Po ilgosios pertraukos įsibėgėjęs „Žalgiris“ žengė į KMT finalą (256) FOTOGALERIJA

Vasario 15 d., 13:00
E.Ulanovas sužaidė solidų mačą (BNS nuotr.)

Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT) atėjo laikas pusfinalių etapui. Pirmasis į finalą žengė Kauno „Žalgiris“, Klaipėdoje 82:72 (19:17, 19:21, 27:14, 17:20) nugalėjęs Panevėžio „Lietkabelį“.

Rungtynes kovingiau ir užtikrinčiau pradėjo „Žalgiris“, startavęs 7:0. Ir toliau demonstruota geležinė gynyba privertė „Lietkabelį“ atsilikti dviženkliu skirtumu, kurį sušvelnino tik Vytenio Lipkevičiaus tritaškis (5:13). Panevėžiečiai sugebėjo atsitiesti, o Željko Šakičius tritaškis skirtumą itin sumenkino – 17:19.

„Lietkabelio“ spurtas užsitęsė iki 14:0, o šį tik baudos metimu nutraukė Paulius Jankūnas (20:26). Rihardo Kuksiko metimas suteikė Nenado Čanako auklėtiniams jau 9 taškų pranašumą (31:22). „Žalgiris“ į tai atsakė savo spurtu ir po Edgaro Ulanovo tolimo metimo rezultatą išlygino – 31:31. Rezultatą dar kartą išlygino Thomaso Walkupo dvitaškis su antrojo kėlinio sirena – 38:38.

Trečiajame kėlinyje ir toliau tęsėsi lygus žaidimus, o aistros reiškėsi vis ryškiau. Artūras Milaknis po abejotinos Martyno Sajaus pražangos sumetė tris baudų metimus, o teisėjams vėl patekus į įvykių sūkurį pyktį išliejęs N.Čanakas buvo nubaustas ir technine pražanga – 46:43. Jau po minutės pertraukėlės greitą varžovų ataką stabdęs Zachas LeDay‘us prasižengė nesportiškai. „Žalgiris“ tada pagreitino tempą ir pabėgo 65:52.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ pratęsė puikų žaidimą ir per minutę pabėgo 70:52. Dar likus žaisti 7 minutes Šarūnas Jasikevičius pasitikėjimą parodė į aikštę išleisdamas Karolį Lukošiūną. Favoritų atsipalaidavimu pasinaudojęs „Lietkabelis“ priartėjo 64:72. K.C.Riversas varžovų spurtą nutraukė tritaškiu, o metimu iš arti atsakė Gabrielius Maldūnas – 66:75. Žalgiriečiai tada surengė dar kelias solidžias atakas ir panaikino varžovų šansus laimėti.

Panevėžiečiai laimėjo kovą po krepšiais, tačiau suklydo net 21 kartą, taip įkišdami pagalį į savo ratus.

Intrigos prieš mačą pridėjo tai, kad „Lietkabelis“ yra viena iš vos dviejų Lietuvos komandų, kurios šį sezoną sugebėjo palaužti „Žalgirį“ (83:72). Tiesa, žalgiriečiai savo jėgą parodė pirmajame sezono tarpusavio mūšyje (96:69).

„Žalgiris“ du kartus jau triumfavo KMT ir dar nėra praleidęs nė vieno finalo, todėl pralaimėjimas pusfinalyje jiems būtų tapęs visišku nusivylimu. Tuo tarpu „Lietkabelis“ siekė pakartoti geriausią savo pasiekimą, kai 2017-aisiais pasiekė finalą.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 17 (4/6 dvitaškių, 25 naud. bal.), K.C.Riversas 16 (3/4 tritaškių), Zachas LeDay‘us 12 (6 atk. kam.), Thomasas Walkupas 11 (4 per. kam., 1/4 tritaškių), Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis po 7.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 14 (1/4 tritaškių), Željko Šakičius (6 atk. kam., 1/5 tritaškių), Tomas Dimša (1/6 tritaškių, 5 klaidos) ir Gabrielius Maldūnas (9 atk. kam.) po 11, Vytenis Lipkevičius (1/4 tritaškių) ir Rihardas Kuksikas po 8.