„Rytas“ grįžo į pergalingą ritmą LKL, „Pieno žvaigždės“ – neteko svarbaus žaidėjo (9) L.Kisielius taip pat patyrė traumą

Gruodžio 14 d., 15:30
D.Sirvydis rungtyniavo sėkmingai (BNS nuotr.)

Triuškinamą pergalę LKL į savo sąskaitą įsirašė po pastarojo pralaimėjimo atsitiesęs Vilniaus „Rytas“ (9/5).

Vilniečiai išvykoje be didesnio vargo rezultatu 93:72 (24:15, 24:13, 29:21, 16:23) nepaliko vilčių Pasvalio „Pieno žvaigždėms“ (5/9).

Šis mačas šeimininkams susiklostė nekaip ir dėl to, kad traumas patyrė du priekinės linijos žaidėjai – Laimonas Kisielius ir Paulius Petrilevičius.

Dvikovos eiga:

Vilniečiai gana blankiai pradėjo rungtynes, tad po dviejų Pauliaus Petrilevičiaus dvitaškių šeimininkai pirmavo 5:2. Vis dėlto „Pieno žvaigždės“ pradėjo kur kas dažniau klysti, o „Rytas“ oponentus bausti tolimais metimais. Antrą tritaškį smeigė Mindaugas Girdžiūnas ir ekipas skyrė 8 taškai – 19:11. Po pirmo ketvirčio vilniečiai buvo priekyje rezultatu 24:15.

Pasvaliečiai su Malcolmu Grantu priešakyje gana neblogai atakavo krepšį, tačiau nesėkmingai dirbo gynyboje. Po Deivido Sirvydžio tritaškio „Rytas“ pabėgo 13 taškų pranašumu – 35:22. Kėlinio viduryje pasvaliečiai buvo triuškinami, maža to, traumą patyrė vienas lyderių  Paulius Petrilevičius. „Pieno žvaigždėse“ į kovą buvo mesti mažiau rungtyniaujantys krepšininkai, kurie pasirodė gana neblogai ir neleido vilniečiams susikrauti dar didesnio pranašumo – 48:28.

Vilniečiai ir toliau neatsipalaidavo bei didino savo atotrūkį. „Rytas“ vienu metu pirmavo net 62:34, bet šeimininkai sugebėjo pelnyti 6 taškus be atsako. Kėlinio pabaigoje pataikė tiek Redas Venclovas, tiek Edgaras Lasenbergas, tačiau rezultatyvios sostinės klubo atakos ketvirtą kėlinį pavertė tik formalumu – 77:49.

Paskutinės 10 susitikimo minučių pralėkė greitai. Abi komandos skyrė nedidelį dėmesį gynybai, o pasvaliečiams pavyko nežymiai sumažinti deficitą. Trevoras Thompsonas pataikė pirmą sezono tritaškį, galingai įdėjo iš viršaus ir priartino Pasvalio ekipą. Vis dėlto vilniečiai iškovojo labai nesunkią pergalę – 93:72.

„Pieno žvaigždės“: Trevoras Thompsonas 14 (5/7 dvitaškiai, 11 atk. kam.), Miha Lapornikas 13, Johnas Gillonas 9 (1/4 tritaškiai), Edgaras Lasenbergas (11 min.) ir Malcolmas Grantas po 7.

„Rytas“: Martynas Echodas 20 (9/12 dvitaškiai), Deividas Sirvydis 17 (3/4 tritaškiai), Mindaugas Girdžiūnas 12 (4/5 tritaškiai), Terrellas Holloway'us 10.