„Pieno žvaigždės“ ir be išvaryto Ž.Skučo metė rimtą iššūkį „Rytui“ (45) FOTOGALERIJA

Balandžio 24 d., 18:00
Ž.Skučas anksčiau laiko baigė rungtynes (BNS nuotr.)

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) dar vieną pergalę išvargo Vilniaus „Rytas“ (24/8), namie 80:74 (15:27, 22:12, 20:13, 23:22) palaužęs Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (16/17).

Yannickas Franke pataikė iš toli, o Eimantas Bendžius susitikimą pradėjo 5 taškais iš eilės. Po to „Rytas“ krito į duobę ir po Jay'aus Threatto metimo šeimininkai atsiliko 7:16. Vilniečiai du sykius įmetė tritaškius, tačiau „Pieno žvaigždės“ rungtyniavo puikiai ir dažną ataką rinko po 3 taškus. Pirmą kėlinį kiek netikėtai užtikrintai laimėjo svečiai – 27:15.

Vilniečiai nedemonstravo solidaus žaidimo, tačiau Pasvalio ekipa pradėjo vis dažniau klysti ir „Rytas“ sugebėjo gana greitai priartėti. E.Bendžius pelnė 5 taškus iš eilės, tad „Rytas“ priartėjo iki 26:29, bet vėliau vėl kiek atleido vadeles ir privertė sostinės klubo strategą prašyti minutės pertraukėlės. Vilniečiai sėkmingiau sužaidė susitikimo pabaigą, kurios metu už ginčus su teisėjais buvo diskvalifikuotas Žygimantas Skučas, ir likvidavo beveik visą turėtą deficitą – 37:39.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Rytas“ ir toliau užtruko įrodinėdamas savo pranašumą, tačiau po Arno Butkevičiaus taškų šeštąją minutę rezultatą išlygino – 46:46. Vis dėlto „Pieno žvaigždės“ ir toliau nepasidavė, o vilniečius kiek atitolino Deivido Sirvydžio tritaškis – 57:52.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Gedimino Petrausko technine pražanga, tačiau tai tik išjudino svečius. Šiems pradėjus spurtą Martynas Echodas užsidirbo nesportinę pražangą puolime, suduodamas Tomui Lekūnui, o šis netrukus tritaškiu rezultatą ir persvėrė – 62:61. Iniciatyvą šeimininkams grąžino A.Butkevičiaus ir Dereko Needhamo tolimi metimai – 67:63. „Rytas“ kurį laiką išlaikė menką pranašumą, kurį tritaškiu iki minimalaus sumažino Vytautas Šulskis – 72:73. Rungtynių pabaigą nulėmė keli prasti „Pieno žvaigždžių“ sprendimai ir D.J.Seeley taškai likus žaisti 15 sekundžių – 80:74.

Abi komandos pastaruoju metu klupo: vilniečiai praėjusią savaitę sensacingai nusileido Kėdainių „Nevėžiui“, o pasvaliečiai pralaimėjo pastarąsias penkerias rungtynes. Tarpusavio mačuose „Rytas“ buvo stipresnis visus keturis kartus, pirmuosius tris laimėdamas 89:78, 89:82 ir 99:83.

Lyg ant sparnų šiame mače žaidė „Ryto“ puolėjas A.Butkevičius. Jis taikliai atakuodamas surinko dvigubą dublį, o pakili jo nuotaika yra puikiai suprantama – krepšininkui gimė sūnus.

„Rytas“: Arnas Butkevičius 19 (6/7 dvitaškių, 11 atk. kam.), Eimantas Bendžius (2/8 tritaškių) ir Artiomas Parachovskis (9 atk. kam.) po 13, Derekas Needhamas (3/5 tritaškių, 8 rez. ped.) ir D.J.Seeley (2/7 tritaškių) po 11.

„Pieno žvaigždės“: Jay‘us Threattas 17 (3/4 tritaškių, 5 atk. kam.), Yannickas Franke 13 (7 atk. kam.), Vytautas Šulskis 11, Tomas Lekūnas 10 (1/5 tritaškių, 4 rez. perd.), Yanci Gatesas 7 (4 atk. kam.).