Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs „Rytas“ nušlavė Prienų klubą (49) FOTOGALERIJA

Sausio 9 d., 16:50
T.Leissneris vedė Vilniaus ekipą į priekį (LKL nuotr.)

Vilniaus „Rytas“ (14/1) Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynėse namuose 106:77 (18:10, 26:21, 35:26, 27:20) užtikrintai nugalėjo Prienų „Labas GAS“ (1/14) klubą.

Rungtynių pradžioje abiems komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus, tad sužaidus 3 minutes rezultatas buvo lygus – 2:2. Nors vilniečių persvara šoktelėjo iki 4 taškų (8:4), bet svečių atsilikimą sumažino Juwanas Durhamas – 6:8. A.Butkevičius sugrąžino 4 taškų persvarą (10:6), o vėliau šeimininkai pratęsė spurtą – 18:10.

Antrąjį ketvirtį tritaškiu pradėjo Mantvydas Staniulis (13:18), bet netrukus „Rytas“ vėl pirmavo 8 taškais – 21:13. Dviženklį pranašumą Vilniaus klubas įgijo po Margio Normanto dėjimo (30:20), o netrukus komandas skyrė 14 taškų – 37:23. Vis tik po Igno Sargiūno sėkmingo epizodo ekipas vėl skyrė vienženklė persvara (28:37), tačiau ketvirtį sėkmingiau užbaigė šeimininkai – 44:31.

Po pertraukos vilniečiai jau ėmė krautis triuškinamą pranašumą. Sužaidus vos pusantros minutės Giedriaus Žibėno auklėtiniai jau pirmavo 20 taškų (51:31), o įpusėjus kėliniui ekipas skyrė jau 25 taškai – 61:36. Vis tik po sėkmingos Jovano Kljajičiaus atkarpos svečiai kiek priartėjo – 48:69. Po G.Žibėno techninės pražangos Prienų ekipa sumažino atsilikimą iki 19 taškų (57:76), bet kėlinį tritaškiu užbaigė Gytis Radzevičius – 79:57.

Paskutinioji 10 minučių atkarpa jau tebuvo formalumas ir po Maurice’o Ndouro dvitaškio Vilniaus ekipa vėl pirmavo 25 taškais – 88:63. Per likusį ketvirtojo kėlinio laiką skirtumas per daug nekito ir „Rytas“ iškovojo užtikrintą pergalę – 106:77.

Iki tol daugiausiai taškų vilniečiai buvo įmetę į „Šiaulių-7bet“ krepšį, kai pelnė 101 tašką.

„Rytas“: Tanneris Leissneris 19 (9/9 metimai), Kennethas Smithas (8 rez. per.), Ivanas Buva (6 atk. kam.), Gytis Radzevičius (6 atk. kam.) po 15, Arnas Butkevičius 13 (5/6 dvit.) Maurice’as Ndouras 12 (5/8 dvit.), Margiris Normantas (7 atk. kam., 8 rez. per.) ir Vaidas Kariniauskas (6 rez. per.) po 6.

„Labas GAS“:  Jovanas Kljajičius 16 (6/6 dvit., 0/5 trit.), Tahjus Eaddy 14 (3/4 trit.), Ivanas Perasovičius 11 (6 atk. kam.), Erikas Venskus 8 (4/5 dvit.), Ignas Sargiūnas 7 (1/8 metimai, 5 atk. kam.).

„Bružas ir Pulkovskis“: „Neptūno“ ateitis, Blaževičiaus projektas, žaidėjai Žiemelio klubui, Websterio ateitis ir Maksvyčio sprendimo argumentai

Gairės: lkl, rytas, labas gas