R.Giedraitis buvo rezultatyviausias savo komandoje, bet ALBA pralaimėjo trilerį Stambule (10) FOTOGALERIJA

Gruodžio 6 d., 22:04
R.Giedraitis nesustabdė varžovų (Scanpix nuotr.)

Nesėkmę Eurolygoje patyrė Roko Giedraičio atstovaujama Berlyno ALBA (4/8) ekipa, kuri išvykoje 102:107 (16:30, 24:11, 22:24, 26:23, 14:19) po permainingos kovos ir pratęsimo nusileido Stambulo „Fenerbahče“ (5/7) krepšininkams.

Dvikovos pradžioje atrodė, kad mačo nugalėtojas bus aiškus jau po pirmojo kėlinio, kuriame „Fenerbahče“ puolime žaidė lyg iš natų ir pirmavo 30:16. Antrajame ketvirtyje ALBA gerokai pagerino gynybą ir po atkarpos 11:2 priartėjo – 27:32. Derrickas Williamsas atsakė dvitaškiu (34:27), bet svečiai pelnė dar 8 taškus be atsako ir jau buvo priekyje – 35:34. Įpusėjus susitikimui Turkijos klubas nežymiai pirmavo – 41:40.

Po didžiosios pertraukos ALBA perėmė dvikovos kontrolę ir prabėgus 3,5 minutės grėsmingai nutolo – 52:44. Vis dėlto „Fenerbahče“ laimėjo atkarpą 13:2 ir vėl buvo priekyje – 57:54. Toks skirtumas tarp komandų išliko ir sužaidus trisdešimt minučių – 65:62.

Ketvirtajame ketvirtyje sužaidus 3,5 minutės „Fenerbahče“ turėjo 4 taškų atsargą (71:67), tačiau ALBA spurtavo 8:0 ir vėl išsiveržė į priekį – 75:71. Željko Obradovičiaus auklėtiniai vis vijosi varžovus iki pat tol, kai Kostas Sloukas dvitaškiu išvedė šeimininkus į priekį (84:83), o netrukus D.Williamsas blokavo varžovų tritaškį bei nuskubėjęs į greitą ataką įkrovė iš viršaus – 86:83. ALBA išsigelbėjimui dar turėjo 30 sekundžių, o „Fenerbahče“ griebėsi pražangų taktikos į ką svečiai atsakė tuo pačiu ir ekipos apsikeitė taškais nuo baudų metimo linijos – 88:85. Likus 7,3 sek. Nielsas Giffey pataikė pirmąjį metimą, R.Giedraitis atkovojo kamuolį ir nepataikė iš po krepšio, bet Luke‘as Sikma pakartojo jo metimą ir išlygino rezultatą – 88:88.

Lemiamai atakai „Fenerbahče“ turėjo 4,5 sek. ir D.Williamsas turėjo progą išplėšti pergalę, bet būdamas laisvas tritaškio nepataikė. Pratęsime komandos rinko taškus tik baudomis (96:96), bet Melih Mahmutoglu pataikė tritaškį (99:96), o po nesėkmingos atakos L.Sikma užsidirbo nesportinę pražangą, kuri pasibaigė varžovų dviem taškais – 101:96. Per likusį laiką ALBA pasivyti varžovų nesugebėjo, todėl patyrė nesėkmę.

R.Giedraitis per 27 minutes pelnė 19 taškų (1/4 dvitaškiai, 5/7 tritaškiai, 2/2 baudos metimai), sugriebė 5, perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo pražangą, 3 sykius pažeidė taisykles, kartą suklydo ir surinko 19 naudingumo balų.

„Fenerbahče“: Kostas Sloukas 23 (13/13 baudos metimai, 10 rez. perd., 39 naud. bal.), Nando De Colo 18, Melih Mahmutoglu 17 (5/9 tritaškiai), Joffrey Lauvergne‘as 15 (6 atk. kam.), Derrickas Williamsas 14, Ahmetas Duverioglu 9 (5 atk. kam.).

ALBA: Rokas Giedraitis 19 (5/7 tritaškiai), Luke‘as Sikma 18 (8 atk. kam.), Martinas Hermannssonas ir Nielsas Giffey (3/5 tritaškiai) po 12, Peytonas Siva (6 rez. perd.) ir Marcusas Erikssonas (2/5 tritaškiai) po 10.