„Ryto“ pažymiai: trejetas A.Butkevičiui ir aštuonetas kapitonui (4)

Lapkričio 21 d., 11:40
A.Butkevičius Belgrade buvo visiškai nepastebimas (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Vilniaus „Rytas“ Europos taurės turnyre išvykoje 81:86 nusileido Belgrado „Partizan“ ekipai.

Didžiąją dalį rungtynių varžovus vijęsis „Rytas“ ketvirtajame kėlinyje intrigą grąžinti sugebėjo, tačiau lemiamą vilniečių spurtą atlaikęs serbų klubas užsitikrino vietą kitame varžybų etape.

Portalas Krepsinis.net apžvelgė individualų „Ryto“ žaidėjų pasirodymą ir įvertino jį pažymiais.

Sirvydis Sirvydis

#0 Deividas Sirvydis (21 min., 11 tšk., 3 atk. kam., 2 rez. per., 1 per. kam., 2 kld., 4 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Jaunasis „Ryto“ ekipos puolėjas išmetė beveik pusę komandos tritaškių – 9, iš kurių sugebėjo realizuoti 3. Akivaizdu, kad pasitikėjimo savo jėgomis D.Sirvydžiui netrūksta, tačiau nors jis ir sužaidė rezultatyviausias rungtynes šį sezoną, tačiau norėtųsi jo universalesnio žaidimo. Vis dėlto būtent D.Sirvydis buvo vienas pagrindinių ekipos spurto iniciatorių ketvirtajame kėlinyje, o krepšininkui būnant aikštėje vilniečiai surinko 20 taškų daugiau nei varžovai.

#2 Dovis Bičkauskis (13 min., 3 tšk., 2 atk. kam., 3 rez. per., 1 per. kam., 3 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Nors paties įžaidėjo skaičiai neatrodo labai prastai, tačiau jam būnant aikštėje „Ryto“ žaidimas itin strigo. D.Bičkauskio „plius/minus“ rodiklis šiame mače buvo net -16. Nors opiausia Vilniaus komandos problema buvo klaidos, kurių „Rytas“ padarė net 19, nė vieną iš jų nepriklauso D.Bičkauskiui. Labai svarbu, kad ekipos naujokas ir toliau atakuotų iš 3 taškų zonos ir varžovai negalėtų ties juo rizikuoti perimetre. Šį kartą Doviui tolimu metimu priešininkus nubausti pavyko tik kartą.

#6 Evaldas Kairys (13 min., 8 tšk., 3 atk. kam., 1 kld., 1 blk., 7 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Didžiausia aukštaūgio problema buvo per greitai renkamos asmeninės pražangos. Jau per pirmąją minutę, praleistą aikštėje, E.Kairys prasižengė 2 kartus ir iškart keliavo ant atsarginių žaidėjų suolelio. Dar nesibaigus trečiajam rungtynių kėliniui šio krepšininko sąskaitoje buvo 4 nuobaudos. Įdomu tai, kad aukštaūgis geriausią atkarpą ir sužaidė jau balansuodamas ties pavojinga riba. Jeigu E.Kairys pražangomis nebūtų apribojęs savo minučių, jis galėjo nuveikti ir kur kas daugiau svarbių dalykų Belgrade.

Holloway'us Holloway'us

#7 Terrellas Holloway‘us (27 min., 7 tšk., 2 atk. kam., 7 rez. per., 1 per. kam., 5 kld., 9 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Itin solidžiai susitikimą pradėjęs T.Holloway‘us jau per pirmąjį kėlinį pelnė 5 taškus ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui „Rytas“ pirmavo 17:12 ir po varžovų paprašytos minutės pertraukėlės vietoje T.Holloway‘aus aikštėje pasirodė D.Bičkauskis. Būtent tada Belgrado klubas perėmė iniciatyvą. Vėliau jau amerikiečio žaidimas buvo blankus – 5 padarytos klaidos ir visi pramesti metimai „iš žaidimo“. Įžaidėjo pasirodymą gerina 7 rezultatyvūs perdavimai. Kurti ir organizuoti žaidimą T.Holloway‘us gali, tačiau trūksta ir jo paties pelnomų taškų.

#9 Francisco Cruzas (22 min., 10 tšk., 4 atk. kam., 3 rez. per., 1 per. kam., 4 kld., 11 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Tai buvo tik antras kartas Europos taurės rungtynėse, kuomet F.Cruzas nepataikė nė vieno tolimo metimo. Prieš tai meksikiečiui tritaškiu nebuvo pavykę nubausti Venecijos „Umana Reyer“ klubo. Kaip ir visa „Ryto“ komanda gynėjas Belgrade klydo per daug – 4 prarasti kamuoliai. Nepaisant to, F.Cruzas ir toliau išlieka vienu iš stabiliausių „Ryto“ žaidėjų puolime. Dar vienas mačas baigtas su dviženkliais taškų bei naudingumo balų skaičiais.

#14 Martynas Echodas (15 min., 7 tšk., 4 atk. kam., 1 rez. per., 1 per. kam., 2 kld., 1 blk., 9 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

„Partizan“ gana gerai išnaudojo M.Echodo problemas gynyboje, tad minučių aikštėje „Ryto“ aukštaūgis gavo nedaug. Puolime, kaip jau įprasta, M.Echodas buvo naudingas – 3 iš 4 pataikyti dvitaškiai bei 1 realizuotas baudos metimas iš 2 bandymų. Efektyviausiai aukštaūgis žaidė ketvirtajame rungtynių kėlinyje, kuomet „Rytas“ surengė savąjį spurtą – blokavo varžovo metimą, išprovokavo pražangą, atkovojo kamuolį puolime ir jį pavertė 2 taškais.

#18 Mindaugas Girdžiūnas (13 min., 6 tšk., 1 rez. per., 1 kld., 4 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Nors gynėjas ir pelnė 6 taškus, tačiau aktyvesnio jo žaidimo puolime „Rytui“ trūko. M.Girdžiunui esant aikštėje „Rytas“ varžovams nusileido 13 taškų skirtumu. Gynėjas, turintis labai gerą metimą iš distancijos, atliko vos 1 tritaškį metimą ir jis buvo netaiklus. M.Girdžiūno žaidimas šį sezoną Vilniaus ekipoje dažnai palieka gana slogų įspūdį.

Bendžius Bendžius

#22 Eimantas Bendžius (21 min., 15 tšk., 3 atk. kam., 1 rez. per., 1 per. kam., 1 kld., 13 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Visi „Ryto“ priekinės linijos žaidėjai turėjo problemų gynyboje ir dėl to rinkosi asmenines pražangas. Ne išimtis buvo ir E.Bendžius, kuris dėl 5 nuobaudų susitikimą baigė anksčiau laiko. Iki tol puolėjas buvo aktyvus – išprovokavo ir pats 4 varžovų pražangas ir metė 8 baudų metimus, taip pat pataikė 1 tritaškį iš 3 bei 2 dvitaškius iš 4. Nors tai toli gražu nebuvo pačios sėkmingiausios kapitono rungtynės, tačiau Belgrade jis buvo vienas geriausių „Ryto“ žaidėjų.

#23 Marekas Blaževičius (12 min., 7 tšk., 1 atk. kam., 2 kld., 7 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Tai, kad kiti „Ryto“ priekinės linijos žaidėjai greitai rinkosi pražangas, daugiau minučių pasireikšti suteikė M.Blaževičiui. Nors paties krepšininko skaičiai atrodo neblogai, tačiau gynyboje su savosiomis užduotimis Marekui susitvarkyti sekėsi sunkiai. Aukštaūgiui dar trūksta fizinės jėgos, kad galėtų kiečiau pakovoti arčiau krepšio su varžovų priekinės linijos žaidėjais.

#41 Cameronas Bairstow (19 min., 7 tšk., 5 atk. kam., 1 rez. per., 1 per. kam., 1 kld., 1 blk., 7 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Australo vaidmuo sostinės klube tampa vis svarbesnis. Jau antrose rungtynėse iš eilės C.Bairstow atliko 9 metimus „iš žaidimo“. Šį kartą aukštaūgis bandė varžovus bausti iš artimesnių nuotolių, tačiau realizavo tik 3 metimus iš 8. Po krepšiais savo darbą legionierius padarė – atkovojo 5 kamuolius bei tikrai nebuvo apstumdytas „Partizan“ aukštaūgių.

Butkevičius Butkevičius

#51 Arnas Butkevičius (24 min., 0 tšk., 4 atk. kam., 1 blk., 3 naud. bal.). Įvertinimas – 3.

Per du su puse kėlinio „Ryto“ puolėjas atliko vos vieną metimą „iš žaidimo“. Nors Vilniaus ekipa jau yra pripratusi, kad A.Butkevičius atakuoja krepšį gana retai, tačiau toks šio krepšininko žaidimas labai palengvina užduotis varžovams. Po kelių sėkmingų rungtynių Europos taurėje A.Butkevičius šiame mače sužaidė itin blankiai ir tai buvo viena iš esminių pralaimėjimo priežasčių.