Po ilgosios pertraukos išsikvėpusi ALBA krito Atėnuose (1)

Gruodžio 10 d., 22:46
G.Papagiannis ne kartą taip baudė varžovus (Euroleague.net)

Pergalių kraitį Eurolygoje papildė Atėnų „Panathinaikos“ (4/10) ekipa.

Graikijos čempionai savo arenoje 82:67 (30:25, 13:18, 14:9, 25:15) nugalėjo Berlyno ALBA (5/9) ekipą.

Abi komandos užtruko pelnydamos pirmuosius taškus, tačiau pralaužusios ledus tritaškius liejo laisvai. „Panathinaikos“ dar nesibaigus pirmajam ketvirčiui pasiekė 30 taškų ribą (30:25).

Po pertraukėlės ALBA sudavė stiprų atsakomąjį smūgį, antrąjį kėlinį pradėdama spurtu 18:4 bei po ketvirtojo Marcuso Erikssono tritaškio atsiplėšė 43:34. Gynybą suaktyvinę šeimininkai dar spėjo iki ilgosios pertraukos rezultatą išlyginti – 43:43.

Komandoms grįžus iš rūbinės rezultatyvumas krito dar labiau, o vos 9 taškus per trečiąjį kėlinį sukrapščiusi ALBA atsiliko nuo šeimininkų (52:57). Vis dėlto ir šis deficitas buvo sudegintas jau per pirmąją lemiamo ketvirčio minutę, dar kartą atstatant „status quo“ – 57:57.

Tai tapo signalu dar vienam „Panathinaikos“ spurtui – po dešimties paeiliui graikų taškų svečiai jau neatsitiesė.

MVP tapo dvigubą dublį surinkęs Georgios Papagiannis, per 33 minutes pelnęs 14 taškų (7/12 dvitaškių), 10 atkovotų kamuolių, rezultatyvus perdavimas, perimtas kamuolys, 4 blokai, pražanga ir 24 naudingumo balai.

Pirmaisiais karjeros taškais mačo pabaigoje pasižymėjo penkiolikmetis Neoklis Avdalas.

Abi komandos vertėsi be svarbių žaidėjų – šeimininkai neturėjo Nemanja Nedovičiaus, svečiai – Luke'o Sikmos.

Atėnų klubo pergalei užteko vos keturių daugiau nei 4 taškus pelniusių žaidėjų. Šis laimėjimas grąžino Kauno „Žalgirį“ (3/11) į vienvaldžių Eurolygos autsaiderių pozicijas.

„Panathinaikos“: Darylas Maconas 20 (11 rez. perd., 2/8 tritaškių), Leonidas Kaselakis 17 (4/4 tritaškių), Howardas Sant-Roosas 16, Georgios Papagiannis 14 (10 atk. kam.).

ALBA: Marcusas Erikssonas 18 (4/9 tritaškių), Oscaras da Silva 13, Jaleenas Smithas 11 (1/5 tritaškių), Tamiras Blattas 9 (7 rez. perd., 3/6 tritaškių).

„Bružas ir Pulkovskis“: „Neptūno“ ateitis, Blaževičiaus projektas, žaidėjai Žiemelio klubui, Websterio ateitis ir Maksvyčio sprendimo argumentai