Po skaudžių smūgių atsitiesęs „Lietuvos rytas“ vis tik krito Krasnodare (313)

Gruodžio 13 d., 18:30
Vilniečiai žaidžia išvykoje (Rokas Lukoševičius, Fotodiena.lt)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda (4/4) parodė kovą, atsigavo po prastos rungtynių pradžios, bet Europos taurės C grupės mače svečiuose vis tik nusileido be pralaimėjimų žengiančiai Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (8/0) – 68:77 (12:25, 13:19, 29:15, 14:18).

„Lokomotiv-Kuban“ po geros Mardy Collinso atkarpos rungtynes pradėjo 7:3, tikslą pasiekė ir Pavelo Antipovo tolimas metimas, o vilniečiams teko nepaleisti varžovų pernelyg į priekį – 12:5. Vis tik skirtumas netrukus tapo dviženklis (10:7), bet netaiklių metimų seriją pagaliau nutraukė Benas Madgenas – 12:20. Labiau priartėti „Lokomotiv-Kuban“ vilniečiams neleido, rodė gerą puolimą ir po pirmo kėlinio pirmavo 25:12.

„Lietuvos ryto“ problemos nemažėjo (15:30), o į rezultatą sušvelninusius Beno Madgeno metimus tritaškiais atsakė šeimininkai – 38:20. „Lokomotiv-Kuban“ apsukų nemažino, atitolo dar labiau 44:33 ir po antro ketvirčio jau pirmavo 44:25.

Po didžiosios pertraukos vaizdas pasikeitė: „Lietuvos rytas“ ėmė naikinti deficitą (33:46), puikiai atrodė Martynas Echodas, pasireiškė ir Artūras Jomantas – 39:48. Po ilgos pertraukos skirtumas tapo vienaženklis, o kėliniui įpusėjus siekė 8 taškus – 42:50. „Lietuvos rytas“ neleido šeimininkams padidinti pranašumo, Jimmy Baronas sumetė baudų metimus (51:57), tad po antro ketvirčio vilniečių situacija buvo gerokai geresnė – 54:59.

Vilniečiai buvo prisirinkę po keturias pražangas ir lemiamajame kėlinyje daug kas balansavo ant tos slidžios ribos, bet kovingumas buvo didžiulis – 58:61. Penkiais taškas iš eilės atsakė ir „Lokomotiv-Kuban“ (66:58), bet lyderio vaidmens ėmęsis Chrisas Krameris neleido skirtumo paverti dideliu – 66:70. Po Ryano Broekhoffo tritaškio Rimas Kurtinaitis paprašė pertraukėlės, žaisti liko pustrečios minutės. T.Petersonas gavo penktą pražangą, o baudų mesti stojo R.Broekhoffas, kurio ranka nesudrebėjo – 75:68. Pergalei vilniečiams laiko nebepakako.

Vilniečiai pataikė vos 4 tritaškius iš 22 (18,2 proc.).

„Lietuvos rytas“: Chrisas Krameris 21 (6 rez. perd.), Benas Madgenas 13, Martynas Echodas 9 (10 atk. kam.), po 7 – Jimmy Baronas ir Rokas Giedraitis (1/6 trit.).

„Lokomotiv-Kuban“: Mardy Collinsas 17 (9 atk. kam.), Ryanas Broekhoffas 12 (8 atk. kam.), Frankas Elegaras 11, Dmitrijus Kulaginas ir Brianas QVale‘as – po 10.