Prie dvyliktuko artėjantis aukštaūgis semiasi neįkainojamos patirties iš NBA lietuvių ir grūdinasi sezonui „Žalgiryje“ (18)

Rugpjūčio 22 d., 17:30
M.Gebenas pateko tarp 14 pretendentų į rinktinę (BNS nuotr.)
M.Gebenas pateko tarp 14 pretendentų į rinktinę (BNS nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

Martinas Gebenas – menkai apšilęs kojas rinktinėje, bet jau turintis patirties su žaliai–balta apranga.

Ketverias rungtynes „languose“ sužaidęs aukštaūgis dabar siekia vietos ir pagrindinėje komandos sudėtyje, kuri keliaus į Kiniją.

Kol kas šios vasaros patirtis 24-erių žaidėjui palieka vis didesnį įspūdį: vien kvietimas į rinktinę jam reiškia daug, o prie to dar prisidėjo ir jo laukta galimybė pasisemti žinių iš Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žaidėjų.

„Vasaros ir „langų“ patirtys labai skiriasi: per „langą“ suvyksta tie, kas gali, o dabar esame kokios galime pajėgiausios sudėties. Skirtumai – tikrai dideli. Man asmeniškai žaisti prieš tokius žaidėjus kaip Sabonis ar Valančiūnas – labai gera patirtis. Bandau kuo daugiau iš jų pasisemti ir krepšinio, ir patirties prasme“, – pasakoja M.Gebenas.

REKLAMA

Susitikimo su Jonu ir Domu laukęs Martinas su šypsena atsiliepia apie komandos draugus: paprasti, nepasikėlę, nesusireikšminę, juokaujantys ir daug dirbantys – vardina jis.

Treniruotėse rimčiausias varžovas jam – J.Valančiūnas, prieš kurį pakovoti – yra ką veikti, pasakoja M.Gebenas.

„Nėra kažkokių jo pamokymų aikštelėje, bet tas žaidimo intensyvumo lygis turi būti labai aukštas, kad galėčiau su juo būti vienoje aikštėje ir konkuruoti. Su Jonu sunkiausia, o Domas – antras, bet ir jis nedaug atsilieka“, – šypsosi M.Gebenas.

Gebenas Gebenas

Lietuvos rinktinė Europoje sužaidė šešerias draugiškas rungtynes, o iš buvusių varžovu didžiausią įspūdį aukštaūgiui padarė Serbijos rinktinė – viena Pasaulio taurės favoričių.

Įspūdį paliko ir Nikolos Jokičiaus unikalumas bei 222 cm ūgio Bobano Marjanovičiaus galingas stotas.

REKLAMA

„Labai stiprios sudėties komanda, kuri, mano manymu, tikrai kovos dėl medalių čempionate. Jie turi daug NBA arba panašaus lygio žaidėjų, tai tikrai sudėtinga su jais žaisti. Serbų krepšinio intelektas – aukšto lygio. Įspūdinga komanda.

Nežinau, kada paskutinį kartą teko taip aukštai pakėlus galvą žiūrėti į kitą žmogų kaip čia teko į Bobaną. Sunku! Ūgio pranašumas tikrai daug duoda. Matėme epizodą, kai jis tiesiog pasisuko ir metė kamuolį, o aš net kamuolio nemačiau – jis jau buvo krepšyje“, – pasakojo M.Gebenas.

Gebenas, Seibutis Gebenas, Seibutis

Dabar rinktinėje liko 14 kandidatų, o šansai matyti M.Gebeną galutinėje sudėtyje – dideli, kadangi dar vienas aukštaūgis rinktinei reikalingas.

Į dvyliktuko klausimą pats vidurio puolėjas nesikoncentruoja: „Nelaikau savęs labiau ar mažiau garantuoju žaidėju. Turiu susikaupti ties darbu ir treniruotėmis ir būti kokybiška viso to dalimi. Jei treneris norės mane matyti, vyksiu į čempionatą su dideliu malonumu, o jei ne – padėkosiu už galimybe ir vyksiu ruoštis sezonui“, – sako jis.

REKLAMA

Bet kokiu atveju įgauta patirtis M.Gebenui yra neįkainojama. Ar galima buvo galvoti apie geresnį sezoną, debiutą rinktinėje ir buvimą visai šalia pasaulio čempionato? Ko gero ne. Ir visa ši patirtis aukštaūgiui itin pasitarnaus prieš naują etapą Kauno „Žalgiryje“.

„Daug per šiuos metus nutiko. Neturėjau daug laiko atsisėsti ir apmąstyti viską, kas įvyko ir toliau vyksta, bet džiaugiuosi, kad esu čia, kad užsidirbu tokias galimybes ir patirtis. Nuo to man tik geriau ir tik padės mano karjerai.

Fizine prasme tai tikrai geras užsigrūdinimas. Žaidžiu su Jonu ir Domantu – geriau rasti negalima. Tik strategine prasme galbūt būsiu atsilikęs ir komandos draugus reikės pasivyti, bet fiziškai būsiu pasiruošęs gerai“, – sako M.Gebenas.

Lietuvos rinktinė jau įsikūrė laikinoje stotelėje Pietų Korėjoje, kur užtruks kelias dienas prieš keliaujant į Kiniją.

Kiek tikrojo veido jau yra atskleidę lietuviai?

„Sunku vertinti, galbūt treneriai žino geriau, matydami koks žaidimas yra ir kokio jie norėtų. Bet judame tinkama linkme. Rungtynės su Rusija ir tos klaidos neatrodė gražiai, bet kita vertus, padarome gerų dalykų, kurie teigiamai mus nuteikti ateičiai.

Šis turnyras Korėjoje bei treniruotės tikrai padės, tad tikėkimės, galėsime tikrai pajėgiai pakovoti pasaulio čempionate“, – mano M.Gebenas.


18 komentarai
Naujausi komentarai (18)
Geriausiai ivertinti (18)
PRO komentarai (4)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti