„Ryto“ pažymiai: lemtinga M.Fosterio atkarpa ir savo trūkumus kompensavęs M.Echodas (12)

Sausio 18 d., 10:50
M.Echodas buvo puikiai išnaudojamas arčiau krepšio (FIBA Europe nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Lemiamose FIBA Čempionų lygos įkrintamųjų rungtynėse Vilniaus „Rytas“ 82:63 sutriuškino Salonikų PAOK ekipą ir žengė į kitą etapą.

Portalas Krepsinis.net apžvelgė individualų Vilniaus ekipos žaidėjų pasirodymą šiame mače ir įvertino jį pažymiais.

Normantas Normantas

#2 Margiris Normantas (26 min., 7 tšk., 3 atk. kam., 2 rez. per., 3 per. kam., 11 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Kol didžioji komandos dalis pirmoje rungtynių pusėje atrodė sutrikusi, Vilniaus ekipos kapitonas iškart rodė maksimalų nusiteikimą. Nors gynyboje M.Normantas taip pat keliskart nesėkmingai tvėrėsi varžovus, tačiau būtent jis išjudino „Ryto“ puolimą. Tikslūs perdavimai komandos draugams bei išprovokuota pražanga pirmojo kėlinio pabaigoje leido vilniečiams susikrauti bent šiokį tokį pranašumą. Antroje mačo pusėje gynėjas galbūt jau nebuvo toks pastebimas puolime, tačiau solidžiai tvarkėsi asmeninėje gynyboje ir buvo vienas iš žaidėjų, padėjusių nulaužti rungtynes.

#4 Jarvis Williamsas (11 min., 2 tšk., 2 atk. kam., 2 kld., 2 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Sunkios rungtynės Vilniaus ekipos aukštaūgiui. Startiniame penkete mačą pradėjęs amerikietis atrodė kiek sutrikęs ir poroje situacijų neužtikrintai gaudė kamuolį. Nors J.Williamsas yra patikimiausias Vilniaus komandos centras po susikeitimo, tačiau šįkart to pademonstruoti nepavyko. Vienintelis išties sėkmingas aukštaūgio epizodas – po M.Normanto nesėkmingo metimo atkovotas kamuolys ir pelnyti antrojo šanso taškai.

#7 Gytis Radzevičius (24 min., 6 tšk., 8 atk. kam., 1 rez. per., 1 kld., 12 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Po rungtynių G.Žibėnas akcentavo, kad komandai reikia stabilumo. Tik tada Vilniaus klubas bus pajėgus kautis dėl išties aukštų tikslų. Būtent G.Radzevičius yra stabilumo pavyzdys klube. Žaidėjas nereikalauja, kad puolimas suktųsi aplink jį, o retas progas puolėjas išnaudoja tikrai efektyviai. G.Radzevičius buvo bene daugiausiai kontakto gynyboje davęs Vilniaus ekipos žaidėjas ir taip numušinėjęs PAOK atakų tempą. Jo susikeitimai perimetre ir agresyvus žaidimas leido stabdyti PAOK perimetro krepšininkus. Labai svarbu buvo antroje pusėje pagerinti kovą dėl atšokusių kamuolių – čia G.Radzevičiaus indėlis taip pat buvo bene didžiausias komandoje.

Fridrikssonas Fridrikssonas

#9 Elvaras Fridrikssonas (19 min., 12 tšk., 3 atk. kam., 6 rez. per., 1 per. kam., 15 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Islandas yra bene antroji opcija Vilniaus komandos puolime. Jau rungtynių pradžioje E.Fridrikssonas pataikė pirmąjį savo tolimą metimą, o stringant pagrindiniam komandos lyderiui M.Fosteriui, būtent islandas ėmėsi iniciatyvos pirmoje mačo pusėje. Gaila, kad pataikęs pirmąjį tritaškį vėliau gynėjas prametė visus likusius, o jo pataikymas „iš žaidimo“ siekė vos 30 proc. Po pertraukos Vilniaus klubas pradėjo žaisti daugiau komandiškai ir E.Fridrikssonas sėkmingai skirstė perdavimus komandos draugams. Reikia pabrėžti, kad tai jis darė taip ir nesuklydęs nė karto.

#10 Lukas Uleckas (21 min., 3 tšk., 1 kld., 1 per. kam., 2 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Šiame susitikime L.Uleckas suvaidino išties svarbų vaidmenį. Šįkart marijampolietis daugiau pastebimas buvo ne puolime, o savo veiksmais gynyboje. L.Uleckas sėkmingai atkirtinėjo varžovus nuo kamuolio, o puikia to iliustracija tapo ketvirtajame kėlinyje perimtas kamuolys iš Yannicko Franke. Puolant didžiausia šio žaidėjo stiprybė yra gebėjimas plėsti aikštę – šįkart tikslus buvo vienas iš dviejų tritaškių.

#12 Evaldas Kairys (12 min., 6 tšk., 1 atk. kam., 2 kld., 1 blk., 4 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Sunkiai rungtynes pradėjus J.Williamsui jau pirmajame kėlinyje į aikštę buvo mestas ir E.Kairys. Pastarasis aukštaūgis iškart buvo agresyvus puolime, o Vilniaus klubas stengėsi išnaudoti jį arčiau krepšio. „Iš žaidimo“ pasižymėti pavyko tik sykį, tačiau E.Kairio be pražangų stabdyti varžovai neįstengė ir šis taškus rinkosi baudų metimais. Gynyboje keliskart aukštaūgis buvo atakuotas „2 prieš 2“, o poroje situacijų vidurio puolėjui nepavyko išvengti klaidų.

#14 Martynas Echodas (28 min., 16 tšk., 7 atk. kam., 1 per. kam., 20 naud. bal.). Įvertinimas – 9.

Varžovai neturėjo atsvaros M.Echodui arčiau krepšio ir tuo „Rytas“ turėjo naudotis. Nors kartais PAOK bandė atakuoti vidurio puolėją su Evangelos Margaričio tritaškiais, bei tiesiog „pikenrolais“, tačiau didesne problema tai netapo. Vilniaus komandos centro pranašumai kitoje aikštės pusėje nusvėrė trūkumus. Vilniečiai gerai įvedinėjo kamuolį arčiau krepšio, o M.Echodas puikiai leidosi po užtvarų. Lemiamoje atkarpoje centras demonstravo ir tinkamą agresiją kovoje dėl atšokusių kamuolių – varžovų antrieji šansai buvo sėkmingai eliminuoti.

Fosteris Fosteris

#17 Marcusas Fosteris (30 min., 19 tšk., 4 atk. kam., 1 rez. per., 6 kld., 10 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Rungtynes M.Fosteris pradėjo labai prastai ir jo klaidos buvo viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl PAOK laikėsi koviniame atstume. Pražangos puolime, neužtikrinti perdavimai ir netikslūs metimai – toks lyderis buvo per pirmuosius du kėlinius. Vis tik būtent M.Fosteris ir nulėmė rungtynes su savo atkarpa trečiajame ketvirtyje. Trys jo tolimi metimai buvo lemtingas lūžis šiame mače. Vis tik norėtųsi, kad amerikietis prastesnių atkarpų metu nebūtų tokiu inkaru komandai, kokiu buvo pirmoje mačo pusėje.

#21 Gytis Masiulis (8 min., 3 tšk., 1 atk. kam., 1 kld., 1 blk., 3 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Puolėjo pasirodymas tiek šiame mače, tiek visoje serijoje nebuvo užtikrintas. Nors tik pasirodęs aikštėje antrajame kėlinyje G.Masiulis pataikė iš trijų taškų zonos, tačiau vėliau užsidirbo pražangą puolime ir iškart buvo pasodintas. Po pertraukos aukštaūgis dar turėjo gerą epizodą gynyboje, kai blokavo Y.Franke metimą, tačiau jo žaidime trūko agresyvumo ir geresnės kovos po krepšiu.

#25 Benedekas Varadi (21 min., 8 tšk., 6 atk. kam., 3 rez. per., 8 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Po truputėlį vengras įrodinėja, kad gali duoti naudos puolime. Gynėjas keliskart sėkmingai pasinaudojo savo pranašumais prieš J.Riley puolime, o ir gynyboje tvarkėsi su savosiomis užduotimis. B.Varadi gerai vertino situacijas ir dažnai pats atkovojęs kamuolius sėkmingai pradėdavo „Ryto“ atakas. Problema buvo užsibaigimas net ir gerų padėčių – 3 metimai iš 11 nėra tas rezultatas, kurį būtų galima laikyti pozityviu.

„Ilgoji pertrauka“: „Žalgirio“ aštuoneto šansai, nurašytos komandos, svarbų „X faktorių“ turinti ekipa, blogiausi treneriai, neįdomiausios stebėti ekipos ir kaip atrodys atkrintamųjų poros

Gairės: paok, rytas, pažymiai