Panevežio „Lietkabelis“
Rungtynės prasidės 19:00
0
:
0
Atsinaujins po sek
Krasnodaro „Lokomotiv“

„Ryto“ dublerių perspektyvos: kuriems žaidėjams laikas praverti pagrindinės komandos duris (11)

Gegužės 24 d., 13:00
Ą.Tubelis iš savo bendraamžių stipriai išsiskiria fizinėmis savybėmis (Fotodiena.lt)
Ą.Tubelis iš savo bendraamžių stipriai išsiskiria fizinėmis savybėmis (Fotodiena.lt)
Tautvydas Kubilius

Vilniaus „Rytas“ pastaruoju metu visais įmanomais būdais bando save pateikti, kaip jaunimą ugdančią komandą. Klubo pristatoma jaunimo ugdymo piramidė tapo tarsi vizitine sostinės ekipos kortele ir ateities perspektyva.

Šis tarpsezonis taps labai svarbiu lakmuso popierėliu, kuris parodys, kiek dublerių komandos žaidėjų yra pasirengę žengti į aukštesnį lygį ir papildyti pagrindinės ekipos gretas.

Marčiulionis Marčiulionis

Augustas Marčiulionis: 18 metų 192 cm ūgio, 30 min., 15,3 tšk., 3,6 atk. kam., 5,8 rez. per., 16,6 naud. bal.

REKLAMA

Šarūno Marčiulionio sūnus tapo tikru šio sezono „Ryto“ sistemos proveržiu. Aiškius trūkumus turėjęs įžaidėjas sugebėjo užkamšyti savo silpnąsias žaidimo puses, o stipriausias – dar labiau pagerinti.

Klubo direktorius Rolandas Jarutis gana aiškiai pasakė, kad A.Marčiulionis kitais metais savojo šanso pagrindinėje komandoje sulauktų, tačiau pats žaidėjas dar turi priimti sprendimą, kur tęsti savo karjerą. Dėmesio iš Jungtinių Amerikos Valstijų sulaukiantis A.Marčiulionis gali taip ir nedebiutuoti su pagrindinės „Ryto“ komandos marškinėliais.

Jeigu vis dėlto gynėjas kitais metais liks Vilniuje, jam greičiausiai tektų tik trečiojo įžaidėjo vaidmuo. Klubas dar turi sutartį su Doviu Bičkauskiu, o vietoje Terrello Holloway’aus turėtų atvykti kitas pagrindinis įžaidėjas.

Nors perėjimas į aukštesnį lygį bet kokiu atveju A.Marčiulioniui lengvas nebus, tačiau šis įžaidėjas turi visas reikiamas savybes jau kitą sezoną tapti svarbiu rotacijos žaidėju. Šiuo metu tai yra vienas perspektyviausių Lietuvos jaunųjų krepšininkų,kurio karjerai lubų kol kas nėra.

Pijus Rimkus: 19 metų 191 cm ūgio, 13 min., 4,3 tšk., 1,1 atk. kam., 2,6 naud. bal.

REKLAMA

Gana ribotas gynėjas savo vertės „Perlo“ gretose kol kas taip ir neįrodė. P.Rimkus šį sezoną buvo daugiau pagalbinis žaidėjas ekipoje ir ryškaus vaidmens neturėjo.

Susiaurėjus gynėjų rotacijai, P.Rimkui kitą sezoną galbūt atsirastų daugiau galimybių parodyti save, tačiau kol kas nepanašu, kad šis krepšininkas kada nors galėtų priaugti pagrindinės komandos lygį.

Pagrindinis šio žaidėjo pliusas yra agresyvus bei kibus žaidimas. Būtent charakteris gali šiam krepšininkui ateityje praverti duris į bent kiek aukštesnį lygį. Kitą sezoną jis dar turėtų gauti galimybę žaisti „Ryto“ dublerių gretose.

Jokūbas Rubinas: 18 metų 188 cm ūgio, 23 min, 7,8 tšk., 1,1 atk. kam., 3 rez. per., 6,1 naud. bal.

Jaunasis mažeikiškis turėjo tapti malonia staigmena daugeliui Vilniaus klubo gerbėjų. Prieš praėjusį sezoną prie „Ryto“ sistemos prisijungęs gynėjas iškart tapo gana svarbiu rotacijos žaidėju.

J.Rubinas buvo bene aiškiausiai išreikštas snaiperis komandoje. Gebėjimai mesti greitai bei atakuoti krepšį po driblingo verčia šį gynėją itin pavojingu perimetre. Tiesa, šiam talentui kol kas trūksta atletiškumo ir solidesnio vadovavimo komandos žaidimui. Kol kas J.Rubinas atrodo daugiau kaip atakuojantis gynėjas, nei kad įžaidėjas.

REKLAMA

Jau kitą sezoną šis talentas turėtų tapti vienu iš pagrindinių komandos lyderių, o galbūt kartais net ir prisijungti prie pagrindinės komandos treniruočių.

Tubelis Tubelis

Ąžuolas Tubelis: 18 metų 206 cm ūgio, 28 min., 16,7 tšk., 6,2 atk. kam., 1,4 rez. per., 15,4 naud. bal.

Vidurio puolėjo galimybės pastaruoju metu tampa dažnu įvairių diskusijų objektu. Įspūdingomis fizinėmis savybėmis pasižymintis Ą.Tubelis turi gana aiškius žaidimo trūkumus, kurie gal stipriai kišti koją aukštesniame lygyje.

Teigiama, kad šį talentą Vilniaus klubas ateityje mato, kaip „ketvirto numerio“ pozicijos žaidėją, tačiau kol kas jo metimas galimybes žaisti šioje pozicijoje stipriai sunkina. Ą.Tubelis tritaškius metė 18 proc. tikslumu, o baudas vos 55 proc.

Praėjusiame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone šis talentas jau sulaukė savojo šanso ir  „Ryto“ gretose. Tuomet Ą.Tubelis neatrodė sutrikęs ir savo trumpas atkarpas sugebėjo sužaisti gana solidžiai. Kažko panašaus iš jo treneriai turėtų tikėtis ir kitame sezone.

REKLAMA

Vis dėlto dar nėra aišku ar šį aukštaūgi vilniečiams pavyks išlaikyti, kadangi yra kalbų, kad ir jis turi pasiūlymų iš JAV universitetų. Jeigu „Rytas“ prarastų ir Ą.Tubelį, ir A.Marčiulionį tai būtų nepakeliamas kirtis per pastaruoju metu formuotą jaunos komandos įvaizdį.

Jarumbauskas Jarumbauskas

Simas Jarumbauskas: 19 metų 198 cm ūgio, 14,4 taško, 7,1 atk. kam., 2,6 rez. per., 15,4 naud. bal.

Universalaus puolėjo likimas šiuo tarpsezoniu turėtų kelti bene daugiausiai klausimų. Akivaizdu, kad kairiarankis krepšininkas jau yra pasiruošęs pereiti į aukštesnį lygį, tačiau vargu ar naudinga būtų šį žaidėją bandyti integruoti į pagrindinę komandą.

Idealiausias scenarijus S.Jarumbauskui greičiausiai būtų žaidimas kitoje LKL komandoje, kurioje jis turėtų aiškų vaidmenį.

REKLAMA

Stipriausia šio krepšininko pusė yra universalumas. Būdamas mažiau nei 2 metrų ūgio S.Jarumbauskas yra puikus kovotojas dėl atšokusių kamuolių ir geba žaisti net keliose pozicijose. Dažnai šis puolėjas mėgsta žaisti „nuo kranto iki kranto“, tačiau klaidų S.Jarumbauskui išvengti taip pat nepavyksta – jų per rungtynes jis padaro po 3,6.

Ernestas Naruševičius: 19 metų 207 cm ūgio, 3 tšk., 1,8 atk. kam., 2,2 naud. bal.

Vidurio puolėjas „Perlo“ gretose taip kol kas ir neatsiskleidė. Pagrindinis šio jaunojo krepšininko pliusas yra jo ūgis, tačiau jo kol kas išnaudoti nepavyko net  Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse.

E.Naruševičius praktiškai nežiūri į krepšį iš tolimojo nuotolio, o gynyboje yra dažnai atakuojamas „du prieš du“ situacijose. Akivaizdu, kad šiam aukštaūgiui reikia pridėti atletiškumo ir mobilumo, jeigu jis nori pakilti į bent kiek aukštesnį lygį.

Šiai dienai žaidimas pagrindinėje „Ryto“ komandoje E.Naruševičiui yra kaip tolima svajonė, tačiau realu, kad dar vieną šansą „Perlo“ gretose jis turėtų gauti.

Ignas Juškevičius: 29 metai 201 cm ūgio, 13,2 tšk., 9,3 atk. kam., 1,3 rez. per., 19,5 naud. bal.

REKLAMA

Sezono eigoje prie „Perlo“ prisijungęs vyriausias ekipos žaidėjas gerokai sustiprino komandos priekinę liniją.

I.Juškevičius per tą laikotarpį turėjo atkreipti kitų NKL klubų dėmesį, tad labai realu, kad šis lygos debiutantas kitą sezoną persikels į kitą komandą. Tuo tarpu Vilniaus klubas šiuo metu domisi kitu taip pat kiek vyresnio amžiaus vidurio puolėju, rungtyniaujančiu NKL čempionate.

Kalogiros Kalogiros

Andreas Kalogiros: 17 metų 198 cm ūgio, 25 min., 9,3 tšk., 4,7 atk. kam., 2,1 rez, per., 11,7 naud. bal.

A.Kalogiros yra vienintelis legionierius, žaidžiantis „Perlo“ gretose. Graikas šį sezoną dėmesį į save atkreipė ne tik NKL pirmenybėse, bet ir puikiai žaisdamas Eurolygos jaunimo turnyre, kur už jį ryškiau spindėjo tik Ą.Tubelis ir A.Marčiulionis.

REKLAMA

Nors šis puolėjas yra dar vos 17 metų, tačiau jau dabar turi gana tvirtą kūną, kuris leidžia stumdytis net su gerokai vyresniais varžovais. Iš saulėtosios Graikijos kilęs žaidėjas yra kiek ankstesnio brendimo nei jo bendraamžiai lietuviai, tad šis pranašumas „Ryto“ gerbėjų per daug džiuginti neturėtų.

Jeigu puolėjas ir kitą sezoną liks klube, jam turėtų būti numatytas vieno iš lyderių vaidmuo. Kol kas Vilniaus klubas nėra užsiauginęs sau dar nei vieno užsieniečio, tad galbūt A.Kalogiros taip įeis ir ekipos istoriją.

Adas Šimonis: 19 metų 193 cm ūgio, 25 min., 7,9 tšk., 2,2 atk. kam., 1,6 rez. per., 6,3 naud. bal..

A.Šimonis yra dar vienas gana nemažai klausimų keliantis „Perlo“ komandos žaidėjas. Kol kas panašu, kad jo gali laukti Domanto Vilio likimas. Kol kas vargu ar jis gali sudominti LKL ekipas, tačiau stipriausios NKL komandos į šį žaidėją jau turėtų atkreipti dėmesį.

Pagrindinis šio krepšininko privalumas yra geras metimas iš trijų taškų zonos, tačiau kol kas tai ir yra daugiausia, ką puolime gali pasiūlyti šis gynėjas.

Erikas Jermolajevas: 19 metų 205 cm ūgio, 15 min., 6,7 tšk, 3,2 atk. kam., 5,1 naud. bal.

REKLAMA

Nors nuo praėjusio sezono E.Jermolajevui savo skaičius pavyko gana ženkliai pagerinti, tačiau jie vis tiek atrodo gana kukliai. Aukštaūgis ir šį sezoną buvo daugiau rotacijos žaidėjas komandoje.

Vis dėlto potencialo šis krepšininkas tikrai turi. 205 cm aukštaūgis pasižymi geru metimu tiek iš vidutinio nuotolio, tiek iš tolimos distancijos.

F.Jermolajevui nepakenktų pridėti raumenų ir fizinės jėgos, kadangi kol kas dvikovose arčiau krepšio jam būna išties keblu. Medžiagos tapti net ir „Ryto“ lygio žaidėju E.Jermolajevas turi, tačiau tam reikės įdėti labai daug darbo treniruotėse.

Tubutis Tubutis

Einaras Tubutis: 21 metai 207 cm ūgio, 13,9 tšk., 8 atk. kam., 2,6 rez. per., 20,8 naud. bal.

Sunkiojo krašto puolėjo sezoną aptemdė incidentas metų pabaigoje, po kurio E.Tubutis porai mėnesių buvo iškritęs iš rikiuotės. Vos tik aukštaūgis grįžo į savo sportinę formą – sezonas buvo nutrauktas.

REKLAMA

E.Tubutis statistiškai turėjo solidų sezoną, tačiau nereikia pamiršti, kad jam jau 21 metai. Jeigu „Rytas“ išlaikys Mareką Blaževičių ir prijungs Ą.Tubelį, tuomet vilniečiams ant suolo turėti tris jaunus aukštaūgius gali būti per didelė prabanga.

Tokio tipo priekinės linijos žaidėją savo gretose norėtų turėti nemaža dalis LKL klubų. E.Tubučiui dabar svarbiausia būtų atsidurti tokioje komandoje, kurioje gautų, kuo daugiau žaidybinio laiko.

Fizinės jėgos stoka gali tapti rimta problema perėjus į aukštesnį lygį, tačiau gebėjimas išplėsti puolimą yra vienas iš svarbiausių E.Tubučio privalumų. Kol kas šis priekinės linijos žaidėjas savo stiliumi šiek tiek primena Eimantą Bendžių, su kuriuo yra identiško ūgio. Belieka tikėtis, kad „Ryto“ kapitono lygį E.Tubutis sugebės kada nors pasiekti.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: atsakymai į patronų klausimus. Spausk ir žiūrėk >>


Gairės: nkl, perlas, rytas, tubelis
11 komentarai
Naujausi komentarai (11)
Geriausiai ivertinti (11)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti