Radęs, kuo žaidėjus pagirti D.Adomaitis: sezonas buvo kaip kelionė per kalnus (28)

Birželio 1 d., 19:52
D.Adomaitis sezoną apibūdino metaforiškai (BNS nuotr.)
D.Adomaitis sezoną apibūdino metaforiškai (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Vilniaus „Rytas“ sezoną uždarė skaudžia nesėkme – paskutinėse Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) finalo rungtynėse neturėjo šansų prieš Kauno „Žalgirį“.

„Ryto“ strategas Dainius Adomaitis padėkojo komandos žaidėjams ir gerbėjams už sunkų sezoną, kurį apibūdino metaforiškai.

„Sveikinimai „Žalgiriui“. Matėte finalą, kai viena komanda pradėjo vienu tempu ir juo žaidė, o kitos komandos tempas mažėjo ir krito bei nėra daug ką kalbėti“, – teigė strategas.

– Ką sakėte žaidėjams, jiems atsiliekant 40 taškų skirtumu?

REKLAMA

– Visada sudėtinga užbaigti sezoną pralaimėjimais, kitas dalykas – dideliu pralaimėjimu. Visada svarbu, kad rungtynės baigiasi tada, kai baigiasi ir reikia įdėti pastangas, kovoti dėl kiekvieno kamuolio ir nesvarbu, kas yra aikštėje, Parachovskis ar Tubutis. Sunku, kai varžovas pajaučia kraujo kvapą.

– Spėjote įrodyti, kad galite nugalėti „Žalgirį“ viename mače. Ko reikia organizacijai, kad būtumėte pajėgūs kovoti visą seriją?

– Pirmiausia, tas visas sezonas buvo kaip kelionė per kalnus. Mes lipame, sunkiai užlipame sunkiai dirbdami ir tada kažkoks vėjas ar audra nubloškia mus atgal, vėl pamatome geresnį vaizdą ir atgal. Noriu pagirti vyrus ir pasakyti didelį ačiū, sezonas visiems buvo sunkus. Džiugu, kad „daėjome“ iki šio taško. Šioje serijoje taip pat buvo sunku, Girdžiūnas gavo traumą, bet vis tiek kovojo su nuskausminamaisiais, Bendžius šiandien žaidė, nors praleido dvi dienas su daktarais. Tikrai noriu padėkoti žaidėjams už darbą ir atsidavimą. Dėkoju ir gerbėjams, kurie lydėjo viso sezono metu, visur atvažiavo ir palaikė, didesnė ar mažesnė grupė.

REKLAMA

– Kokios permainos laukia komandos kitą sezoną ir ar jos bus gausios?

– Nenorėčiau dabar išsiplėsti šia tema. Pirmadienį susėsime su treneriais ir klubo vadovybe, kas, kaip ir kada. Laukia ilgas pokalbis.

– Ar grįšite ir kitą sezoną?

– Aš esu sutarty, lauks pokalbis su vadovybe.

– Arnas Butkevičius turėjo ryškią seriją. Kur jis labiausiai pažengė ir kokios jo galimybių ribos?

– Svarbiausias dalykas, sezono pradžioje kreipėme didelį dėmesį į jo minutes ir rotaciją, su kuo jis žaidė. Su juo turėjome problemų ir anksčiau, dar „Neptūne“ jis negalėjo žaisti daug minučių. Jis įdėjo daug darbo, kad toks sugrįžtų. Jis visada pasilieka su treneriais po treniruočių, mėto, stengiasi. Pasitikėjimas atsirado dėl to darbo ir daugybės minučių aikštėje. Dar yra daug dalykų, kuriuos jis gali ir privalo pagerinti, tik nuo jo priklausys.

– Pateikėte paraišką Eurolygai, tačiau šiame mače šios lygos klubui skaudžiai nusileidote. Ar užtenka vienos vasaros pasiekti Eurolygos lygį?

– Labai sudėtinga. Pažiūrėkite į šias rungtynes. Žaidė Eurolygos komanda, „Žalgiris“, o mes... prastai. Žaidė trys žaidėjai, kurie dar praeitą sezoną „Perle“ žaidė. Reikia apsvarstyti, kokias galimybes galime turėti, o dabar lauksime sprendimo. Vėl laukia pokalbis su vadovybe.

REKLAMA

– Kokia bus „Ryto“ sistema ateityje?

– Yra daug talentingų žaidėjų, kurie yra sistemoje „Perlo“, jie turi po truputį įsilieti ir į pagrindinę komandą. Gaila, kad Marekui taip susiklostė šis sezonas. Deivis gavo begalinės patirties, prieš sezoną niekas negalvojo, kad taip gali būti. Yra daug jaunų žaidėjų, kuriuos turime auginti, įtraukti į sistemą ir derinti prie vyresnių žaidėjų bei alkanų užsieniečių.


28 komentarai
Naujausi komentarai (28)
Geriausiai ivertinti (28)
PRO komentarai (8)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti