Produktyvus, bet pražangų sustabdytas J.Valančiūnas laimėjo prieš N.Jokičiaus kariauną (19) kiti rezultatai

Gruodžio 5 d., 01:00
N.Jokičius pranoko J.Valančiūną (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) gerą seriją pratęsė Jono Valančiūno atstovaujami Naujojo Orleano „Pelicans“ (15/8).

Luizianos klubas savo arenoje triumfavo prieš Nikola Jokičiaus vedamus Denverio „Nuggets“ (14/9) – 121:106 (27:31, 32:29, 28:21, 34:25).

J.Valančiūnas pelnė pirmuosius rungtynių taškus, tačiau jo komanda strigo ir turėjo prašyti ankstyvos minutės pertraukėlės (2:8). Stabdydamas N.Jokičiaus prasiveržimą uteniškis užsidirbo pražangą, vėliau blokavo serbą, bet šis pelnė taškus antruoju bandymu – 16:10.

Antrajame kėlinyje „Pelicans“ perėmė iniciatyvą, Jeffas Greenas užsidirbo techninę pražangą, o J.Valančiūnas pataikęs penktąjį dvitaškį paeiliui pasiekė dviženklį rezultatyvumą – 43:39. N.Jokičius netrukus išprovokavo jau trečiąją uteniškio pražangą, privertusią jį sėsti ant suolo.

Trečiajame kėlinyje J.Valančiūnas pasižymėjo dvitaškiu su pražanga, tačiau jo pasirodymas vėl neužsitęsė dėl dar dviejų greitų pražangų. Lietuvį Willy Hernangomezu pakeitę „Pelicans“ kovoje išsilaikė dviem galingais Trey’aus Murphy dėjimais – 78:75. Gerą bangą pagavę šeimininkai atsiplėšė dviženkliu skirtumu – 87:77. Iki ketvirčio pabaigos šis kiek aptirpo – 87:81.

Ketvirtajame kėlinyje „Pelicans“ jau vertėsi be lietuvio, o „Nuggets“ prarado iš aikštės išvarytą trenerį Michaelą Malone'ą. „Pelicans“ pergalę išsaugoti leido siautėjęs J.Alvarado, sužaidęs geriausias karjeros rungtynes.

Puerto Riko rinktinės atstovas per 27 minutes pelnė 38 taškus (4/8 dvitaškių, 8/11 tritaškių, 6/7 baudų metimų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 3 sykius prasižengė. Ankstesnis jo karjeros rekordas siekė vos 23 taškus.

J.Valančiūno statistika – 14 minučių, 13 taškų (6/7 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 1/1 baudos metimo), 2 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, blokas, klaida ir 5 pražangos.

Tuo tarpu N.Jokičius per 37 minutes pelnė 32 taškus (12/15 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 5/9 baudų metimų), atkovojo 16 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, po 4 sykius suklydo ir prasižengė.

Naujojo Orleano ekipai tai buvo jau ketvirtoji pergalė paeiliui, leidusi įsitvirtinti antroje Vakarų konferencijos vietoje.

Tuo tarpu „Nuggets“ antrą kartą paeiliui krito prastai mesdami tritaškius (8/31, 26 procentai) ir dvigubai dažniau klysdami (19:10). Komandos kategoriškai skyrėsi ir atsarginių žaidėjų indėliu – 62:16.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 32 (16 atk. kam., 8 rez. perd.), Aaronas Gordonas 19 (8 atk. kam.), Jamalas Murray'us 18 (3/8 tritaškių, 5 rez. perd.), Bruce'as Brownas 13 (6 atk. kam.).

„Pelicans“: Jose Alvarado 38 (8/11 tritaškių), Zionas Williamsonas 25 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 13 (6/7 dvitaškių), Trey'us Murphy ir Willy Hernangomezas (8 atk. kam.) po 12.

Kiti rezultatai:

Fynikso „Suns“ (16/7) 133:95 San Antonijaus „Spurs“ (6/18)

Bostono „Celtics“ (19/5) 103:92 Bruklino „Nets“ (13/12)

Memfio „Grizzlies“ (14/9) 122:112 Detroito „Pistons“ (6/19)

Klivlando „Cavaliers“ (15/9) 81:92 Niujorko „Knicks“ (11/13)

Los Andželo „Lakers“ (10/12) 130:119 Vašingtono „Wizards“ (11/13)

Čikagos „Bulls“ (9/14) 101:110 Sakramento „Kings“ (13/9)

Indianos „Pacers“ (12/11) 100:116 Portlando „Trail Blazers“ (13/11)

„Ilgoji pertrauka“: „Žalgirio“ aštuoneto šansai, nurašytos komandos, svarbų „X faktorių“ turinti ekipa, blogiausi treneriai, neįdomiausios stebėti ekipos ir kaip atrodys atkrintamųjų poros