi mažiau nei 2,5 tolimo metimo. Kartais atrodydavo, kad M.Girdžiūnas yra „Ryto“ žaidimo plano paraštėse ir kamuolys jo rankose būdavo itin retai.

REKLAMA

Bendžius Bendžius

#22 Eimantas Bendžius (25 min., 12 tšk., 4,1 atk. kam., 0,9 rez. per., 0,8 per. kam., 1,1 kld., 11,5 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Kapitonas buvo stabiliausias „Ryto“ žaidėjas viso sezono metu ir jo žaidimas bangavo mažiausiai. Pirmajame varžybų etape E.Bendžius visus ekipos varžovus nubausdavo bent vienu tritaškiu ir juos metė net 47 proc. tikslumu. Gaila, kad „Top 16“ etape šis procentas buvo kur kas prastesnis – 26. Nepaisant to, „Ryto“ žaidimas puolime su juo buvo kur kas universalesnis. Dainius Adomaitis tik trejose rungtynėse E.Bendžiui patikėjo vietą startiniame penkete, kadangi būtent pakilęs nuo suolo kapitonas duodavo reikiamos energijos bei teigiamą impulsą komandos žaidimui.

#23 Marekas Blaževičius (12 min., 4,1 tšk., 3 atk. kam., 0,6 rez. per., 0,2 per. kam., 1,1 kld., 3,7 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

REKLAMA

Vertinti M.Blaževičiaus pasirodymo pažymiu vien pagal skaičius negalima. Jaunasis aukštaūgis prieš sezoną apskritai nelabai pateko į komandos rotacijos schemas, tačiau sulaukęs savųjų šansų, jais visai neblogai pasinaudojo. Net devyneriose rungtynėse aikštėje pasirodęs aštuoniolikmetis, iškritus M.Echodui, įgavo neįkainojamos patirties. Nors toli gražu ne viskas jam sekėsi gerai (pastarieji du mačai baigti netgi su minusiniu naudingumo balų skaičiumi), tačiau iš konteksto M.Blaževičius neiškrisdavo ir jo vaidmuo kitą sezoną komandoje jau turėtų būti kur kas svarbesnis.

Kairys Kairys

#32 Evaldas Kairys (17 min., 6,9 tšk., 4 atk. kam., 0,5 rez. per., 0,6 per. kam., 1,3 kld., 9,4 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Aukštaūgis daugiausiai naudos duodavo trumpomis atkarpomis, tačiau jo pagrindinės problemos buvo greitai susirenkamos pražangos bei prastas pataikymas nuo baudų metimo linijos. Nors E.Kairys yra fiziškiausias „Ryto“ aukštaūgis, tačiau išnaudoti savo privalumus jam pavykdavo toli gražu ne visada. Daugiausiai naudos iš E.Kairio „Rytas“ gaudavo puolime, gynyboje jo žaidimas nebuvo toks stabilus ir patikimas.

REKLAMA

#41 Cameronas Bairstow (15 min., 6,6 tšk., 3,2 atk. kam., 0,4 rez. per., 0,2 per. kam., 1,3 kld., 6,2 naud. bal.). Įvertinimas – 3.

Nors buvo kalbama, kad australas praplės „Ryto“ puolimą, tačiau šiame sezone iš viso jis metė 14 tritaškių, iš kurių pataikė vos 4. Žaisti „ketvirtu numeriu“ jam trūksta mobilumo, greičio ir pataikymo, žaisti vidurio puolėju – fizinės jėgos ir žaidimo arčiau krepšio įgūdžių. C.Bairstow, turėjęs tapti vienu iš komandos lyderių, tapo bene didžiausiu šio sezono nusivylimu.

Butkevičius Butkevičius

#51 Arnas Butkevičius (27 min., 8,1 tšk., 4,8 atk. kam., 2,7 rez. per., 0,9 per. kam., 1,1 kld., 14 naud. bal.). Įvertinimas – 9.

Puolėjas buvo neabejotinai universaliausias „Ryto“ žaidėjas. Itin gerai atviroje aikštėje besijaučiantis A.Butkevičius geriausius savo pasirodymus fiksavo lemiamoje reguliaraus sezono atkarpoje. Nors kartais norėdavosi matyti krepšininką daugiau atakuojantį „iš žaidimo“, tačiau jo pataikymo procentai itin iškalbingi – dvitaškius A.Butkevičius metė 55,8 proc. tikslumu, o tritaškius – net 57,7 proc. Po tokio puolėjo sezono „Rytui“ bus labai sudėtinga jį išlaikyti komandoje ir kitiems metams.

REKLAMA

Adomaitis Adomaitis

Dainius Adomaitis. Įvertinimas – 8.

Nors Vilniaus ekipos kelionė Europos taurėje baigta, tačiau „Rytas“ šiame sezone viršijo daugelio lūkesčius. Žaidimas pirmajame etape tikrai neblizgėjo, tačiau iškovotų 4 pergalių užteko tam, kad klubas žengtų į kitą etapą ir taip įvykdytų jam keliamą tikslą. Stipriai abejojama buvo ir vilniečių galimybėmis „Top 16“ etape, tačiau 3 iškovotos pergalės – solidus rezultatas. Su turimais resursais D.Adomaitis susitvarkė gana neblogai ir surado vaidmenis visiems žaidėjams, pajungdamas ir komandos jaunimą.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


31 komentarai
Naujausi komentarai (31)
Geriausiai ivertinti (31)
PRO komentarai (5)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti