Puikiai žaidę lietuviai padėjo „Baskonia“ ekipai patiesti ir „AX Armani“ komandą (22)

Kovo 26 d., 21:39
R.Giedraitis surinko 24 naudingumo balus (Euroleague.net)

Toliau puikią atkarpą ir kovą dėl vietos Eurolygos atkrintamosiose tęsia dviejų lietuvių atstovaujama Vitorijos „Baskonia“ (17/14) ekipa, kuri namuose 86:69 (10:16, 23:16, 27:13, 26:24) pranoko Milano „AX Armani“ (19/12) krepšininkus.

Nerezultatyviame pirmajame kėlinyje „Baskonia“ sukrapštė vos 10 taškų ir atsiliko 10:16. Antrasis ketvirtis pradėtas daug sėkmingiau – atkarpa 9:2 leido išsiveržti į priekį – 19:18. Toliau vyko atkakli kova taškas į tašką ir įpusėjus mačui šeimininkai turėjo vos vieno taško atsargą – 33:32.

Po didžiosios pertraukos Pierria Henry ėmėsi iniciatyvos, kuris pelnė 6 taškus be atsako, Youssoupha Fallas pridėjo dvitaškį bei „Baskonia“ truktelėjo į priekį – 41:32. 25-ąją minutę baskai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 49:38. Nors „AX Armani“ atsakė 7 taškais iš eilės (45:49), per likusį laiką „Baskonia“ pelnė 11 taškų be atsako, kurie leido prieš lemiamą atkarpą pirmauti solidžiai – 60:45.

Galutinai „Baskonia“ varžovus palaužė 36-ąją minutę, kai atkarpa 8:0 leido įgyti jau 20 taškų pranašumą (76:56), kurios „dizaineriai“ panaikinti pajėgūs nebebuvo.

28 minutes žaidęs Tadas Sedekerskis pelnė 9 taškus (3/3 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 3/4 baudos metimai), sugriebė 3, perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 varžovų metimus, išprovokavo 2 pražangas, sykį pažeidė taisykles ir surinko 18 naudingumo balų.

35 minutes ant parketo praleidęs Rokas Giedraitis įmetė 14 taškų (3/6 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 2/2 baudos metimai), atkovojo 7, perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 varžovų metimus, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 24 naudingumo balus.

„Baskonia“: Pierria Henry 19 (5 atk. kam., 6 rez. perd., 26 naud. bal.), Achille Polonara 17 (2/6 tritaškiai, 13 atk. kam., 28 naud. bal.), Zoranas Dragičius 15 (1/5 tritaškiai), Rokas Giedraitis 14.

„AX Armani“: Kevinas Punteris 13, Sergio Rodriguezas 12 (2/9 tritaškiai), Shavonas Shieldsas (2/6 tritaškiai), Jeffas Brooksas (7 atk. kam.) ir Luigi Datome (2/4 tritaškiai) po 10, Michaelas Rollas 8.