Pusšimtis J.Hardeno taškų buvo svaresni už L.Dončičiaus trigubą dublį (14)

Rugpjūčio 1 d., 08:10
L.Dončičiaus pastangų pergalei neužteko (Scanpix nuotr.)

Itin rezultatyviai susiklostė Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) mačas tarp Hjustono „Rockets“ (41/24) ir Dalaso „Mavericks“ (40/28). Orlande po pratęsimo triumfavo Jameso Hardeno kompanija – 153:149 (42:42, 33:43, 33:34, 31:20, 14:10).

Rungtynės startavo kosminiu tempu ir jau po trijų kėlinių „Mavericks“ pirmavo tokiu rezultatu, kokio užtektų visam susitikimui – 119:109.

Ketvirtajame kėlinyje metimai jau nebuvo tokie taiklūs, tačiau „Rockets“ sugebėjo sudeginti dviženklį deficitą ir prieš lemiamą ataką atsiliko vienu metimu – 136:139. Dalaso klubas apdairiai prasižengė prieš J.Hardeną, neleisdamas šiam atakuoti iš toli.

Snaiperis pataikė pirmąjį baudos metimą, prametė antrąjį, bet prie kamuolio pirmasis suskubo Robertas Covingtonas, vienu lietimu išlyginęs rezultatą. Pergalingu galėjęs tapti Luka Dončičiaus tritaškis rezultato nepakeitė.

Pratęsimas toks dramatiškas nebuvo. „Rockets“ laikėsi priekyje, o likus žaisti 15 sekundžių Trey‘us Burke tritaškiu skėlė varžovų pranašumą perpus (149:152). Kitoje atakoje J.Hardenas pataikė vieną baudos metimą, o Dalaso ekipa stebuklo jau nesukūrė.

J.Hardenas sužaidė fantastiškas rungtynes – per 43 minutes pelnė 49 taškus (11/11 dvitaškių, 3/9 tritaškių, 18/21 baudų metimų), atkovojo 9, perėmė 3 ir prarado vos vieną kamuolį, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus bei 5 sykius prasižengė.

Iššūkį jam metęs L.Dončičius per 42 minutes pelnė 28 taškus (10/18 dvitaškių, 1/9 tritaškių, 5/9 baudų metimų), atkovojo 13 kamuolių, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, perėmė kamuolį, blokavo metimą, 8 kartus suklydo bei išnaudojo pražangų limitą.

Rungtynėse netrūko ir kitų išskirtinių individualių pasiekimų – Russellas Westbrookas buvo arti trigubo dublio, Kristapas Porzingis surinko net 39 taškus, o T.Burke varžovams atseikėjo 8 tritaškius.

J.Hardenas šiame mače su „Rockets“ marškinėliais pelnytais taškais (17 977) aplenkė Calviną Murphy bei pakilo į antrąją vietą klubo istorijoje. Dabar jam liko pavyti Hakeemą Olajuwoną. Tuo tarpu „Mavericks“ sužaidė rezultatyviausių pirmąją rungtynių pusę (85 taškai) komandos istorijoje.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 49 (9 atk. kam., 8 rez. perd., 3 per. kam., 3 blokai), Russellas Westbrookas 31 (11 atk. kam., 8 rez. perd., 6 klaidos), Danuelis House‘as 20 (5 atk. kam., 6/12 tritaškių), Benas McLemore‘as (4/4 tritaškių) ir Robertas Covingtonas (11 atk. kam., 4 blokai, 1/9 tritaškių) po 13, Jeffas Greenas ir Austinas Riversas po 10.

„Mavericks“: Kristapas Porzingis 39 (16 atk. kam.), Trey‘us Burke 31 (8/10 tritaškių, 6 rez. perd.), Luka Dončičius 28 (13 atk. kam., 10 rez. perd., 8 klaidos, 1/9 tritaškių), Timas Hardaway‘us 24 (5/8 tritaškių, 5 atk. kam.), ... , Bobanas Marjanovičius 6 (5 atk. kam., 5 minutės).